Renault reduce 2000 de locuri de muncă în Europa

Cărți, emisiuni de televiziune, filme, reviste sau muzică pentru a partaja, consilier pentru a descoperi ... Discutați cu evenimente curente legate în mod direct sau indirect, la econologic, mediu, energie, societate, consum (legi noi sau standarde) ...
martien007
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 565
Înregistrare: 25/03/08, 00:28
Locul de amplasare: Marte planeta

Renault reduce 2000 de locuri de muncă în Europa




de martien007 » 25/09/08, 12:02

o să sângereze la Renault : Evil:

http://actu.orange.fr/articles/a-la-une ... urope.html

Renault specifică planul de a reduce 2.000 de locuri de muncă în Europa

Producătorul francez de automobile Renault a clarificat joi în cadrul unui comitet de grup termenii planului său de a reduce 2.000 de locuri de muncă planificate în filialele sale europene, inclusiv 900 în Franța.

AFP/Infographic :: Site-uri franceze afectate de reducerea locurilor de muncă la RenaultlargerAFP/Infographic

Producătorul auto a anunțat acest plan la începutul lunii septembrie, care trebuie efectuată pe baza plecărilor voluntare, precum cea prezentată, tot la începutul lunii, privind 4.000 de reduceri de locuri de muncă în Franța, dintre care 1.000 în Sandouville (nord-vest).

Anunțul acestor 2.000 de reduceri suplimentare de locuri de muncă va fi considerat oficial joi când va fi făcut dimineața în fața consiliului grupului european, a declarat miercuri conducerea.

„Trebuie afectate fabrica Maubeuge, din Nord (2.500 de persoane), care produce Kangoos, și cea a lui Batilly (2.500 de angajați), specializată în vehicule utilitare Master. Va fi afectat și site-ul de producție de cutii de viteze din Ruitz (800 de posturi). precum și filiale comerciale situate în afara Franței”, scrie cotidianul economic La Tribune în ediția sa de joi.

O sursă sindicală a indicat AFP la începutul lunii septembrie că planul ar viza Sovab din Batilly (est), Maubeuge Construction Automobile (nord), Société des Transmissions Automatiques (STA) din Ruitz (nord), la Française de Mécanique din Douvrin. (Nord), RCI Banque, compania financiară a grupului Renault (regiunea Paris), sau chiar Diac din Noisy-le-Grand (regiunea Paris).

CGT, la care se alătură, după caz, CFDT, Sud, FO sau CFE-CGC, a subliniat miercuri că a lansat apeluri pentru retrageri pentru joi, majoritatea timp de o oră, pe site-urile Renault din Franța, precum și în Cergy.-Pontoise (Val-d'Oise), la Technocentre din Guyancourt (Yvelines), în Le Mans sau Sandouville (Seine-Maritime).

O demonstrație este planificată la Le Havre, potrivit CGT.
0 x
Maximus Leo
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2183
Înregistrare: 07/11/06, 13:18
x 124




de Maximus Leo » 25/09/08, 21:55

Vina e a celor care nu au cumpărat noul Laguna 3 cu 60000 de euro. Putem sa-l comandam de mult si cu orele de publicitate la TV nu putem spune ca nu au fost avertizati.

Salonul Auto de la Paris este în câteva zile și am senzația că va fi fierbinte pentru Renault. : Lol:
0 x
martien007
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 565
Înregistrare: 25/03/08, 00:28
Locul de amplasare: Marte planeta




de martien007 » 25/09/08, 23:32

Maximus Leo a scris:Vina e a celor care nu au cumpărat noul Laguna 3 cu 60000 de euro. Putem sa-l comandam de mult si cu orele de publicitate la TV nu putem spune ca nu au fost avertizati.

Salonul Auto de la Paris este în câteva zile și am senzația că va fi fierbinte pentru Renault. : Lol:

Ce ? 60000 de euro? glumesti?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79290
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11025




de Christophe » 26/09/08, 00:05

Continuarea logică a: https://www.econologie.com/forums/renault-va ... t6095.html

Cred, și aceasta este doar părerea mea, că toți cei care și-au cumpărat un Logan (Renault made in Romania) ar trebui să se simtă puțin responsabili pentru aceste reduceri de locuri de muncă care sunt acolo doar în vederea unei relocari a produsului spre Est. .
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3




de Lietseu » 26/09/08, 01:35

Christophe a scris:Continuarea logică a: https://www.econologie.com/forums/renault-va ... t6095.html

Cred, și aceasta este doar părerea mea, că toți cei care și-au cumpărat un Logan (Renault made in Romania) ar trebui să se simtă puțin responsabili pentru aceste reduceri de locuri de muncă care sunt acolo doar în vederea unei relocari a produsului spre Est. .


Nu doar atât!
Criza economică, carburanții suprasolicitați sub acoperirea petrolului în ascensiune, oamenii s-au săturat să se simtă poluați și să fie evidențiați, sfârșitul erei supraproducției, care a durat mult să spargă g ...e, mâine nu va fi nici unul mai bine, va garantez, crack-ul final nu este departe!


Să rămânem Zen Lietseu :P
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu
„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?
Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79290
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11025




de Christophe » 26/09/08, 01:38

Lietseu a scris:Criza economică, carburanții suprasolicitați sub acoperirea petrolului în ascensiune, oamenii s-au săturat să se simtă poluați și să fie evidențiați, sfârșitul erei supraproducției, care a durat mult să spargă g ...e, mâine nu va fi nici unul mai bine, va garantez, crack-ul final nu este departe!


Hei, oprește-ți rezervorul...

Vânzările de vehicule nu au scăzut în această măsură pentru a pune producătorii în astfel de probleme...
Dernière édition alin Christophe 26 / 09 / 08, 01: 57, editate 1 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3




de Lietseu » 26/09/08, 01:54

Consum redus cu 15 până la 18%
Oamenii iau trenul și metroul mai degrabă decât casele lor de marcat, nu sunt semne de avertizare astea, doamnă?

Ca atunci când tatăl meu a plecat pe front!

Deschide-ți ochii și urechile trebuie, frate om, declinul este aici! când muncitorii sunt dați afară și șefii sar pe ferestre (cu parașute de aur, nu tipi proști) : Evil:
Pentru că ceva nu este în regulă în țara economiei, crezi că ricanii de rând o să accepte mult timp să-i manipulăm așa, punându-i să plătească datoriile create de curve? De asemenea, vă reamintesc că America este țara milițiilor private supraînarmate... așteptați și vedeți, oameni buni!
Între 8.000 USD și 10.000 USD per cap de țeavă, ați face-o?
Nu eu!

Acești materialiști murdari, traficanți de arme și morți, proxeneți și sclaviști pot muri.
Toate in aceeasi baie!
Dernière édition alin Lietseu 28 / 09 / 08, 18: 12, editate 2 ori.
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu

„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?

Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...
Maximus Leo
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2183
Înregistrare: 07/11/06, 13:18
x 124




de Maximus Leo » 26/09/08, 09:16

martien007 a scris:
Maximus Leo a scris:Vina e a celor care nu au cumpărat noul Laguna 3 cu 60000 de euro. Putem sa-l comandam de mult si cu orele de publicitate la TV nu putem spune ca nu au fost avertizati.

Salonul Auto de la Paris este în câteva zile și am senzația că va fi fierbinte pentru Renault. : Lol:

Ce ? 60000 de euro? glumesti?

Nivelul de intrare este de 21500 de euro, dar nu primești nimic pentru asta (1.6 l benzină pentru un sedan 1,4 T gol) :şoc: ) iar dacă vrem cu adevărat să ajutăm Renault trebuie să luați cel mai high-end model cu toate opțiunile și extinderea maximă a garanției și nu suntem foarte departe de obiectiv. :x
0 x
Maximus Leo
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2183
Înregistrare: 07/11/06, 13:18
x 124




de Maximus Leo » 26/09/08, 09:39

Lietseu a scris:Consum redus cu 15 până la 18%
Oamenii iau trenul și metroul mai degrabă decât casele lor de marcat, nu sunt semnele astea înainte de curbă, doamnă?

Ca atunci când tatăl meu a plecat pe front!

Deschide-ți ochii și urechile trebuie, frate om, declinul este aici! când muncitorii sunt dați afară și șefii sar pe ferestre (cu parașute de aur, nu tipi proști) : Evil:
Pentru că ceva nu este în regulă în țara economiei, crezi că ricanii de rând o să accepte mult timp să-i manipulăm așa, punându-i să plătească datoriile create de curve? De asemenea, vă reamintesc că America este țara milițiilor private supraînarmate... așteptați și vedeți, oameni buni!
Între 8.000 USD și 10.000 USD per cap de țeavă, ați face-o?
Nu eu!

Acești materialiști murdari, traficanți de arme și morți, proxeneți și sclaviști pot muri.
Toate in aceeasi baie!

Detalii despre spatele biletului verde:
Imagine
Imagine
Există și o dată MDCCLXXVI... Ar fi trebuit să știm despre asta de mult.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3




de Lietseu » 26/09/08, 15:00

Christophe a scris:
Lietseu a scris:Criza economică, suprataxarea carburanților sub acoperirea creșterii prețurilor la petrol...


Hei, oprește-ți rezervorul...

Vânzările de vehicule nu au scăzut în această măsură pentru a pune producătorii în astfel de probleme...


Așadar, ați văzut știrile în această după-amiază, o spun chiar și francezii de la cele trei canale, economia este în proces de „să-și rănească fața, dragul meu tată!”
Chiar și foarte neiubitul Sarkozy i-a pedepsit pe criminalii cu guler alb...

Din partea mea, de 30 de ani aștept această criză, mi se pare cu totul evident, de fapt deja în anii 70 trecusem la: „societatea supraconsumului” și ce înseamnă asta? spune societatea de supra consum? Asta înseamnă că există tone de produse care nu sunt achiziționate pentru că oamenii nu și le permit și pentru că nu sunt de nici un folos!
Dacă mai aveți îndoieli, urmăriți știrile de televiziune, când chinezii sunt capabili să folosească substanțe chimice periculoase pentru laptele praf... Sfârșitul este aici!

Trăim vremuri decadente, în care pentru că avem bani îi maltratăm pe cei care nu îi au (dar nu cred că trebuie să explic asta). Ieri, am urmărit din nou, excelentul program „văzut din cer” despre starea apelor de suprafață ale planetei... Dacă nu l-ați văzut, l-am înregistrat, fanii iau act!
Când îți dai seama că guvernele corupte sunt capabile să strămute populațiile care sunt deja mizerabile - dar care au norocul să trăiască într-un mediu frumos - pentru un rezervor de apă care va aduce electricitate oamenilor din oraș, sfidând toate cele mai elementare reguli pentru protejarea naturii - și deci a oamenilor care trăiesc în jurul ei - cu unicul scop de a acumula bani, asta îmi face greață!
Bine, bine, se întâmpla în Brazilia... E departe, nu ne privește, nu ne interesează... Frumosul râu a devenit un lac putrezit și urât mirositor, deci ce? nu ne pasa!
Practic toate râurile Franței și Navarei sunt poluate cu piralenă și alte mizerii chimice, dar în afară de asta Doamna Marchiza, totul este foarte bine, totul este foarte bine.


: Evil: Cu salutări furioase de la Lietseu : Evil:

Nu trebuie să luăm copiii lui Dumnezeu drept rațe sălbatice!
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu

„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?

Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la «Media și știri: emisiuni TV, rapoarte, cărți, știri ...»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 137