Aerovoltaica, o revoluție

Forum fotovoltaice solare fotovoltaice și generare de energie electrică solară din energie solară cu radiații directe.
ElliottB
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 10/03/18, 15:12

Aerovoltaica, o revoluție




de ElliottB » 12/03/18, 20:13

Salut tuturor, vin pe asta forum să vă spun despre aerovoltaică.

Am făcut-o acasă și vă permite să încălziți casa pe lângă producția de energie electrică, spre deosebire de simpla energie fotovoltaică. Vând chiar energie excedentară EDF. Energia fotovoltaică este mai puțin eficientă, deoarece nu încălzește casa doar pentru a genera energie electrică. Asa ca va sfatuiesc pe toate, in acest sens forum, Aerovoltaică datorită Sibel Énergie.

Sibel Energie este o companie grozavă care vă poate permite să fiți independent de energie și chiar să faceți bani, sunt profesioniști care vă echipează cu panouri solare și vă susțin. Ei sunt cei care m-au instalat, îl recomand!
0 x
yves35
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 221
Înregistrare: 27/09/15, 23:22
Locul de amplasare: Rennes
x 60

Re: Fotovoltaica, o revoluție




de yves35 » 12/03/18, 22:14

Bună seara,

Sibel Energie este o companie grozavă care vă poate permite să fiți independent de energie și chiar să faceți bani, sunt profesioniști care vă echipează cu panouri solare și vă susțin. Ei sunt cei care m-au instalat, îl recomand!



cerșetori, canceroși, cerșetori, martori ai lui Iehova, vânzători de asigurări de viață, enciclopedie, bandaje herniale etc ... sunt interzise în părțile comune ale clădirii. Pompierii și poștașii sunt tolerați o dată pe an pentru calendare

Yves
1 x
ignorat: obamot, janic, guygadebois... aer, aer. Nu suntem (încă) pe Qanon Ben, dacă de fapt
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685

Re: Fotovoltaica, o revoluție




de Did67 » 13/03/18, 09:20

Titlul este clar: „o revoluție”! Știm cum se termină revoluțiile: de gulaguri! Dacă au existat candidați, lăsați-i să-și amintească doar povestea.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79287
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11024

Re: Fotovoltaica, o revoluție




de Christophe » 13/03/18, 10:15

În orice caz, nu este revoluționar în ceea ce privește marketingul ...

Am înțeles publicitatea gratuită, am înțeles mai puțin ce se vorbea tehnic! Dar este important pentru autor? Nu cred până la urmă ...
0 x
Regismu
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 349
Înregistrare: 26/03/10, 17:11
Locul de amplasare: 13
x 6

Re: Fotovoltaica, o revoluție




de Regismu » 22/05/18, 07:13

este doar o reclamă falsă: nu puteți încălzi nimic cu acest sistem, iar vara sunteți obligat să consumați electricitate pentru a evacua cu precizie această căldură dăunătoare producției de module fotovoltaice : Evil:
0 x
PVresistif
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 169
Înregistrare: 26/02/18, 12:44
x 40

Re: Fotovoltaica, o revoluție




de PVresistif » 25/05/18, 11:35

în tot ceea ce are legătură cu domeniul fotovoltaic, se pare, din păcate, că un fapt este evident: constă în diferite și multiple necinstiri, toate acestea pentru a ascunde trista politică energetică ...
Cei care au norocul să aibă o instalație nu prea proastă pot spera să nu piardă prea mulți bani, dar acest lucru se datorează numai subvențiilor care sunt impozite pe electricitate plătite de toți (25% din factura noastră, ce păcat , un furt evident pentru opinia mea)
Pentru ceilalți cei care sunt escrocați (cei mai numeroși pot fi), ei produc mult mai puțin decât se aștepta și, prin urmare, că mai puține impozite (pentru că mai puțin răscumpărare) să le plătească pentru noi toți francezii ....... aici consola-ne!
Dacă fotovoltaica ar fi o afacere bună, ar fi suficient să închiriați acoperișurile lor către persoane fizice și să le plătiți un preț fix peste 20 de ani? nimeni nu s-a gândit la asta?
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Fotovoltaica, o revoluție




de Janic » 25/05/18, 16:17

ar costa prea mult instalarea. În mod similar, între acoperirea unui acoperiș al unei case cu coșuri de fum (în sud, parcă întâmplător), rame și alte colțuri, nu merită. Pe de altă parte, un acoperiș mare de hambar, neaglomerat, este o bucată de tort! :D
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13689
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1515
A lua legatura cu:

Re: Fotovoltaica, o revoluție




de izentrop » 25/05/18, 17:54

Christophe a scris:În orice caz, nu este revoluționar în ceea ce privește marketingul ...

Am înțeles publicitatea gratuită, am înțeles mai puțin ce se vorbea tehnic! Dar este important pentru autor? Nu cred până la urmă ...
Este PV hibrid / PV aeroterm https://www.les-energies-renouvelables. ... voltaique/
https://www.insunwetrust.solar/blog/con ... e-solaire/

Ar fi nevoie de exemple reale în service pentru a ști dacă este eficient, deoarece promisiunile nu sunt suficiente în acest domeniu. : Mrgreen:

Foto și aerovoltaică: nu te încumeta!
Feriți-vă de apelurile la rece care vorbește despre aerovoltaică! Informațiile furnizate sunt adesea „eronate sau chiar false”, avertizează Adil. https://www.estrepublicain.fr/edition-d ... le-panneau
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Solar fotovoltaic: electricitate solară"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 102