Idei pentru sondaje

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79138
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10976




de Christophe » 20/09/05, 23:08

Sondaj nou:


Pentru dvs., protocolul Kyoto este?

Un lucru foarte bun.
Nu foarte serios.
O ipocrizie mare.
În mare parte insuficiente.


Ei bine, nu eram prea inspirat, recunosc, dar nu prea vedeam ce să mai spun ...
0 x
rpsantina
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 175
Înregistrare: 17/12/04, 16:11
Locul de amplasare: 81 - South Tarn
x 10




de rpsantina » 20/09/05, 23:25

atenţie

vei atrage furia coluziunii coercitive :D :D :D

Și așa cum ar face față lui Bushn, eu sunt First, aș spune

Și pentru a face față Cri-Cri
Coluziune: acord secret pentru a înșela sau provoca prejudicii (Acesta este de la tine)

coercitiv: cine are o putere de constrângere sau constrângere
0 x
RPS (South Tarn 81 Dpt)
I-Doar cei care nu fac nimic nu sunt niciodată greșiți
ii - Totul este posibil dacă petreceți puțin timp
Avatar de l'Utilisateur
A2E
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 235
Înregistrare: 15/12/04, 11:36
Locul de amplasare: la capătul holului 16




de A2E » 21/09/05, 09:00

Ei bine, am o idee pentru un sondaj de mult timp că am trecut prin aparatul de cafea:
„Ești atunci când vizitezi economia mai degrabă ecologie sau economie? Știu că cele două sunt împreună, dar asta ne-ar da o mică idee despre întrebare!
Cred că există mai multe pentru economie decât pentru ecologie, ei bine, asta mi se pare, dar aș putea să mă înșel și poate că nu ar fi un sondaj atât de bun de atunci face o mică „diviziune” undeva, în cele din urmă depinde de voi să vedeți și să discutați!
M-am gândit la acest sondaj pentru că mi s-a părut că vizitele la economie au crescut în mod clar când prețurile la țiței și, prin urmare, prețurile la pompă au urcat într-un timp foarte scurt.
Tu ce crezi ?
0 x
Trecerea
x 17




de Trecerea » 21/09/05, 09:16

Este clar că o mare majoritate a oamenilor devin „verzi” dorind să plătească mai puțin pentru combustibilul lor mai presus de toate ... GPL, Uleiuri, etc ...: rolleyes:

Economiile (de bani) ar duce la ecologie? :D
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79138
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10976




de Christophe » 21/09/05, 09:20

rpsantina a scris:vei atrage furia coluziunii coercitive :D :D :D

Pkoi folosești cuvinte pe care nu le înțeleg ... :(
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79138
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10976




de Christophe » 21/09/05, 09:26

A2E a scris:„Când vizitați economia, sunteți mai mult ecologie sau economie?

da întrebare foarte bună ... o "păstrez" pentru următorul sondaj. Am pus-o pe cea de la Kyoto pentru că avem ceva pe foc în ceea ce privește protocolul ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79138
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10976




de Christophe » 21/09/05, 09:27

Benoit- a scris:Este clar că o mare majoritate a oamenilor devin „verzi” dorind să plătească mai puțin pentru combustibilul lor mai presus de toate ... GPL, Uleiuri, etc ...: rolleyes:

Economiile (de bani) ar duce la ecologie? :D

Din păcate, aceasta este motivația a 99% dintre persoanele care sunt interesate de pantone ... dovada tuturor nu le pasă de rezultatele în depoluare ....
0 x
Avatar de l'Utilisateur
fostul Oceano
moderator
moderator
posturi: 1571
Înregistrare: 04/06/05, 23:10
Locul de amplasare: Lorraine - Franța
x 1

(copie a mesajelor din forum Arhiva)




de fostul Oceano » 12/11/05, 15:09

econologie Scris la: marți, 29 martie 2005, 15:38
Administrator


Încep să fug de aici pentru sondaje, așa că cer puțin ajutor: ce întrebări le-ați pune vizitatorilor din ecologie? Evident, trebuie să aibă o relație (chiar indirectă) cu economia.

Pentru a vă face o idee despre sondajele și rezultatele din trecut, iată arhivele sondajului: https://www.econologie.com/articles.php?lng=fr&pg=230

mulțumesc

--------------------
Econologie.com
Director

Vehicul: motocicletă VFR 750 din 1994 @ 115 g CO2 / km (4.9 până la 5.2 L / 100 din 95) ... „Nu pentru că greșesc atât de mult că au dreptate” Coluche.


***

MisterLoXo Scris la: marți, 29 martie 2005, 19:24
expert Econologue


Deoarece este actual, de ce nu un sondaj privind constituția europeană? Ce efecte se așteaptă asupra ecologiei - HVB, ...?

--------------------
Consecințele inacțiunii noastre sunt întotdeauna mai grave decât cele ale acțiunilor noastre ... (Știu mai multe kikadiça ...)

***

econologie Scris la: marți, 29 martie 2005, 21:46
Administrator


Da, este o idee bună ... care ar fi răspunsurile după tine?

--------------------
Econologie.com
Director

Vehicul: motocicletă VFR 750 din 1994 @ 115 g CO2 / km (4.9 până la 5.2 L / 100 din 95) ... „Nu pentru că greșesc atât de mult că au dreptate” Coluche.


***

MisterLoXo Scris la: miercuri, 30 martie 2005, 20:47
expert Econologue


Poate așa ceva:

Ești mai mult pentru sau împotriva Constituției europene?

1 - Sunt pentru că cred în Europa popoarelor și că această Constituție ne conferă o identitate internațională comună ...
2 - Sunt pentru că multe directive europene merg în direcția corectă în ceea ce privește ecologia (HVB ...)
3 - Sunt împotrivă pentru că nu cred nici în Europa popoarelor, nici în Euro, nici în piața comună.
4 - Sunt împotrivă pentru că Europa ne dictează directive la nivel economic, la nivel social, la nivel ecologic care nu sunt bune pentru țară!

..

În cele din urmă, este o idee ...

--------------------
Consecințele inacțiunii noastre sunt întotdeauna mai grave decât cele ale acțiunilor noastre ... (Știu mai multe kikadiça ...)

***

econologie Scris la: marți 05 aprilie 2005, 19:18
Administrator


Iată Loxo ceea ce am „găsit” este puțin ușor dacă aveți altă propunere (nu mi-au plăcut argumentele pro / contra, deoarece este mai mult politică decât economie)

Sondaj - În legătură cu mediul, constituția dvs. este pentru dvs.?
Un lucru bun pentru că ne vom alinia la cele mai ecologice țări.
0%
(0 voturi)

Nu mult: interesele financiare vor veni în continuare în fața mediului!
0%
(0 voturi)

O catastrofă: liberalizarea și mai ușoară a comerțului va duce la supra-consum și, prin urmare, la supra-poluare!
0%
(0 voturi)

Total voturi: voturi 0.

--------------------
Econologie.com
Director

Vehicul: motocicletă VFR 750 din 1994 @ 115 g CO2 / km (4.9 până la 5.2 L / 100 din 95) ... „Nu pentru că greșesc atât de mult că au dreptate” Coluche.


***

MisterLoXo Scris la: marți 05 aprilie 2005, 20:28
expert Econologue


Pentru mine este impecabil!

--------------------
Consecințele inacțiunii noastre sunt întotdeauna mai grave decât cele ale acțiunilor noastre ... (Știu mai multe kikadiça ...)

***

econologie Scris la: marți 05 aprilie 2005, 21:30
Administrator


merci

--------------------
Econologie.com
Director

Vehicul: motocicletă VFR 750 din 1994 @ 115 g CO2 / km (4.9 până la 5.2 L / 100 din 95) ... „Nu pentru că greșesc atât de mult că au dreptate” Coluche.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 279