Izolare proastă? Dar umiditatea unui perete?

Încălzire, izolare, ventilare, VMC, racire ... confort termic scurt. Izolație, energia din lemn, pompe de căldură, ci și electricitate, gaz sau petrol, VMC ... Ajutor în alegerea și implementarea, rezolvarea problemelor, optimizare, sfaturi și trucuri ...
sebarmageddon
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 102
Înregistrare: 01/02/07, 11:16
Locul de amplasare: Franţa




de sebarmageddon » 11/04/11, 13:50

bine, deci pentru umiditatea care se află în peretele băii, ultima idee este să găuriți găuri din exterior, „pentru că nu vom anula totul”
Personal cred că ar fi fost necesar să desfaci blocurile de tencuială hidrofugă, să lași peretele să se usuce pe măsură ce temperaturile cresc, apoi să reface o izolație, dar nu, nu trebuie să desfacem totul, este inutil
rețineți că umiditatea nu se înrăutățește,

pentru treptele din coridor care sunt uneori umede, acolo, la fel, este o preocupare a izolației nu ar trebui să se caute, dar acolo, din nou, este lucrul care va rămâne așa, deoarece nu este necesar să se anuleze acest lucru care deja a fost sa făcut
poate covorul ar fi valid, sau apoi se va adăuga o pardoseală din lemn deasupra, oricum va rămâne o idee doar din motivul indicat mai sus


Cu ceva timp în urmă, ascultam o discuție între părinții mei și oamenii din familia mea despre încălzire, nu vorbeau despre îmbunătățirea izolației, nu doar despre adăugarea mai multor încălziri ...

pe scurt, nu văd cum este posibil să îmbunătățim ceva în aceste condiții, cred că ar fi nevoie de o cameră termică pentru ca aceștia să vadă izolația mizerabilă a acestei case ...
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Încălzire, izolare, ventilație, VMC, răcire ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 415