[Un alt] Umor

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6931
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2870




de gegyx » 29/04/08, 23:54

De altfel, asta se întâmplă în Austria,
unde multe familii au o viață subterană...
0 x
martien007
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 565
Înregistrare: 25/03/08, 00:28
Locul de amplasare: Marte planeta




de martien007 » 30/04/08, 00:31

Dormit într-o țeavă de beton neizolată!!! nu sunt sigur că este foarte plăcut pentru că betonul nu este cel mai cunoscut izolator cred : Lol:

După părerea mea, iarna trebuie să fie foarte frig acolo, deși având în vedere volumul mic, căldura umană compensează pierderile, mai ales la 2 8)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 30/04/08, 18:59

LEGI ESENTIALE DERIVATE DIN LEM
(Legea supărării maxime)

LEGEA LUI MURPHY
Orice corp scufundat într-o cadă declanșează sistematic soneria telefonului.

PRINCIPIUL RUBY
Probabilitatea de a întâlni pe cineva cunoscut crește atunci când ești cu cineva cu care nu vrei să fii văzut.

CONSTANTA LUI MURPHY
Articolele sunt deteriorate proporțional cu valoarea lor.

LEGEA GUMPERSON
Probabilitatea unui eveniment este invers proporțională cu dezirabilitatea acestuia.

LEGEA BOOB
Oricare ar fi obiectul, acesta va fi găsit în ultimul loc în care este căutat.

LEGEA GRAVITATII SELECTIVE
În orice punct de pe suprafața globului, pâinea ta va cădea pe partea de unt.

POSTULAT PARCARE
După ce ți-ai parcat mașina la doi kilometri distanță, patru locuri devin disponibile simultan chiar sub casa ta.

FLUGG & POST REGULA
Cu cât este mai urgent motivul pentru care ești la coadă, cu atât angajatul de la ghișeu va fi mai lent.

OBSERVAȚIA ZENONE ASUPRA REGULA FLUGG & POST
Cealaltă linie merge întotdeauna mai repede = mai repede.

VARIAȚIA LUI O'BRIEN PRIVIND OBSERVAȚIA ZENONEI
Când schimbați benzile, cea pe care tocmai ați părăsit-o devine cea mai rapidă.

LEGEA LUI ROGER
Abia după ce stewardesa a servit cafeaua, avionul traversează o zonă de turbulențe.

EXPLICAȚIA LUI TONTON BERNARD

Cafeaua este principala cauză a turbulențelor la altitudine.

LEGEA TINERULUI
A greși este uman, dar pentru o mizerie completă, trebuie să adaugi un computer.

LEGEA LUI MOOSE
Atunci când nu te uiți, golul este marcat.
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 02/05/08, 00:20

Are loc în 1610.
Un tip vine acasă după muncă. Soția lui îi spune veselă: „Uite dragă, ți-am făcut pui în oală”.
Tipul se bucură, se așează și mănâncă cu poftă bună.

A doua zi, tipul pleacă acasă după muncă. Soția lui îi spune veselă: „Uite dragă, ți-am făcut pui în oală”.
Tipul se așează și mănâncă cu poftă.

Două zile mai târziu, tipul pleacă acasă după muncă. Soția lui îi spune veselă: „Uite dragă, ți-am făcut pui în oală”. Tipul se așează și mănâncă.

A doua zi, tipul pleacă acasă după muncă. Soția lui îi spune veselă: „Uite dragă, ți-am făcut pui în oală”. Tipul se repezi apoi în bucătărie și caută disperat în sertarul bucătăriei. Scoate un cuțit uriaș și fuge din casă...

Soția lui încearcă să-l dea în judecată, dar... ce faci... dar unde te duci Ravaillac?
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.

[Eugene Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 02/05/08, 11:34

- Belgieni în vacanță

Este un cuplu belgian care merge în camping în același loc în fiecare an, un mic camping foarte drăguț situat în mijlocul peisajului și care este accesibil doar printr-un singur drum mic.

La poalele dealului, belgianul manevrează și urcă în marșarier cu mare dificultate. Halfway René, fermierul local, intrigat să vadă acest cuplu belgian călând în sens invers în fiecare an, decide anul acesta să le pună întrebarea.
Frâu:
- „Scuzați-mă că vă deranjez, dar de ani de zile te văd dând înapoi la camping și aș vrea să știu motivul...”
Belgianul răspunde
- „Ei bine, noi belgienii nu suntem proști o dată, în fiecare an nu există niciodată unde să ne întoarcem în vârf, așa că urcăm în sens invers așa pentru a începe din nou, este mai ușor.”

René, bucuros că a primit răspunsul lui, s-a întors la treburile lui, când, două săptămâni mai târziu, i-a văzut pe belgieni coborând din camping și încă în sens invers. Bietul René, și mai intrigat, se grăbește să-i întrebe de ce.
Iar belgianul răspunde:
- „Ei bine, noi belgienii nu suntem proști, pentru o dată am putut să ne întoarcem!”
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.

[Eugene Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 03/05/08, 23:31

Este un iepure care se plimbă pe un câmp și descoperă lumea. Deodată dă peste un șarpe.

Iepurele surprins: „Cine ești?”. Șarpele este la fel de surprins ca iepurele și îi pune aceeași întrebare. Nu te cunosc! Dar cine esti tu ? Lasă-mă să ghicesc.... ești moale... ai blană... ai urechi mari... faci sărituri mari... ai un nas mic care se mișcă tot timpul.... .mmmh. ..esti un iepure!

Da da Bravo! e adevarat, sunt un iepure! răspunde iepurele entuziasmat.
A mea acum...lasă-mă...O să ghicesc cine ești....ești frig...ești vicios....ești alunecos...nu există tine-te...... ai gura mare...... nu ai bile...... mmmh.... asta e, am gasit, esti sef !
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.

[Eugene Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79120
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 04/05/08, 10:08

Capt_Maloche a scris:da da :D

case ieftine: http://editorial.batiactu.com/edito/pas ... on-615.php


Ieftin? Deloc... noaptea este la prețul unui hotel „clasic”...
Tipul deștept care a găsit acest concept trebuie să fie în aur...Deși prețul unei țevi de aceste dimensiuni trebuie să fie cel al unei cabane mici...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79120
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 04/05/08, 11:41

0 x
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 04/05/08, 13:26

- Tata este cel mai bun!

Trei copii discută:

- Tatăl meu, el conduce TGV-ul și în două ore și jumătate, face Paris-Lyon.

- Pf! Nu e nimic, al meu e pilot de avion, in 3 ore zboara de la Paris la New York.

- Pffft!! Orice ! Ei bine, tatăl meu e și mai bine, e funcționar public, oprește munca la 17 și la 16 e acasă!
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.

[Eugene Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6931
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2870




de gegyx » 04/05/08, 14:12

Christophe a scris: Ieftin? Deloc... noaptea este la prețul unui hotel „clasic”...

ai citit bine?
Plătim ce vrem și dacă vrem...
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 261