Obțineți un extras dintr-un JT: tutorial ușor

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79362
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 03/07/08, 00:04

gegyx a scris:Christophe
Pun fișierul la dispoziție (5578kb), ești liber să faci ce vrei cu el, să-l pui pe daily-econo ...

Disponibil (dacă nu altceva, deoarece Econology nu ia extensia .asf), pe


Hei, ben Gegyx! Ai fost aproape acolo! A fost suficient să folosiți MEDIA CODER (vezi tutorialul lui Loxo) pentru a transforma .asf într-un fișier editabil de Virtual DUB ... un .avi de exemplu.

VDub gestionează .avi fără probleme ... chiar reușește DOAR asta :)

Edit: iată Gegyx, este upé http://www.dailymotion.com/econologie/v ... obile_auto data viitoare va trebui să o faceți 100% singură :) 8)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6991
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2914




de gegyx » 03/07/08, 16:07

Mulțumesc pentru încurajare Christophe.

Nu intenționam să „pun la punct” acest raport pe DailyMotion, ci pur și simplu să fiu de folos, pentru tutorial și să simplific etapele unei posibilități de capturare.

Am vrut să încerc, să văd dacă putem tăia filmările pe parcurs, așa cum ați dorit (și așa cum nu am putut cu descărcarea video, automată de la Real Player, pe care o folosesc în restul timpului) .

Dar, așa cum am explicat, am vrut, de asemenea, să îl fac mai scurt decât tutorialul, eliminând un pas.
Adică, fără conversie de format, dacă este posibil.

Deoarece formatul asf merge peste tot și, de asemenea, cu WMP, deci nu există nicio problemă de redare pe computerul meu, pentru videoclipurile care mă interesează.
(Cu excepția faptului că ASF nu descarcă un fișier, pe Econology)

: Arrow: Tocmai am verificat chiar acum:
videoclipul .asf pe care l-am dat pe linkul MegaUpload este acceptat ca atare pe site-ul Dailymotion.
http://www.dailymotion.com/gegyx/video/ ... 10708_news


Cu atât mai mult motiv pentru a nu face conversia în alt format ...

Așa că rezumăm:

1- Solicitați playerului VLC să înregistreze o parte a unei știri.
2- Folosiți un software de editare care acceptă .asf, pentru a tăia capetele inutile (Ca Splitter în versiune limitată, de exemplu, în absența altui).
3- Această secvență poate fi pusă la dispoziție direct pe Dailymotion, dacă se dorește, fără a merge, în orice moment, prin intermediul software-ului de conversie.


Este clar ?

: Lol:
****************
Notă: video-ul tău,
http://www.dailymotion.com/econologie/v ... obile_auto
se află sub „econologie”, dar nu în grupul „econologie.com”, așa cum ați dorit la începutul subiectului.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79362
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 03/07/08, 16:26

Da, metoda dvs. este bună, cu excepția faptului că personal nu am știut niciodată să tai un .asf (și nu vreau să știu) prefer să lucrez pe containere „gratuite” precum .avi sau .mpeg.

Indiferent, acum știți cum să procesați extrase din JT, bine făcut.

ps: pentru videoclipul ciudat, am fost sigur că l-am pus în grup la încărcare, este corectat.

Vă puteți alătura grupului acolo, cred că încă nu sunteți acolo.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6991
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2914




de gegyx » 03/07/08, 17:01

Christophe a scris:Da, metoda dvs. este bună, cu excepția faptului că personal nu am știut niciodată să tai un .asf (și nu vreau să știu) prefer să lucrez pe containere „gratuite” precum .avi sau .mpeg ..
Mărfuri.
Nici eu ... a fost făcut de cel mai mare noroc ... :D

Indiferent, acum știți cum să procesați extrase din JT, bine făcut.
Vă puteți alătura grupului aici, cred că încă nu sunteți acolo

Da, da, sunt acolo. De ceva timp..

Dar pe a doua pagină (și a șasea pagină) a membrilor, "Serviciul este temporar indisponibil. Scuze pentru neplăceri. "
Trebuie să port scoumoune ...
: Mrgreen:
****************
Bine! Capt. Maloche (o video), când vă lansați, în producțiile dvs. Universal sau Bollywood, pentru a vă raporta descoperirile (științifice, nu cele cu eșarfa roșie ...),
acum că ai toate instrumentele în mână?

: Lol:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 03/07/08, 23:55

Vorbești Charles! : Lol:

Cam studio vă duce toate videoclipurile de pe youtube
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79362
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 04/07/08, 11:23

Ah, da, ciudat ... Nu voi înțelege nimic despre I / O video :)

Apropo de videoclip, încă nicio reacție la cele 2 pe care le-am generat din emisiunea EnR?

https://www.econologie.com/forums/post86638.html#86638
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 04/07/08, 22:20

Ah, da !

tu esti cel care canta? : Cheesy:

Cel de pe stirling durează prea mult timp pentru încărcare, fără debit, îți spun asta când vrei
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6991
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2914




de gegyx » 04/07/08, 23:09

Ei bine, piesa de pe Erika, coperta
http://www.vielibre.org/libres258/Page13.pdf

Corbier (marele gal al clubului Dorothée) este un tip bun.

Nu prea cunoscut artistic de la trecerea sa de la amuzant la televizor ...
în cea mai mare parte, prin conținutul scrierilor sale, declarațiile sale, nu prea apreciate de autorități.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Bing [Bot] și oaspeții 334