Coroziune în camera rezervorului de colectare a apei

Lucrări referitoare la apă sanitară sau sanitară (caldă, rece, curată sau folosită). Gestionarea, accesul și utilizarea apei la domiciliu: foraj, pompare, puțuri, rețea de distribuție, tratare, salubrizare, recuperare a apei de ploaie. Procese de recuperare, filtrare, depoluare, depozitare. Repararea pompelor de apă. Gestionați, utilizați și economisiți apă, desalinizare și desalinizare, poluare și apă ...
Bibiphoque
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 749
Înregistrare: 31/03/04, 07:37
Locul de amplasare: Bruxelles




de Bibiphoque » 16/09/08, 08:28

domekri a scris:buna seara si multumesc pentru raspunsuri ...

Bibiphoque („Poate fi și coroziune de sulf, mi se pare, o mică lingură de vopsea ar trebui să rezolve problema.”): Vopsea pe ce și de ce? mulțumesc

Pegasus: ne-am repezit la acest site; cum ai modificat instalarea? nu putem muta cazanul, pentru a limita circulația aerului între zona rezervoarelor și cea a cazanului, ce ați făcut pentru această oxidare pe firele electrice?
merci

domekri


hi,
Vopsirea țevilor care se oxidează, pur și simplu, este puțin poluantă, vopsea, dar nu ar trebui refăcută mulți ani (poate chiar o singură dată pentru întreaga durată de viață a instalației).)
@+
0 x
Nu pentru că am spus întotdeauna că este imposibil să nu încercați :)

Reveniți la „Gestionarea apei, instalații sanitare și igienizare. Pompare, găurire, filtrare, puțuri, recuperare ... "

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 208