Acid boric - insecticid care economisește combustibil

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
willoz
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 7
Înregistrare: 06/06/07, 23:17




de willoz » 14/01/08, 22:40

Am testat ulei de motor în mașina mea veche, dar nu am luat o măsurătoare. Nefiind în stare bună, nu pot face o concluzie fiabilă. Ce pot să spun este că este nu este deloc ușor să se dizolve și dacă este slab dizolvat aparent este riscant. Trebuie să fii cel puțin sigur să stăpânești acest parametru, dar dizolvat nu cred că există vreun risc. l-am diluat în puțină acetonă și apoi în ulei mineral încălzind totul. apoi am recuperat uleiul și am lăsat depozitul cristalizat la fund
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 15/01/08, 15:17

aici?

Am descoperit această postare,

acid boric: ușor de găsit?

Și ce zici de grăsimea de silicon? http://www.itwpc.com/fiches/ft005051.pdf rezista la 300 ° C max ... si ce se intampla cand arde?
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
willoz
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 7
Înregistrare: 06/06/07, 23:17




de willoz » 15/01/08, 21:49

Am luat-o în farmacii, sub formă de pulbere. Nu costă deloc. Pentru informații am găsit în acid boric o mare asemănare cu produsele de tip mecacil și mecarun. Și chiar m-am asigurat că acesta este secretul lor
0 x

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 202