Motoare Minato: dispozitive 40.000 vândute

Inovații, idei sau brevete pentru dezvoltare durabilă. Scăderea consumului de energie, reducerea poluării, îmbunătățirea randamentelor sau proceselor ... Mituri sau realitate despre invențiile din trecut sau viitor: invențiile lui Tesla, Newman, Perendev, Galey, Bearden, fuziunea la rece ...
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16126
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5241




de Remundo » 27/01/08, 17:14

cuartul a scris:Așadar, să fim puțin umili.
În stadiul cunoștințelor noastre actuale, acest lucru nu este fezabil.
Aceasta este propoziția potrivită.


Bună cuarț,

Pentru smerenie, fii de acord.

Nu trebuie să amestecăm posibilitățile tehnologice și principiile fizice. :!:

Veți putea vedea în scrisul meu că iau în considerare supraunitatea. Dar că rămân ferm pe conservarea energiei. Nu cu o fiară magnetică permanentă vom genera o supraunitate.

Prin urmare, propoziția corectă ar fi ...

„În starea principiilor fizice actuale, dovedit de multe experimente și contrazis de niciunul dintre ele, acest lucru nu este fezabil”.

De asemenea, feriți-vă de experimente în care măsurăm intrarea de 300W și intrarea de 3W. Măsurătorile pot fi perfect corecte DAR pur și simplu cei 300 W corespund intrării de 3W adăugată la orice depozitare de energie (inerția unei roți, reacție chimică), care NU DURĂ ÎN VECIU

Acum, ne putem imagina orice fizică, cu un principiu de neconservare a energiei, scăderea entropiei etc ... Dar niciun experiment nu va respecta aceste principii și va trebui să le abandonăm ...

Progresele tehnice tind progresele umane în mod progresiv către cele mai bune și mai frumoase lucruri permise de fizică. Până în prezent, nu ne-a permis niciodată crearea spontană de energie. Trebuie să vă luați partea, indiferent dacă vă place sau nu

@+
0 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
cuarţ
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 640
Înregistrare: 20/01/07, 14:38
Locul de amplasare: Regiunea Paris




de cuarţ » 27/01/08, 18:01

Viziunea mea asupra lucrurilor este aceasta,
Există diferite straturi de realități.
În urmă cu câțiva ani, cercetătorii au observat că fenomenele transmutațiilor spun că nu sunt posibile în stadiul tehnicii.

Apoi au apucat o găină, de bază!
Apoi și-a urmărit dieta cu atenție timp de săptămâni și s-a asigurat că nu absoarbe mineralele pe care un organism viu standard le poate umple calciu pentru a face ouă.

Ei bine, ea continuă să facă scoici complete și normale.
Au schimbat problema, nu umbra unei explicații.

Se pune această întrebare, este găina capabilă să transmuteze materia.

Pentru moment, răspunsul este în așteptare.

În ceea ce privește efectele giroscopice, există un număr mare de zone gri total ignorate de știință.
Vezi asta drept de sechestru în referință. În funcție de punctul de vedere, adevărul științific poate varia foarte mult.
O bucată de oțel pare foarte dură și densă.
La scara atomica sunt mult mai multe gauri decat cele pline !!
În funcție de stratul de observație, se pot deduce reguli.
Un alt exemplu de transformatoare HF a trecut o anumită frecvență rezistența firelor de cupru crește anormal !!
Cu ochii am observat că a existat un efect de piele în conductori, cu cât frecvența curentului este mai mare, cu atât electronii pătrund mai puțin în cupru.
Acesta este motivul pentru care folosim firul litz.
Acestea sunt lucruri pe care le descoperim pe măsură ce mergem din ce în ce mai adânc în observarea lucrurilor.
Cu cât dispozitivele noastre de măsurare sunt mai precise, cu atât vom înțelege ce se întâmplă cu adevărat.

Trebuie doar să ne referim la problema majoră a fizicii actuale.
Unificare !!
0 x
Fiecare minut care trece este o oportunitate de a schimba cursul vieții tale.
Pagina YouTube, Dailymotion Page, Albumul Picasa, Pagini personale, Viktor Schauberger
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16126
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5241




de Remundo » 27/01/08, 19:08

Bună Cuarț!

Deci, găinile sunt capabile să transmute elemente chimice? EDF va fi fericit: există plutoniu de transformat în U235 : Cheesy:

sinin, OK pentru vizualizarea „stratificată”.

@+
0 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
Philippe Schutt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1611
Înregistrare: 25/12/05, 18:03
Locul de amplasare: Alsacia
x 33




de Philippe Schutt » 27/01/08, 21:06

maine cumpar o gaina si o pun sa manance plumb !!! : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6980
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2905




de gegyx » 27/01/08, 21:22

Un cuțit ascuțit este mai bun decât un 12 ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6980
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2905




de gegyx » 27/01/08, 21:32

Și oamenii de știință, dornici de diplome, își bat joc de ei înșiși, își bat joc de ei înșiși ...

Nu au citit și nu au auzit niciodată C. Louis Kervran

O mulțime de studii privind transmutațiile naturale non-radioactive.

-----
Există, de asemenea, ceea ce au observat alchimistii-cercetători din Evul Mediu:
o sămânță care crește într-un bec impermeabil ...
iar becul ia greutate ... (Eter)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
cuarţ
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 640
Înregistrare: 20/01/07, 14:38
Locul de amplasare: Regiunea Paris




de cuarţ » 27/01/08, 21:45

Voi pune din nou un strat mic,
Există o echipă de cercetători în Australia, cultivăm grâu în desert fără nici o picătură de apă, știi cum?

Pur și simplu prin difuzarea cântecului păsărilor prin sistem de sunet !!!

Philippe Schutt m-ai făcut să râd cu plumbul tău !!
Aproape că m-am enervat pe mine în spatele ecranului meu !!
Îmi place când este live așa.

A +++
0 x
Fiecare minut care trece este o oportunitate de a schimba cursul vieții tale.

Pagina YouTube, Dailymotion Page, Albumul Picasa, Pagini personale, Viktor Schauberger
Avatar de l'Utilisateur
Philippe Schutt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1611
Înregistrare: 25/12/05, 18:03
Locul de amplasare: Alsacia
x 33




de Philippe Schutt » 27/01/08, 21:53

gegyx a scris:Un cuțit ascuțit este mai bun decât un 12 ...

nu vă panicați, este doar pentru ea să-l transmute în aur pentru mine. alchimie, ce;)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
cuarţ
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 640
Înregistrare: 20/01/07, 14:38
Locul de amplasare: Regiunea Paris




de cuarţ » 27/01/08, 22:00

ha ha ha Gegyx nu m-am scufundat în mai mult Hi Hi Hi Ho Ho Ho ...... !!!
0 x
Fiecare minut care trece este o oportunitate de a schimba cursul vieții tale.

Pagina YouTube, Dailymotion Page, Albumul Picasa, Pagini personale, Viktor Schauberger
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 27/01/08, 22:58

Remundo a scris:Bună Capt_Maloche!
De aici formulele excelente „energia vidului cuantic”, „energia lumii paralele”, „energia vortexului magnetic”, așa mai departe și a celor mai bune :şoc: .

Mai mult, chiar dacă aceste schimburi cu sursa necunoscută ar fi posibile, avem două mari pericole:
- un fenomen de fugă energetică necontrolată pe Pământ, care duce prin degradarea termică la temperaturi nevii, pe lângă care încălzirea globală ar fi un petard umed.
- sau dimpotrivă, o golire progresivă a energiilor lumii noastre spre sursa necunoscută: ar fi atunci frig absolut. Într-adevăr, de ce am fi a priori ieșirea „pompei de energie” ... am putea fi la fel de probabil intrarea, pentru o supraunitate la sursa paralelă : Idee:

În general, luați orice soluție legată de supraunitate cu un bob de sare ca o soluție excelentă. Sfatul prietenului ... :P


hi Remundo !

Exact asta este, în ceea ce privește sursa „invizibilă” de energie potențial exploatabilă

Pentru „ecrane” vorbesc despre un material de bază, cum ar fi ferita, de exemplu, și niciun supraconductor pe care să nu-l pot folosi la temperatura ambiantă (momentan), trucul mecanic care se află în asamblarea unui set de ecrane de mișcare inversă pentru a se autocompensa eforturile de deplasare a acestora și astfel prin acest dispozitiv de a varia fără efort fluxul magnetic al unui magnet permanent

intelegi

Nu am mers încă la sfârșitul acestui studiu pentru a abandona definitiv energia „liberă”, chiar dacă din motive, rămân precaut (am făcut multă termodinamică în timpul studiilor)
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Inovații, invenții, brevete și idei pentru dezvoltare durabilă”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Majestic-12 [Bot] și oaspeții 119