Scurt chestionar pentru teza mea - dezvoltare durabilă

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
jumesyn83
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 10/08/11, 11:59

Scurt chestionar pentru teza mea - dezvoltare durabilă




de jumesyn83 » 11/08/11, 10:57

bonjour,

Vă invit să răspundeți la un chestionar pe care l-am realizat pentru teza mea pe tema dezvoltării durabile. Ideea este să încercăm să înțelegem cum percep consumatorii francezi rolul companiilor în ceea ce privește protecția mediului.

Întrebările sunt destul de simple și ar trebui să dureze doar 3 minute pentru a completa chestionarul.

Iată linkul pentru a răspunde la chestionar:

https://spreadsheets.google.com/spreads ... c6MQ#gid=0

Multumesc mult pentru ajutorul tau !
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064




de Christophe » 11/08/11, 11:10

Ce studii faci? Ce curs? Că școala? În mod ciudat, nu există nimic în acest sens în introducerea sondajului dvs. ...

Ne pare rău să o iau așa, dar „falsii studenți” care sunt de fapt studii private de marketing vândute la prețuri ridicate pululează pe net ... și pe aceasta forum, deci suntem precauți ...
0 x
jumesyn83
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 10/08/11, 11:59




de jumesyn83 » 11/08/11, 11:20

Christophe a scris:Ce studii faci? Ce curs? Că școala? În mod ciudat, nu există nimic în acest sens în introducerea sondajului dvs. ...

Ne pare rău să o iau așa, dar „falsii studenți” care sunt de fapt studii private de marketing vândute la prețuri ridicate pululează pe net ... și pe aceasta forum, deci suntem precauți ...


Sunt student la școala de afaceri (Sup de Co Reims) la ciclul de masterat, ramură de marketing. Teza mea urmărește să afle dacă companiile integrează dezvoltarea durabilă pur și simplu pentru a-și îmbunătăți imaginea și rezultatele, sau dacă o fac din preocuparea reală pentru mediu și societate.

Ne pare rău pentru că nu am specificat acest lucru în postarea mea inițială, nu știam că există uneori profesioniști în cercetări de piață care se prezintă ca studenți, în special în acest sens forum. : Mrgreen:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 123