Candela reducerea conso 40 la 50%

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79324
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11044




de Christophe » 03/09/08, 22:45

Trebuie să încetezi să mai crezi în Moș Crăciun...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3




de Lietseu » 03/09/08, 23:37

Christophe a scris:Trebuie să încetezi să mai crezi în Moș Crăciun...


Este adevărat, miercuri! (cum spunea bătrâna mea mama, ca să nu mai vorbim de Cambronne!)

Am citit cu interes postările, experiența mea de mecanică mă face să-l aplaud pe André îmi pare rău că este mai puternic decât mine :D

Este ceva despre care nimeni nu a vorbit, este cel dezvoltat de un mecanic din sudul Frantei (un batran, unul tatuat) si care functioneaza si care ne-ar permite sa economisim 10%, am vorbit despre asta. în ziarul TF1 în vara lui 2007, cred.

Tot ce trebuie să faci este să faci un mic orificiu rotund în fața electrodului central cu un burghiu de 3 sau 4/10 de mm și să o debavurați bine după aceea, nu încercați cu un burghiu de mână, mai aveți nevoie de minim. de precizie! Coloana sau mica Dremel pe jos.
Dacă este bine centrată scânteia merge în cerc și este mai directă, nu am putut experimenta, nu mai am motor pe benzină, dar...
Fratele meu a încercat asta pe această motocicletă, aprinderea este mai bună și culoarea unui mocha delicios ca noi facem mai mult...

Salutări de la Lietseu :P
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu
„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?
Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79324
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11044




de Christophe » 04/09/08, 10:31

Lietseu a scris:Este ceva despre care nimeni nu a vorbit, este cel dezvoltat de un mecanic din sudul Frantei (un batran, unul tatuat) si care functioneaza si care ne-ar permite sa economisim 10%, am vorbit despre asta. în ziarul TF1 în vara lui 2007, cred.


Ai cautat gresit cred: https://www.econologie.com/forums/tf1-20-heu ... t2837.html

: Arrow: https://www.econologie.com/forums/search.php

10% nu este 50%... este deci deja mult mai credibil si deci plauzibil... dar tentativa executorului judecatoresc din raportul TF1 nu valoreaza nimic...

Iată experiența lui André:

Andre a scris:bonjour,

L-am pus pe motorul meu Chevrolet
Am cumpărat lumânări că porțelanul a ieșit mai mult, electrodul puțin mai larg, tocmai am forat electrodul central
Neforat pe lateral, mi-e greu să-mi imaginez cu o gaură mare deschisă în față că va fi o presiune, astfel încât flăcările de gaz să iasă prin aceste găuri? Deși orice este posibil Ce nu pot să văd în interiorul motorului, nu pot să spun. Momentan ralanti s-a imbunatatit, din punct de vedere al consumului nu a crescut, daca a scazut este greu de masurat, dar nimic altceva decat un ralanti mai bun nu justifica lasarea acestor bujii pe motor. , următorul voi face găuri pe laturi, o încercare bună este mai bună decât o discuție lungă despre teorii ..
primele pe care le-am testat găurile nu erau în unghiuri ca pe postarea dvs. de mai sus ...

André
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3




de Lietseu » 04/09/08, 15:00

Christophe a scris:
Lietseu a scris:Este ceva despre care nimeni nu a vorbit, este cel dezvoltat de un mecanic din sudul Frantei (un batran, unul tatuat) si care functioneaza si care ne-ar permite sa economisim 10%, am vorbit despre asta. în ziarul TF1 în vara lui 2007, cred.


Ai cautat gresit cred: https://www.econologie.com/forums/tf1-20-heu ... t2837.html

: Arrow: https://www.econologie.com/forums/search.php

10% nu este 50%... este deci deja mult mai credibil si deci plauzibil... dar tentativa executorului judecatoresc din raportul TF1 nu valoreaza nimic...

Iată experiența lui André:

Andre a scris:bonjour,

André


:P Mulțumesc pentru sfat pentru cercetare, nu văzusem testul executorului judecătoresc...
Tot ce știu după ce l-am testat (prin fratele meu este adevărat) este că atunci când gaura este făcută chiar în fața electrodului central - așa cum spune André - motorul merge mai bine și doar pentru el merită! (Nu am susținut niciodată că am putea economisi 50% la combustibil!) Sau am înțeles greșit?
Salutări de la Lietseu :P
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu

„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?

Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79324
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11044




de Christophe » 04/09/08, 15:02

Nu, înțelegi bine, suntem de acord: îmbunătățește arderea și poți spera să câștigi 10%.

Nu mai...
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 197