Garaj prefabricat ce crezi?

Ajutor și consiliere pentru munca ta reală în noi sau renovare, interior sau exterior.
Picka44
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 26/09/16, 16:00

Garaj prefabricat ce crezi?




de Picka44 » 26/09/16, 16:11

bonjour,

Vreau sa fac un garaj prefabricat pentru masina sotiei mele, am avut ceva probleme la baterie recent din cauza scaderii caldura si asta ne ingrijoreaza putin, masina nu era foarte tanara...

De asemenea, ne gândim să folosim o firmă pentru a construi un garaj prefabricat, acesta ar fi așadar așa cum ne dorim din punct de vedere al lungimii și nu va afecta casa și terenul acesteia, așa că am putut să văd prin acest articol: ( http://lebonmacon.pro/garage-prefabrique/ ) ca garajele prefabricate au fost fixate la sol cu ​​beton deci intrebarea mea este urmatoarea, poate un garaj prefabricat sa reziste la vanturile puternice din Oceanul Atlantic? Au o durata anume si ce materiale recomandati? PVC sau lemn?

O zi buna

Michel
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Garaj prefabricat, ce parere aveti?




de Obamot » 26/09/16, 17:03

Nu sunt francmason, dar cred că ne faci o reclamă drăguță deghizată într-o întrebare. : Mrgreen:

În caz contrar, arată-ne fotografii ale locului de instalare : Wink:
0 x
yves35
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 221
Înregistrare: 27/09/15, 23:22
Locul de amplasare: Rennes
x 60

Re: Garaj prefabricat, ce parere aveti?




de yves35 » 28/09/16, 22:37

Bună seara,

Tu ce crezi ?

Nu are rost să construiești un garaj pentru mașina ta. Știu despre ce vorbesc: am unul (plin de mizerie) și mașina mea stă afară de ani de zile. Renunt la lupta, dacă nu învăț să arunc : Mrgreen:

Yves
0 x
ignorat: obamot, janic, guygadebois... aer, aer. Nu suntem (încă) pe Qanon Ben, dacă de fapt

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Renovarea, construcția și lucrările de construcție: ajutor, sfaturi și metode ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 52