Recenzii despre filmele tale preferate: cele mai bune de recomandat sau recomandat? Filmele tale de cult sau capodoperele tale?

Cărți, emisiuni de televiziune, filme, reviste sau muzică pentru a partaja, consilier pentru a descoperi ... Discutați cu evenimente curente legate în mod direct sau indirect, la econologic, mediu, energie, societate, consum (legi noi sau standarde) ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Recenzii ale filmelor preferate: cele mai bune de recomandat sau recomandat? Filmele tale de cult sau capodoperele tale?




de Christophe » 23/05/21, 14:25

Subiect mare sus! Am introdus niște trailer YouTube pe prima pagină ...

Există o mulțime de filme grozave care au apărut de la crearea acestui subiect. Dacă vă recomandați unul, vă rugăm să încercați să introduceți remorca sau un extras.

Așa că astăzi voi sfătui doar ultimul Tarantino:

Django Unchained



The Hateful Eight



Nu s-a văzut ultima: Once Upon a Time in Hollywood

https://fr.wikipedia.org/wiki/Once_Upon ... _Hollywood

Aici am halucinat că Pulp Fiction costă doar 8 milioane de dolari pe atunci !!

https://fr.wikipedia.org/wiki/Quentin_T ... Box-office


Aici deja am găsit „S-a întâmplat lângă tine” integral pe YouTube (iar drepturile de autor ?? videoclipul datează din ... 2014!):

0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Recenzii ale filmelor preferate: cele mai bune de recomandat sau recomandat? Filmele tale de cult sau capodoperele tale?




de Christophe » 23/05/21, 14:28

Christophe a scris:O dată la Hollywood


Pe de altă parte, m-am uitat acum câteva săptămâni: Odată ca niciodată în America



Deci este lung, foarte lung, extrem de lung, chiar îngreunează înțelegerea ... A trebuit să mă uit la el de 3 ori! : Mrgreen: : Mrgreen:

Prin urmare, l-aș recomanda pentru „cultura sa de film” ... mai mult decât pentru calitățile sale de film ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14823
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4302

Re: Recenzii ale filmelor preferate: cele mai bune de recomandat sau recomandat? Filmele tale de cult sau capodoperele tale?




de GuyGadeboisTheBack » 23/05/21, 14:50

Christophe a scris:Nu s-a văzut ultima: O dată la Hollywood

Pentru prima dată, nu am reușit să merg până la capătul unui Tarantino ...
https://mon.allocine.fr/mes-critiques/films/
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Recenzii ale filmelor preferate: cele mai bune de recomandat sau recomandat? Filmele tale de cult sau capodoperele tale?




de Christophe » 23/05/21, 14:59

Nu vedem recenziile dvs., copiați lipite aici sau dați linkul public ...

Deci Tarantino a fost cu adevărat inspirat că odinioară în America? (ceea ce a trebuit să fac în 3 ori ... Doamne ... este plictisitor!)

: Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Chiar și versiunea completă Das Boot de 4h41min merge mai bine (dar oricum este greu)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14823
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4302

Re: Recenzii ale filmelor preferate: cele mai bune de recomandat sau recomandat? Filmele tale de cult sau capodoperele tale?




de GuyGadeboisTheBack » 23/05/21, 15:03

Christophe a scris:Nu vedem recenziile dvs., copiați lipite aici sau dați linkul public ...

Nu e mare lucru. Link public, nu știu, nu există.
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Recenzii ale filmelor preferate: cele mai bune de recomandat sau recomandat? Filmele tale de cult sau capodoperele tale?




de ABC2019 » 23/05/21, 19:35

Ieri am urmărit „Map to the stars” de Cronenberg, pe care nu-l văzusem niciodată

https://fr.wikipedia.org/wiki/Maps_to_the_Stars

nu în stilul obișnuit al cineastului, fără science fiction ca în La Mouche sau eXistenZ, este o pictură vitriolică a universului vedetelor de la Hollywood, fiecare mai nevrotică decât cealaltă ... foarte plăcută! : Mrgreen:
1 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Grădinar
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 63
Înregistrare: 24/05/21, 20:11
x 21

Re: Recenzii ale filmelor preferate: cele mai bune de recomandat sau recomandat? Filmele tale de cult sau capodoperele tale?




de Grădinar » 24/05/21, 20:18

Bună seara, bună dimineața, în aceste vremuri de suburbii triste, un tango pe vreme gri.

1 x
Grădinar
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 63
Înregistrare: 24/05/21, 20:11
x 21

Re: Recenzii ale filmelor preferate: cele mai bune de recomandat sau recomandat? Filmele tale de cult sau capodoperele tale?




de Grădinar » 24/05/21, 21:33

Unul dintre filmele rare în care sportul este bine filmat, dar mai presus de toate această secvență este caviarul
1 x
Grădinar
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 63
Înregistrare: 24/05/21, 20:11
x 21

Re: Recenzii ale filmelor preferate: cele mai bune de recomandat sau recomandat? Filmele tale de cult sau capodoperele tale?




de Grădinar » 24/05/21, 22:15

Nu VIZIONAȚI niciodată filmul Once Upon a Time in the West.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la «Media și știri: emisiuni TV, rapoarte, cărți, știri ...»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 235