Femeie orgasm în imaginile RMN - Sexologie și Brain

Dezbateri științifice generale. Prezentări ale noilor tehnologii (care nu au legătură directă cu energiile regenerabile sau biocarburanții sau alte teme dezvoltate în alte subsectoare) forums).
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6459
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610




de Macro » 02/12/11, 09:24

Este nevoie de o altă dimensiune spirituală pentru doi ... Este activată ... Dar nu ar putea fi mai bine decât dacă oamenii își cunosc propriul corp și, prin urmare, l-au explorat ei înșiși înainte, asta pentru a învăța să altele și cum să faci lucrurile ... :!:
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 02/12/11, 11:48

Unii pești, nu au nevoie de sex pentru a se reproduce, masculii își semăn sperma pe ouăle din fundul apei.
Mai bine, coralul își eliberează sperma în aceeași zi, urmând ciclurile lunii ...
Acest gen de reproducere mă încurcă
:D
Nu am spus că nu există orgasm în acest tip de reproducere.
De aici se pune întrebarea, de ce s-a născut orgasmul, deoarece nu este necesar ...

: Cheesy:
0 x
Omul este, prin natura sa, un animal politic (Aristotel)
Avatar de l'Utilisateur
sen-no-sen
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6856
Înregistrare: 11/06/09, 13:08
Locul de amplasare: Beaujolais de mare.
x 749




de sen-no-sen » 02/12/11, 12:05

Christophe a scris:
sen-no-sen a scris:Acum este posibil să declanșăm orgasmuri prin intermediul unui dispozitiv intra-dermic ... salut consecințe sociale ... mizerie de dorință!


Pentru consecințele sociale, putem discuta despre asta. Dar orgasmul solitar nu împiedică dorința unui partener ... Este întotdeauna mai bine la 2 nu?


Sexul nu scapă de logica pieței (este la fel de veche ca lumea), era aproape logic să vezi apariția „plăcerii sexuale comerciale” ... o altă piață foarte promițătoare.
Riscurile societale sunt totuși acolo: o comodificare a plăcerii „à la carte” prin diferite mijloace (cauciuc sau semiconductor).
Îmi este departe de a juca moralistul, dar văd încă o dată o formă de delir a oamenilor de știință la orizont, progres tehnic în slujba eului uman sau ne va conduce?

Rețelele sociale au avut, în unele cazuri, efectul opus față de obiectivul lor inițial, determinând unii oameni să se transforme asupra lor și apariția unor relații sociale superficiale.
La fel va fi cu această logică a plăcerii sexuale „la cerere”.
Prin urmare, vigilență!
0 x
„Ingineria înseamnă uneori să știi când să te oprești” Charles De Gaulle.
Avatar de l'Utilisateur
sen-no-sen
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6856
Înregistrare: 11/06/09, 13:08
Locul de amplasare: Beaujolais de mare.
x 749




de sen-no-sen » 02/12/11, 12:20

lejustemilieu a scris:Unii pești, nu au nevoie de sex pentru a se reproduce, masculii își semăn sperma pe ouăle din fundul apei.
Mai bine, coralul își eliberează sperma în aceeași zi, urmând ciclurile lunii ...
Acest gen de reproducere mă încurcă
:D
Nu am spus că nu există orgasm în acest tip de reproducere.
De aici se pune întrebarea, de ce s-a născut orgasmul, deoarece nu este necesar ...
: Cheesy:


Avem un psihic mai complex decât coralul!
: Lol:

Ființa umană caută continuu plăcerea * (sau satisfacția dacă doriți).
Din momentul în care o experiență nu oferă plăcere, nu are niciun rost să o reînnoiesc.
Pentru a spune simplu, de ce să faci dragoste dacă nu oferă plăcere.
Orgasmul este, așadar, un mecanism similar cu durerea, dar cu un scop opus (deși orgasmul nu este întotdeauna numirea, dar este încă o problemă de interacțiune corp / psihic).


* La animale, această noțiune, deși similară, rămâne dominată de instinctul de supraviețuire (reproducerea, în mare parte, doar foarte des are ca rezultat vătămarea sau moartea!), La om, noțiunea de plăceri este mai dezvoltată. din cauza unui psihic foarte complex.
0 x
„Ingineria înseamnă uneori să știi când să te oprești” Charles De Gaulle.
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491




de Janic » 02/12/11, 14:45

La animale această noțiune, deși similară, rămâne dominată de instinctul de supraviețuire (reproducerea, în mare parte, doar foarte des are ca rezultat vătămarea sau moartea!), La om noțiunea de plăceri este mai dezvoltată în din cauza unui psihic foarte complex.
ultimul documentar despre bonobos a arătat că, în ciuda sexualității lor intense (de 8/9 ori pe zi, „face dragostea nu războiul”), atât bărbații, cât și femeile nu par să aibă un orgasm vizibil. Cu excepția de câteva ori evident. Pozițiile lor sexuale (o provocare pentru Kama Sutra) au arătat că practicau, printre altele, atât stilul câinelui, cât și poziția misionară (excepțională la animale). În acest caz, psihicul lor ar fi la fel de complex ca al nostru?! Întrebarea este poate mai simplă, precum sensibilitatea organelor la plăcere și la durere.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
sen-no-sen
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6856
Înregistrare: 11/06/09, 13:08
Locul de amplasare: Beaujolais de mare.
x 749




de sen-no-sen » 02/12/11, 14:53

Janic a scris:. În acest caz psihicul lor ar fi la fel de complex ca al nostru ?!


Bonobosul este foarte aproape de noi genetic vorbind, prin urmare are un sistem nervos complex, pentru moravurile noastre suntem de bunăvoie mai aproape de cimpanzeii (mai beligeranți).

Întrebarea este poate mai simplă precum sensibilitatea organelor la plăcere și la durere.


Funcția care creează organul, nu cred într-o sensibilitate fără scop, natura nu face așa ceva.
0 x
„Ingineria înseamnă uneori să știi când să te oprești” Charles De Gaulle.
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491




de Janic » 02/12/11, 15:02

Funcția care creează organul, nu cred într-o sensibilitate fără scop, natura nu face așa ceva.
nu neapărat! Obiceiul nostru de a merge cu pantofi a făcut ca picioarele să fie mai sensibile la pietre, spini etc., deoarece pielea este subțire în timp ce se îngroașă la cei care nu o poartă și devine subțire și sensibil cu protecții.
pentru moravurile noastre suntem de bunăvoie mai aproape de cimpanzeii (mai beligeranți).
Consecința obiceiurilor alimentare mortale, necesitatea mediului? (Bonobosii au un mod societal foarte protector și sunt accesibili pentru puțini prădători)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
sen-no-sen
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6856
Înregistrare: 11/06/09, 13:08
Locul de amplasare: Beaujolais de mare.
x 749




de sen-no-sen » 02/12/11, 15:25

Janic a scris:
Funcția care creează organul, nu cred într-o sensibilitate fără scop, natura nu face așa ceva.
nu neapărat! Obiceiul nostru de a merge cu pantofi a făcut ca picioarele să fie mai sensibile la pietre, spini etc., deoarece pielea este subțire în timp ce se îngroașă la cei care nu o poartă și devine subțire și sensibil cu protecții.


Funcția creează organul, dar dacă funcția este modificată, aceasta scade sau chiar face ca organul să dispară, de aici exemplul tău de picioare cu pantofii.
În plus, un om de știință vorbește despre o dispariție pe termen lung a degetului mic.
0 x
„Ingineria înseamnă uneori să știi când să te oprești” Charles De Gaulle.
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6459
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610




de Macro » 02/12/11, 15:30

sen-no-sen a scris:
Janic a scris:.
Funcția care creează organul, nu cred într-o sensibilitate fără scop, natura nu face așa ceva.


Sincer..Ce cred eu ... Dacă bărbatul uman nu ar fi lovit un orgasm în timpul procreării..Am avea cu lipsa noastră de fertilitate și vulnerabilitatea noastră (în comparație cu alte specii) a dispărut de când lung ....

Când îți dai seama de consecințele acestor 7 - 17 secunde de plăcere ... : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
sen-no-sen
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6856
Înregistrare: 11/06/09, 13:08
Locul de amplasare: Beaujolais de mare.
x 749




de sen-no-sen » 02/12/11, 15:45

sen-no-sen a scris:
Janic a scris:.
Funcția care creează organul, nu cred într-o sensibilitate fără scop, natura nu face așa ceva.


Sincer..Ce cred eu ... Dacă bărbatul uman nu ar fi lovit un orgasm în timpul procreării..Am avea cu lipsa noastră de fertilitate și vulnerabilitatea noastră (în comparație cu alte specii) a dispărut de când lung ....

Când îți dai seama de consecințele acestor 7 - 17 secunde de plăcere ... : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:


Aceasta este exact!
0 x
„Ingineria înseamnă uneori să știi când să te oprești” Charles De Gaulle.

Înapoi la "Știință și tehnologie"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Forhorse, gegyx, Remundo și oaspeții 173