Problema Okofen - siguranța termică PE1

Încălzire, izolare, ventilare, VMC, racire ... confort termic scurt. Izolație, energia din lemn, pompe de căldură, ci și electricitate, gaz sau petrol, VMC ... Ajutor în alegerea și implementarea, rezolvarea problemelor, optimizare, sfaturi și trucuri ...
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 01/01/12, 12:28

Siloz impermeabil

iluzie, mai ales că lipiciul și lemnul conductiv, se încălzesc încetul cu încetul, se carbonizează în carbon perfect conductiv care face un suc scurt mai ales la suprafață !!!
0 x
roy1361
x 17




de roy1361 » 01/01/12, 13:30

manet42 a scris:Cele mai bune urări tuturor shadoks-urilor, entuziaști Okofen


Ei bine, păcat pentru fanii altor mărci, atunci ... Snifff

: Cheesy:
0 x
roy1361
x 17




de roy1361 » 01/01/12, 13:34

dedeleco a scris:Rumegus cu lipici ...


Aici, faceți peletele cu adeziv în Franța. Nu e bine ...

Haide, An Nou fericit tuturor!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
manet42
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 631
Înregistrare: 22/11/08, 17:40
Locul de amplasare: Lorraine




de manet42 » 01/01/12, 14:01

Cele mai bune urări tuturor shadoks-urilor, entuziaști Okofen

Nu, nu prea rău pentru ceilalți ..... Dar acolo, am fost într-o postare specială Okofen ....
Deci corectez, cele mai bune urări tuturor, inclusiv dedicattractor okofob.

: Mrgreen:

JC
0 x
Încercând continuu, unul sfârșește reușind. Deci, cu cât lipsește mai mult, cu atât este mai probabil să funcționeze.
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685




de Did67 » 01/01/12, 19:07

roy: uiți că ți s-a acordat un „onor de umbră” ??? Shadock prin asimilare - nu suntem Guéant, noi-alții!
0 x
aurelwine
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 11
Înregistrare: 03/10/11, 22:09




de aurelwine » 01/01/12, 20:06

Ei bine, este într-adevăr motorul (mai exact bobina) pentru alimentarea cu vierme, situat în partea dreaptă jos.

Și eu, nu credeam că o granulă este conductivă! în orice caz, după o aspirare bună, totul a început din nou.

Peleta s-a blocat aici deoarece în timpul instalării au uitat să strângă clema tubului de livrare a peletelor! așa că am ajuns cu 2 kg pe pământ, și de aceea și cum.
0 x
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 01/01/12, 20:44

Aici, faceți peletele cu adeziv în Franța. Nu e bine ...

Această granulă higroscopică (doar tăiată pin, plin de rășină?) Probabil că a scăpat de standardele elvețiene și germane !!!! ca strângerea gulerului!

La mulți ani și urări de binex okofili și alergic dedicat !!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685




de Did67 » 02/01/12, 11:37

La rândul meu, nu m-aș califica drept „alergic dedicat” ...

Este insistența dvs. să ne convingeți că alegerea pe care am făcut-o (cazul ADN smon după 6 luni de reflecție) este o prostie, fără a dori să țineți cont de toți parametrii ... (de exemplu, în cazul meu, că sunt cardiac, că în ciuda acestui lucru, încă lucrez cu normă întreagă și că am căutat o soluție „apasă butonul”, dar respectuos cu mediul înconjurător, că nici nu vreau și nici timp să adun lemn moart de la vecini, că nu îmi voi reconstrui casa pentru a depozita sub pământ etc ...). Deci, da, m-am simțit insultat una sau alta ...

Spune-o o dată, recunosc.

De două ori, de ce nu, să zicem că sunt greu cu orielul.

Dar să o plasăm de fiecare dată într-un mod sistematic și pavlovian când vine vorba de Okofen, insinuând că am fost toți aceiași idioți sacri (bine: o grămadă de umbrele și alte frumuseți), da, am terminat, pe firele dedicate lui Okofen, clasificându-vă drept „dăunător” (nu aduceți nimic în afară de iritare, provocare, cuvinte care se învecinează cu insulta, nu este asta dăunător?).

Spun acest lucru cu atât mai ușor, cu cât s-a întâmplat să fiu de acord cu dvs. asupra altor fire, în care contribuțiile dvs. au fost relevante (deși cu conținut ridicat de pe Wikipedia, fonturi îndrăznețe și puncte. tu în raport cu ceilalți ...).

Capitolul închis, în ceea ce mă privește, pentru 2012 ...

[Despre Wikipedia, nu am nimic împotrivă: un studiu a arătat că nu există mai mult și nici mai puțin tâmpenii în Wikipedia decât în ​​enciclopedii celebre, precum Universalis sau Britanica !!! Doar doza mă enervează].
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Dhaulagiri
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 106
Înregistrare: 07/01/11, 21:57
Locul de amplasare: Gard
x 2




de Dhaulagiri » 04/01/12, 20:57

În timp ce discutăm aici, mă alătur doar pentru a vă dori un an nou fericit, cu un gând special pentru aceia dintre voi care m-au sfătuit cu doar un an în urmă și datorită cărora sunt foarte cald astăzi fără gaz, fără petrol și (aproape) fără nuclear. Păi da, tot trebuie să aprinzi caserola ...

A+
Dhaulagiri
0 x
„Dacă nu există nicio soluție, se datorează faptului că nu există nicio problemă” monedă Shadok.
roy1361
x 17




de roy1361 » 04/01/12, 21:05

dhaulagiri a scris:În timp ce discutăm aici, mă alătur doar pentru a vă dori un an nou fericit, cu un gând special pentru cei dintre voi care m-au sfătuit acum doar un an și datorită cărora sunt foarte cald astăzi fără gaz, fără petrol ...


hi,

An Nou fericit si tie. Este adevărat că atunci când încălzim cu adevărat cu un cazan pe peleți, este dificil să ne imaginăm cum am putea face altfel ...

Am convertit deja 2 persoane în pelet și în curând a treia ...

A+
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Încălzire, izolare, ventilație, VMC, răcire ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Majestic-12 [Bot] și oaspeții 223