Elemente web Google: Știri pe forums? (parerile tale)

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 01/03/11, 18:08

Christophe a scris:ps: ce este o rețea de prisos?


Aceasta este ceea ce este "Plictisitor" pentru ochi ...

Acesta este tot ceea ce servește pentru a „încadra” ceea ce nu este necesar, deoarece este ochiul tău "cine face treaba", sau clearance-ul necesar care este pierdut de o plasă => ceea ce creează confuzie vizuală inutilă pentru ochi căruia îi place să adapteze ceea ce vede după bunul său plac.

Nu ar trebui să credem că ochii noștri sunt inactivi atunci când le aruncăm un aspect „copt”.

Un firicel este bine, două boujour oboseala vizuală.

Ca exemplu, să luăm un text: ca un memento al regulilor de bază ale tipografiei, deoarece îmbogățirea tipografică a făcut posibilă variația fonturilor și a dimensiunilor literelor cu bonusul adăugat de aldine, medii, ușoare, cu caractere italice sau nu, etc, regula ar fi aceeanu folosim deloc sublinierea (cu rare excepții) deoarece împiedică citirea literelor care coboară sub linia de citire naturală urmată de ochi, cum ar fi g, j, p, q, litere care, cu sublinierea, devin greu de citit:

gjpq în aldine: gjpq

O altă justificare pentru eliminarea redundanței regulilor este justificarea textului din stânga / dreapta. Cine „eliberează” pagina, fără a fi nevoie să adăugați linii, pentru că încă o dată ochiul este cel care echilibrează „în felul său” ... punerea unei linii este „a impune o rigoare” de care nu are nevoie ...

Pentru ochi: prefer fileurile de biban, : Mrgreen:
Dernière édition alin Obamot 01 / 03 / 11, 18: 23, editate 2 ori.
0 x
aerialcastor
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 865
Înregistrare: 10/05/09, 16:39
x 21




de aerialcastor » 01/03/11, 18:12

Christophe a scris:Uh, o fișă tehnică este un document tehnic sub formă de .pdf în 99% din cazuri ... accesibil gratuit pe site-ul producătorului.


: Hopa: : Hopa: : Hopa:
Hmm ... mi-e rușine acolo
0 x
Salvați un copac, mâncați un castor.
Este inutil să reușești în viață, ceea ce este nevoie să pierzi moartea.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064




de Christophe » 01/03/11, 18:36

Da te descurci bine ...

Nu ești un pic publiparano? : Cheesy:

Obamot, chiar exagerezi acolo cred că ai luat vreodată? : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 01/03/11, 19:58

... Da îmi place asta forum: sa te relaxezi putin :D și nu mă răzgândesc din totdeauna „Complet” ^^

... rețineți că există și plase de macrou aici, uneori : Mrgreen:

Fără să râdeți, încercați să faceți ca exemplul de mai sus, veți vedea că o face! Imagine dacă ai văzut asta inversând „Arăta mai bine”, nu este doar din cauza inversării „adsense” din partea de sus cu meniul, este un întreg ... depinde de tine
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064




de Christophe » 02/03/11, 17:36

1) Am pus bannerul de știri google în partea de jos, îl puteți vedea dând clic în meniul de sus de pe pictogramă:

Imagine

2) Am testat inversarea meniului de sus / adsense.

Este sincer deranjant, este mult mai puțin „curat” decât înainte ... Găsesc...

Bine, nu mă deranjează să plec câteva zile pentru a avea niște reacții ... dar pentru mine este bla bla
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 02/03/11, 17:48

Normal:
- o linie de „Google Ads” a fost blocat între banner și meniul „Index”;
- acum l-ați eliminat și este „blocat”;
- brusc este urât, pentru că nu „respiră”;
- și deoarece excesul de fileuri nu a fost îndepărtat, este mai rău decât înainte;
- nu vă bazați niciodată pe opinii pentru un design, decât pentru a cere „profesioniști buni”: este o treabă foarte grea în care calitățile aritistice nu sunt recunoscute, atât de mult vin în conflict cu „gusturile personale” ale „ factorii de decizie' ...

Vă sugerez în continuare să eliminați toate firele inutile și redundante, cum ar fi șablonul pe care l-am postat mai sus. prin respectarea valorii spațiilor „albe” dintre blocuri, altfel ar fi mai bine să nu atingi nimic amha.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064




de Christophe » 02/03/11, 17:56

Obamot a scris:- brusc este urât, pentru că nu „respiră”;
- și deoarece excesul de fileuri nu a fost îndepărtat, este mai rău decât înainte;
- nu vă bazați niciodată pe opinii pentru un design, decât pentru a cere profesioniștii: este o profesie foarte grea în care calitățile aritistice nu sunt recunoscute, atât de mult vin în conflict cu „gusturile personale” ale „factorilor de decizie”. ..


Pfff e inteligent ...

Îmi pare rău, dar plasele nu le-aș scoate. Face parte din aspectul general.

Am pus într-un spațiu suplimentar, dar pentru restul, ascundeți plec ca până mâine, dacă există „reclamații” aș spune că EȘTI SINGURUL RESPONSABIL :) buna buna buna!

ps: linia google „uitat” a fost făcută intenționat, dar a fost chiar mai rea decât fără ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 02/03/11, 19:02

... ha, ha, ha, vrei să comentez? : Mrgreen: Ei bine, nu o voi face. ^^
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064




de Christophe » 09/03/11, 23:21

Ei bine, puteți râde, dar în cele din urmă m-am obișnuit și, având în vedere statisticile și lipsa recenziilor, nu pare să-i deranjeze pe ceilalți ... vizitatori sau obișnuiți ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
fostul Oceano
moderator
moderator
posturi: 1571
Înregistrare: 04/06/05, 23:10
Locul de amplasare: Lorraine - Franța
x 1




de fostul Oceano » 22/03/11, 00:21

Bine, adaug stratul meu : Mrgreen:

Le forum este adevărat foarte lizibil.

Pe de altă parte, am de ales fie să aprind marele meu turn de câteva sute de wați cu ecranul TFT, fie din motive ecologice, să folosesc laptopul meu cu ecranul său de 1024x768.

Și iată drama :şoc:
Fereastra din dreapta mă mănâncă din partea dreaptă a ecranului și nu-mi mai pot face treaba ca moderator și mai ales ca redresor de titlu al subiectului (printre altele, ortografie pentru că un titlu greșit de ortografie îl încurcă) pentru că nu Nici măcar nu am acces la butonul de editare. :| :|
Când ștergeți sau ip nu este nici măcar într-un vis. :strigăt:
Pe scurt pentru mine este dezastrul. De câteva zile mă răvășesc puțin, dar acum ... : Evil: : Evil: : Evil:

Bine, de fapt, pot face clic pe capătul mic al butonului de editare, iar pentru crucea de ștergere, tabulez de douăzeci de ori până când cred că selecția este pe ștergere 8) 8) 8)

Iată sărutul tuturor : Mrgreen:
0 x
[Mod MODO = ON]
Zieute, dar nu credeți mai puțin ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, nicio motocicleta electrica inca...

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 134