Informații despre rapel

Lucrări referitoare la apă sanitară sau sanitară (caldă, rece, curată sau folosită). Gestionarea, accesul și utilizarea apei la domiciliu: foraj, pompare, puțuri, rețea de distribuție, tratare, salubrizare, recuperare a apei de ploaie. Procese de recuperare, filtrare, depoluare, depozitare. Repararea pompelor de apă. Gestionați, utilizați și economisiți apă, desalinizare și desalinizare, poluare și apă ...
nicolas2810
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 03/06/08, 21:34
Locul de amplasare: SARREGUEMINES

Informații despre rapel




de nicolas2810 » 03/06/08, 21:46

Bună ziua tuturor, am instalat un rezervor de 5000l pentru a colecta apa și aș dori să conectez un rapel la acesta pentru utilizarea WC-ului. Garajul în care ar fi amplasat amplificatorul (în garaj) este la același nivel cu partea superioară a rezervorului, singura problemă este că între garaj și rezervorul meu există aproximativ 10m, poate amplificatorul să pompeze apă în rezervor ( la 10m)? Ce model aș putea lua pentru aproximativ 200 de euro? Sau dacă nu, îmi puteți spune caracteristicile la care trebuie să acord atenție atunci când aleg acest rapel.
Vă mulțumim anticipat pentru răspunsurile dumneavoastră.
Nicolas
0 x

Reveniți la „Gestionarea apei, instalații sanitare și igienizare. Pompare, găurire, filtrare, puțuri, recuperare ... "

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 115