Contoare divizionare: instalare, citire și salvare de la distanță

Lucrări referitoare la apă sanitară sau sanitară (caldă, rece, curată sau folosită). Gestionarea, accesul și utilizarea apei la domiciliu: foraj, pompare, puțuri, rețea de distribuție, tratare, salubrizare, recuperare a apei de ploaie. Procese de recuperare, filtrare, depoluare, depozitare. Repararea pompelor de apă. Gestionați, utilizați și economisiți apă, desalinizare și desalinizare, poluare și apă ...
Gerlo
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 14/02/08, 21:43

Contoare divizionare: instalare, citire și salvare de la distanță




de Gerlo » 14/02/08, 21:49

Bonjour à tous,

Dacă doriți informații despre instalarea contoarelor divizionare și despre economisirea apei pe care este posibil să le faceți zilnic în casă, asta e treaba mea!

aici este adresa site-ului meu:
www.gerlo.net

și pentru economii de apă, puteți arunca o privire la sfaturile noastre ecologice:
www.gerlo.net/eco_advice.php

De asemenea, în curând găsiți magazinul nostru online la:
www.boutique.gerlo.net

@curând
0 x
Gerlo

Manager divizor de apometru
Gerlo
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 14/02/08, 21:43

citirea la distanță și detectarea scurgerilor




de Gerlo » 16/02/08, 12:13

pentru a remedia problema detectării scurgerilor, efectuăm citirea la distanță; adică citirea la distanță a indexurilor contoarelor pe care le instalăm.

Astfel, putem efectua citiri foarte regulate (de două ori pe săptămână în medie) sau mai multe, dacă există vreo îndoială. Datele sunt computerizate, astfel încât să le putem procesa cu istoricul lor. Și acesta este modul în care consumul anormal poate fi foarte rapid detectat de sistemul nostru.

Ne ocupăm apoi de a informa imediat administratorul sau chiar proprietarul dacă avem de-a face cu el.

Ultimul exemplu până în prezent:
am observat că un contor funcționează la 400L / h pentru o perioadă continuă de câteva ore.
Am informat administratorul, care a telefonat chiriașul în cauză.
S-a dovedit că persoana respectivă nu era acasă; ea a plecat în weekend și, când a plecat, a spălat toaleta care apoi s-a blocat și a curgut continuu.
Persoana a luat măsuri imediate pentru a opri fluxul. Astfel, i-am economisit câteva zeci de euro factură la apă!

pentru mai multă precizie la citirea de la distanță, http://www.gerlo.net/tele_releve.php
0 x
Gerlo



Manager divizor de apometru

Reveniți la „Gestionarea apei, instalații sanitare și igienizare. Pompare, găurire, filtrare, puțuri, recuperare ... "

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 133