Citați Pac Air Air Hitachi în zona H1c

Construirea habitatului natural sau ecologic: planuri, proiectare, sfaturi, expertiză, materiale, geobiologie ... Casă, construcție, încălzire, izolare: tocmai ați primit una sau mai multe citate. Nu pot alege? Precizați problema dvs. aici și vă vom sfătui cu privire la alegerea corectă! Ajutor în citirea DPE sau a diagnosticării energiei de mediu. Ajutor la cumpărarea sau vânzarea de bunuri imobiliare.
schimbator
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 8
Înregistrare: 28/10/09, 22:37
Locul de amplasare: 42 Loire

Citați Pac Air Air Hitachi în zona H1c




de schimbator » 30/08/11, 21:41

Buna dimineata tuturor,

Trimit acest citat, la expertiza dvs. Trebuie să încălzesc o casă de 136 m2 RT 2000. Situată în Loire, la o altitudine de 850m.

În prezent dețin un panou radiant complet electric.

Soluția mi-a oferit Pac Air Air Hitachi.

Estimarea se referă la 2 Split care se alimentează de la parterul de 91,98m2
O altă despărțire la mansardă care alimentează podeaua de 44,8M2
+ Un încălzitor de apă termic dinamic. Pentru apă fierbinte.

Întrebarea mea principală se referă la calitatea materialului și capacitatea acestuia de a încălzi casa.

Aș dori, de asemenea, să știu părerea dvs. despre preț.

Vă mulțumim pentru răspunsuri. Nicolas

Imagine

Imagine
0 x
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 31/08/11, 00:58

Această estimare destul de vagă nu garantează performanțele PACS reale cu clima dvs. la 850m altitudine în Loara, deloc fierbinte iarna !!
Nimic specific despre detaliile de instalare, locațiile, conductele, lungimile, aspectul, planul de amenajare al conductelor, ceea ce vă are la dispoziție surprize în timpul instalării !!

Fiind păcălit de un arhitect cu un PAC care a devenit aproape ireparabil la 3 ani de la instalare, (fără miracolul ultimului care a rămas nevândut pentru a-l repara), într-una din casele mele, puteți fi siguri că aceste PAC vor fi la înlocuiește în zece ani dacă nu sunt 3 ani ca pentru mine, din mai multe motive, progres tehnologic, piese care nu au fost găsite, nu mai sunt fabricate, perimare planificată etc.
Deci, plătiți 18500 € la fiecare zece până la cincisprezece ani !!!
Visul pentru instalatorii clientului de vacă în numerar !!!

Pentru mine, din fericire, am avut și un șemineu dotat cu o inserție și distribuție de aer cald în camere, instalare și încălzire mult mai ieftine decât PACS și viața eternă.
În plus, cu tot lemnul și plantele gratuite pe care le văd aruncate în jurul casei mele, am mult mai mult decât trebuie să mă încălzesc cu lemn prin colectarea acestuia.
Așadar, încălziți-vă cu lemn gratuit ca mine și, mai întâi de toate, izolați-vă mai bine casa, în special mansarda, și nu favorizați energia nucleară cu pompe de căldură a căror performanță scade dacă aerul exterior este rece cu chiar riscul ca pompele de căldură să consume mai mult de simpla incalzire electrica inainte pe vreme foarte rece !!!
(nenorocirea s-a întâmplat cu unii și care este evitată cu un puț canadian subteran care furnizează aer la 10 ° C).
Acest tip de pompă de căldură funcționează mult mai bine în regiunea PACA, cu ierni la 8 ° C, în general, întotdeauna pozitive, ca și în cazul casei mele din 83, cu pompa de căldură a vacii în numerar care va fi schimbată 9 ani mai târziu !!
Solicitați să vedeți și să verificați opiniile utilizatorilor acestor PAC-uri de lângă dvs. la o altitudine de 850 m, de către același instalator și, mai presus de toate, verificați performanța măsurată de utilizatori.

A existat un PAC de 30000 € care nu a funcționat niciodată după ce a plătit, pentru prietenii familiei mele !!!. cu compania care a intrat în faliment și nu a putut să-și recupereze banii și nici să aibă funcționarea CAP. 30000 € evaporat !!!

Personal nu mai am încredere (riscul de faliment plătind nimic) și în locul tău aș alege mai întâi să izolez cel mai bine, apoi încălzirea gratuită sau cu plată a lemnului (în partea de sus a Loarei la 850m, trebuie să fie lemn usor ???)

Sunteți astfel sigur că vă veți putea încălzi, chiar dacă există o pană de curent, ca o furtună (cum ar fi Crăciunul 1999) sau în Franța o centrală nucleară care își topește inima, ca la Fukushima în Japonia, ceea ce se va întâmpla mai devreme sau mai târziu în Franța, deoarece barbatii nu pot fi infailibili in perpetuie !!!

Ați prefera să plătiți pentru un cazan de peleți din lemn mixt sau, în același timp, o inserție de lemn cu distribuție de aer cald și o sobă continuă de peleți, cu mult mai puțin de 18000 €
0 x
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 31/08/11, 06:34

Nimic de adăugat la răspunsul lui DD.
Foarte complet ca răspuns.
0 x
Omul este, prin natura sa, un animal politic (Aristotel)
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 31/08/11, 11:08

Da, nu există informații despre volumul balonului termodinamic și puterea sa electrică și COP-ul său și puterea sa reală de încălzire !!
La fel și pentru aerul condiționat la 5KW fiecare, este puterea electrică sau de încălzire ???????
Doar estimarea este contractuală și, în cazul unei probleme, instalatorul este obligat să-și respecte estimarea și, prin urmare, instalatorul scrie cât mai puțin posibil pentru a nu fi obligat să-și respecte angajamentele nescrise (verbal care trebuie scris în estimare cu detalii grozave !!)
și este în interesul clientului să se scrie cât mai multe afirmații verbale. Este chiar necesar să se anticipeze toate capcanele și escrocheriile posibile, în special pentru PAC-uri cu tehnologie complexă cu fluide, standarde și microprocesoare care se schimbă ca niște șuruburi.

Este chiar un test al onestității instalatorului, dacă acesta acceptă sau refuză să-și scrie promisiunile în deviz !!

Solicitați un angajament de a furniza toate părțile PÄC-urilor timp de 15-20 de ani !!!!

A priori 5KW este de încălzire și cât de mult electric, și COP, cu ce T în afara, și variațiile sale cu T ext, în special -18 ° C pentru a cere garantat?, Și apoi 5x2 = 10KW puternic redus la 2KW cu -18 ° C, încălzirea casei de 136 m2 la o altitudine de 850 m poate fi insuficientă, mai ales dacă mansarda are o problemă de izolație (10 cm de izolație este slabă, 20 cm este mai bună dacă este posibil).
Cât KWh a cheltuit această casă iarna trecută ????
Necesar mai puțin de 100KWh / m2an pentru 10KW la pif.
Verificați dacă există pereți și scurgeri.

Ai interes, chiar și cu pompă de căldură, pentru a instala un șemineu și să aveți un încălzitor pentru lemne de foc dacă există o problemă (întreruperi de curent, frig extrem, eșec ușor de aer condiționat și reparator care necesită timp sau care descoperă că piesa de schimb durează luni până ajunge din Japonia sau nu mai este fabricat (carcasa mea personală, la 3 ani de la instalare !!!)) ..

Lemnul de bușteni are o putere instantanee ridicată, care vă permite să încălziți și să fiți fierbinte indiferent de ce !!
Asta am în fiecare dintre casele mele și Refuz casele fără horn !!
Instalați mai întâi !!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Forhorse
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2491
Înregistrare: 27/10/09, 08:19
Locul de amplasare: Perch Ornais
x 364




de Forhorse » 31/08/11, 12:08

Nu știu nimic despre pompele de căldură, dar îmi place foarte mult meschinătatea care constă în încărcarea pentru îndepărtarea vechiului încălzitor de apă! : Cheesy:
Când sunteți vândut pentru mai mult de 15.000 € (100.000 franci ...) de material, puteți avea cel puțin decența de a nu percepe taxe pentru eliminarea celui vechi.
Sfaturile altor părți interesate mi se par a fi înțelepte (în special faptul de a specifica pe estimare performanța instalației, tipul prognozei de consum, randamentul etc.)

EDIT: pe de altă parte, baloanele termodinamice mi se par a fi o înșelătorie uriașă.
Deja costă de 10 ori mai scump decât un balon electric. Durata de viață poate fi chiar mai scurtă.
Sunt cu adevărat profitabile? Vă sfătuiesc să faceți un mic grafic pentru a le compara pe cele două.
Apoi, folosirea căldurii unei camere din casă, prin urmare răcirea ei, pentru a încălzi apa, nu mi se pare a fi ideea secolului.
- Fie camera este încălzită, iar apoi ceea ce nu este consumat de încălzitorul de apă va fi consumat de încălzire pentru a compensa.
- Fie camera nu este încălzită, COP-ul este mai puțin bun, temperatura camerei scade și beneficiul tamponului termic dintre exterior și casă se pierde.

Nu am încercat sau cunoscut niciodată o instalație de acest tip, se bazează doar a priori pe propria mea reflecție. Totuși, consider că prețul este abuzat pentru promisiunile de eficiență.
Un simplu panou solar termic va fi la fel de eficient sau chiar mai mult (aprovizionare cu apă caldă aproape gratuită din mai până în septembrie) și mai durabil pentru o investiție similară (și chiar mai puțin în auto-construcție)
0 x
schimbator
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 8
Înregistrare: 28/10/09, 22:37
Locul de amplasare: 42 Loire




de schimbator » 31/08/11, 22:03

Vă mulțumim pentru comentariile voastre înțelepte și constructive.

În toate cazurile, aș cere instalatorului să includă performanța produsului lor în estimare.

Am luat notă bună de tot ceea ce este un sfat pentru o izolație suplimentară de adus în casă. Pe de altă parte, nu trebuie să merg.

Am absolut nevoie de o soluție pentru a înlocui încălzirea electrică.
Care sunt mărcile de pac air air sau air air și caracteristicile lor pentru a fi siguri? Și ce preț ar trebui să numărăm.
0 x
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 01/09/11, 00:13

Pe de altă parte, nu pot avea un șemineu.

Din ce motiv, pentru că mă lasă perplex, dacă vrem putem oricând, instalând un coș de fum pe acoperiș de către un zidar, apoi un acoperiș, care este clasic și se poate face pe toate casele cu acoperiș !!!
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Imobiliare și construcții ecologice: diagnostice, HQE, HPE, bioclimatism, habitat natural și arhitectură climatică”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 107