Scurt rezumat (pe economii de combustibil)?

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
hyst
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 10
Înregistrare: 18/05/11, 19:57
Locul de amplasare: Alsacia




de hyst » 26/05/11, 14:41

desigur, există posibilitatea de a reduce bugetul mai simplu (de exemplu punerea unei plite pe gaz, mai degrabă decât cea cu inducție (cea instalată de proprietarul meu) sau chiar o gestionare mai bună a standby-ului computerului etc.), pe care o numără face...

Dar, având în vedere că energia electrică ar trebui să crească cu 25 până la 30% în decurs de 1 până la 2 ani, ar trebui să revină la același punct (în cel mai bun caz) și apoi îmi place să fac o provocare ... este ocupată, este gata lucrează pe celule gri etc;)
0 x
hyst
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 10
Înregistrare: 18/05/11, 19:57
Locul de amplasare: Alsacia




de hyst » 26/05/11, 19:38

În ceea ce privește sistemele HHO, cele mai bune sisteme funcționează fără a adăuga produs pentru a îmbunătăți conducerea la nivelul apei.
De îndată ce adăugați un aditiv în apă, acesta se murdărește, face spumă în rezervor, începe să miroasă a întreținere regulată.

Rularea pe apă acidă prin osmoză este cel mai simplu mod de a păstra ceva curat.


aveți vreo sursă sau link pentru a-mi comunica mai sus, vă rog? (cu excepția eBay, unde totul este vândut)


multumesc +++
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 134