Recenzii despre filmele tale preferate: cele mai bune de recomandat sau recomandat? Filmele tale de cult sau capodoperele tale?

Cărți, emisiuni de televiziune, filme, reviste sau muzică pentru a partaja, consilier pentru a descoperi ... Discutați cu evenimente curente legate în mod direct sau indirect, la econologic, mediu, energie, societate, consum (legi noi sau standarde) ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Recenzii ale filmelor preferate: cele mai bune de recomandat sau recomandat? Filmele tale de cult sau capodoperele tale?




de Christophe » 29/05/21, 18:22

Pentru cei cărora le plac luptele cu tancuri (rare în filme ...) am dat peste aseară întâmplător pe T-34 sau T-34, Machine de Guerre (pe prime) ... un film rusesc ...

Mă așteptam la o porcărie, dar îmi trimite greu chiar dacă există o oarecare enormitate în scenariu (cum ar fi împrumutarea unui T34 funcțional prizonierilor de război :şoc: :şoc: :şoc: ) spun totuși inspirate de o poveste adevărată? Wtf? Mi-e greu să văd ofițerii germani împrumutând un tanc bolșevicilor! : Cheesy:

https://fr.wikipedia.org/wiki/T-34_(film)



Spoiler de avertizare:



O vizionare obligatorie în versiunea originală pentru că rușii nu îi fac pe germani să vorbească în engleză ... deși am avut un pic de probleme să le înțeleg germana ... poate idișul? : Cheesy:

Buget de 7.5 milioane de euro ... bogații ar fi trebuit să cheltuiască de 10 ori mai mult pentru a se descurca atât de bine! Furia a costat 68 de milioane ... cele 2 filme sunt de aceeași calitate în opinia mea ...

Mi-a amintit cam Beast of War ... un film atât de grozav pentru cei cărora le plac tancurile: https://fr.wikipedia.org/wiki/La_B%C3%AAte_de_guerre

0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Recenzii ale filmelor preferate: cele mai bune de recomandat sau recomandat? Filmele tale de cult sau capodoperele tale?




de Christophe » 29/05/21, 18:35

0 x
Grădinar
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 63
Înregistrare: 24/05/21, 20:11
x 21

Re: Recenzii ale filmelor preferate: cele mai bune de recomandat sau recomandat? Filmele tale de cult sau capodoperele tale?




de Grădinar » 31/05/21, 20:27



O vestă galbenă de epocă și ce mi-aș dori să fiu o anghilă pentru a nu fi lovită ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Recenzii ale filmelor preferate: cele mai bune de recomandat sau recomandat? Filmele tale de cult sau capodoperele tale?




de Christophe » 09/06/21, 14:21

Trăiască Franța, M. Youn, 2013

Este un OZN al cinematografiei franceze și cred că a suferit o anumită cenzură culturală la lansarea sa ... pentru că un pic prea „gunoi” în anumite scene din „nostru”societate multiculturală de intoleranță"... :D

Recenziile sunt foarte proaste: https://www.allocine.fr/film/fichefilm_ ... 96958.html Cu toate acestea, m-am simțit foarte bine în special în partea corsicană, marseleză și sud-vestică ... a doua parte a filmului este mai puțin interesantă!

Trailerul vorbește de la sine: : Cheesy:



Borat 2 este mult mai rău în ceea ce privește starea femeilor, cu atât mai mult gunoi și în scenariul (pe care l-am găsit) mai puțin amuzant, dar mai bine cotat: https://www.allocine.fr/film/fichefilm_ ... 09678.html

Vive la France este clar inspirat de Borat, dar nu cred că trebuie să o spun ...

Ah, da, trăiește Franța, de asemenea, critică aroganța franceză : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14823
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4302

Re: Recenzii ale filmelor preferate: cele mai bune de recomandat sau recomandat? Filmele tale de cult sau capodoperele tale?




de GuyGadeboisTheBack » 11/06/21, 21:22

Urmărit aseară, un OZN bazat pe o poveste adevărată ... Delirant posibil, mi-a plăcut și am râs cât mai rar. În VOSTFR, vă rugăm, dacă este posibil.

Noua armată a pământului a filmului este inspirată de adevăratul prim batalion pământesc, fondat de Jim Channon, veteran din Vietnam devenit fan New Age, interpretat de Jeff Bridges.
Distribuție:
George Clooney: Lyn Cassady
Jeff BridgesBill Django
Ewan McGregorBob Wilton
Kevin Spacey Larry Hooper
Stephen Lang: generalul de brigadă Dean Hopgood
Robert PatrickTodd Nixon

(wiki)
1 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Recenzii ale filmelor preferate: cele mai bune de recomandat sau recomandat? Filmele tale de cult sau capodoperele tale?




de Christophe » 22/06/21, 08:53

Văzut când a fost lansat, nu mă îndrăgostisem cu adevărat ... în ciuda recenziilor bune din acea vreme ...
0 x
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1687
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 112

Re: Recenzii ale filmelor preferate: cele mai bune de recomandat sau recomandat? Filmele tale de cult sau capodoperele tale?




de oli 80 » 14/07/21, 11:14

Bună tuturor,
Iată un film pe fondul încălzirii globale cu apele în creștere


care ar trebui lansat anul acesta
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Recenzii ale filmelor preferate: cele mai bune de recomandat sau recomandat? Filmele tale de cult sau capodoperele tale?




de Christophe » 19/01/22, 16:29

0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14823
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4302

Re: Recenzii ale filmelor preferate: cele mai bune de recomandat sau recomandat? Filmele tale de cult sau capodoperele tale?




de GuyGadeboisTheBack » 19/01/22, 17:38

Ar trebui să ne uităm la statistici (dacă există) dar bănuiesc că există o creștere nu doar a accidentelor de coliziune între practicanții sporturilor de iarnă ci și, și asta e sigur, o creștere bruscă a patologiilor articulare grave (ce mi-a fost confirmat de doi kinetoterapeuți) de la apariția schiurilor parabolice și a numărului în continuă creștere de snowboard-uri.
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12298
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2963

Re: Recenzii ale filmelor preferate: cele mai bune de recomandat sau recomandat? Filmele tale de cult sau capodoperele tale?




de Ahmed » 19/01/22, 19:39

Deja, Isus, pe vremea lui, a abuzat de antene parabolice și i-a cauzat probleme articulare foarte grave...
Eu ies afară... : Hopa:
3 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la «Media și știri: emisiuni TV, rapoarte, cărți, știri ...»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 232