problema combustibilului

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2




de ZAC » 27/09/05, 16:04

hi
de o zi am descoperit urme albe în carburatorul meu :( (pe un dopaj cu apă); se întâmplă ca acesta să blocheze acul.în noi apa nu este tare, mai degrabă acidă.
Ar putea cineva să-mi spună ce știe sau mi-a dat o soluție !!!
@+
ZAC
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)
Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.
SixK
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 669
Înregistrare: 15/03/05, 13:48
x 272




de SixK » 27/09/05, 17:02

Încercați să puneți deja apă demineralizată ... costă puțin mai mult decât apa de la robinet, dar este încă foarte accesibilă (0,40 Euro pe litru acum o săptămână de casa mea)

În caz contrar, puteți curăța carburatorul cu un produs făcut sau ulei penetrant în cel mai rău caz, care ar trebui să vă deblocheze acul ...

Semnele albe sunt aluminiu oxidat, nu-i așa?

SixK
0 x
Optimistii inventeaza avioanele, pesimistii, parașutele. George Bernard Shaw.
Gândurile mele personale, înțeleg mai bine de ce marii șefi au inventat parașutul auriu.
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 28/09/05, 05:13

Bună Zac
Am și un carburator pe care l-am făcut tot din alamă care, de asemenea, înfundă,
orificiul mic al duzei, l-am modificat cu o duză mare cu o emulsie mai mare de aer, pentru bogăția mă joc cu nivelul rezervorului care alimentează carburatorul, lucrez doar cu apa de ploaie care merge la printr-un mic filtru de combustibil pentru snowmobile skidoo.

André
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 97