Turbină eoliană și panouri solare

Forum fotovoltaice solare fotovoltaice și generare de energie electrică solară din energie solară cu radiații directe.
fidobedo
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 05/09/18, 13:33

Turbină eoliană și panouri solare




de fidobedo » 05/09/18, 14:17

salut tuturor, aici am acasă, pentru moment, 3 panouri solare care se află la mijlocul pereților și la soare, pot avea și o turbină eoliană
pe care aș dori să o stăpânesc cu panourile noaptea și când nu există, desigur, vânt nu mai mult de 160 kh, altfel salut
Va intreb ca am un incarcator de control solar PWM are o intrare pentru panourile pentru plus si minus la mijloc
ieșirea pentru bătălii sau una și ieșirea pentru a stăpâni o lumină pe care nu o duc la tine, cu siguranță, va râde.
Am jumătate afară pentru a stăpâni o lampă. Am jumătate din turbină eoliană, poate că turbina eoliană în loc să încarcă barca pentru care trece
mergi rezultatul consumă în loc de mine stăpânește ce poate face : Evil:
Vă întreb dacă este posibil să aveți o amânare a pasului dvs. pentru această problemă este să cunoașteți sau să vă stăpâniți
sosirea turbinei eoliene in lupta si sa stiu daca putem stapani doua fete la intrarea incarcatorului deteriorat ca nu stiu sa stapanesc o fotografie
de așteptare pentru primitorul dvs. de reîncărcare poate salut și deja vă mulțumesc pentru fidobedo repunere
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12298
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2963

Re: eolienă cu panouri solare




de Ahmed » 05/09/18, 14:42

O las altora, mult mai competentă ca mine în acest domeniu, să vă răspundă, dar trebuie să vă avertizez, deoarece menționați acest punct: aveți grijă la fetele goale! : Wink:
2 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Re: Turbina eoliană și panouri solare




de Christophe » 05/09/18, 17:15

Serios nu înțelegem o sentință pe 2 ... fhoto și luptă serios? O faci în mod intenționat? : Evil:

Au fost verificatori de ortografie gratuite timp de 10 ani!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Gaston
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1910
Înregistrare: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Turbina eoliană și panouri solare




de Gaston » 06/09/18, 10:15

Fidobedo a scris:Am jumătate afară pentru a stăpâni o lampă Am jumătate din turbină eoliană
serios :?:

Am pus un lanț între roata față și roata din spate a bicicletei mele și nu înțeleg de ce nu se mișcă de la sine : Twisted:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Solar fotovoltaic: electricitate solară"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 127