Ultimele știri de mediu pe forums

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79138
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10976

Ultimele știri de mediu pe forums




de Christophe » 11/01/08, 17:45

Așa cum era de așteptat (vezi https://www.econologie.com/forums/mise-a-jou ... 00-10.html ) Am terminat integrarea „ultimelor știri” ale mediului în partea de jos a forums.

Acestea provin de pe site-ul Econologique.info pe care l-am prezentat aici.

Deci, venind pe tine forum prefera ( : Cheesy: ) deci veți avea o vizualizare rapidă a ultimelor știri care v-ar putea interesa.

Sistemul folosește Yahoo și Goole Actus cu anumite cuvinte cheie foarte specifice economiei.

Exemple de cuvinte cheie:

- Energiile regenerabile
- Biocarburanții
- mediu inconjurator
- Lemn (construcții și energie)
- Energie
- Vremea
- Încălzire globală
- Mașină curată

Ultimul lucru: știrile sunt actualizate o dată pe oră pe forums (și la fiecare 15 minute pe site www.econologique.info ).

Păreri sau sugestii? Aș putea adăuga anumite cuvinte cheie în special?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79138
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10976




de Christophe » 12/01/08, 08:50

Ei bine, văd că lucrul te fascinează ...

Cu toate acestea, cred că este un truc, nu este rău pentru a găsi și a discuta rapid știri „verzi”, nu?
0 x
denis
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 944
Înregistrare: 15/12/05, 17:26
Locul de amplasare: rhone alpes
x 2




de denis » 12/01/08, 11:35

nu este nimic interzis în Franța pentru porumbul OMG? totuși s-a făcut un mare pas!
0 x
alb nu ar exista fără negru, dar încă!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79138
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10976




de Christophe » 12/01/08, 11:39

Într-adevăr, nu am pus cuvântul cheie „OMG” cred, ci și alte cuvinte cheie apropiate ... Cu toate acestea, am găsit totuși articole despre știrile voastre: OMG

Probabil ai arătat rău?
0 x
denis
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 944
Înregistrare: 15/12/05, 17:26
Locul de amplasare: rhone alpes
x 2




de denis » 12/01/08, 11:50

Nu știam cum să ajung
și sau ..
0 x
alb nu ar exista fără negru, dar încă!





http://maison-en-paille.blogspot.fr/

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 200