Respectarea gazelor geotermale în R12 R22

Energiile regenerabile, cu excepția energiei solare electrice sau termice (a se vedeaforums dedicat mai jos): turbine eoliene, energii marine, hidraulice și hidroelectrice, biomasă, biogaz, energie geotermală profundă etc.
fany48
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 12/09/18, 13:39

Re: Respectarea gazelor geotermale în R12 R22




de fany48 » 12/09/18, 13:41

Bună ziua, avem aceeași problemă. Ați putea să-mi trimiteți numele companiilor care v-au refăcut instalarea? Mulțumesc foarte mult pentru că nu suntem rău în întuneric ....
0 x
fany48
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 12/09/18, 13:39

Re: Respectarea gazelor geotermale în R12 R22




de fany48 » 13/09/18, 09:36

Ați putea să-mi dați numele companiilor care au realizat aceste instalații în mesaj privat, deoarece avem aceeași preocupare.

Va multumesc anticipat
0 x
Lolo17150
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 09/05/22, 22:20

Re: Respectarea gazelor geotermale în R12 R22




de Lolo17150 » 09/05/22, 22:41

bonjour
Tocmai m-am mutat in casa mea noua si aceasta este dotata cu o centrala de incalzire in pardoseala geotermala pe gaz R22 care nu a fost intretinuta niciodata, am cautat un profesionist care sa-mi spuna daca functioneaza corect dar am mereu acelasi raspuns. , nu fac genul asta de revizie mult prea complexa, sa precizez ca aceasta centrala exista de 20 de ani si as dori sa stiu daca imi poate spune cineva unde sa apelez, sunt in Charentes Maritimes și mai presus de toate nu risc nimic periculos pentru sănătate. Multumesc oricui ma poate ajuta.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Hidraulică, turbine eoliene, energie geotermală, energii marine, biogaz ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Bing [Bot] și oaspeții 167