Economisiți bani în timp ce serviți natura

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
ness1306
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 11
Înregistrare: 09/11/08, 21:35

de ness1306 » 24/01/12, 20:05

antoinet111 a scris:MODOSUL ???

Încheie discuția și pleacă acasă : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
antoinet111
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 874
Înregistrare: 19/02/06, 18:17
Locul de amplasare: 29 - Landivisiau
x 1

de antoinet111 » 24/01/12, 20:55

Moderație, eșec slab.
0 x
Vot pentru că scriu un mesaj concret și un sens practic.
Jos cu vorbitorii și beerbătorii!
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

de Obamot » 24/01/12, 21:13

Fii urât în ​​doar 12 postări publicate în acest sens forum, fă-o puternică! : Cheesy:

Si in special: 'Ce reclamă grozavă pentru étatchose!" : Mrgreen: : Cheesy:
0 x
ness1306
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 11
Înregistrare: 09/11/08, 21:35

de ness1306 » 24/01/12, 21:17

antoinet111 a scris:Moderație, eșec slab.

: Lol: Aș fi curios să știu dacă aveți ......... sărac ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Suntem în 2012 ......... și nu în 1950

de Obamot » 24/01/12, 21:59

Cu Ness este un kit et dublu ... rahatul : Mrgreen:

Ne plimbă:

ness (1) 306 a scris:moi pe Megane 2 je conduce de 4 ani he_t'as_pas_d'bol


... deși, de fapt, pare să ruleze în 306 după porecla sa (hei, hei) [Renault] Mégane poate fi mort și nu a mai fost condus din ... 2008 :-)

... bineînțeles că, chiar și în lumea tunningului știm că 'mais_t'as_pas_d'bol' sparge motoarele:

Setz, de pe un site dedicat Renault Clio a scris:
cdrik915 a scris:în Germania , după foarte (prea) multe defecțiuni ale motorului, că combustibilul a fost pur și simplu scos de pe piață.

Nu pot spune cauzele exacte, dar s-ar părea că de la început garniturile motorului suferă din cauza compoziției acestui combustibil.
http://www.cliors-concept.com/p1013327.htm
Problema este că nu este la fel de lubrifiant ca SP, așa că motoarelor nu le place.

Ar fi necesar să întoarceți jumătate / jumătate pentru a evita o mică problemă.


CQFD => așa spunem noi ...?
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

de Janic » 25/01/12, 09:45

ness salut
Pentru biocombustibili (o denumire absurdă pentru că nu există nimic organic în acest sens), denumirea de agrocarburant este mai corectă.
Deci, în agrocombustibili, numai metanul poate fi calificat ca fiind ecologic de la utilizarea deșeurilor agricole sau urbane. Dar producția nu este în vizorul autorităților și este lăsată în seama indivizilor sau a industrialiștilor rari. Dacă la început speranța de a produce agrocombustibili a ridicat speranța de a reduce sau de a face fără petrol, impactul său asupra agriculturii și-a arătat pericolele sociale și risipa de energie pe care aceasta a generat-o.
Prin urmare, este o idee bună falsă! În orice caz la margine.
O idee excelentă ar fi eliminarea întregii producții de vin pentru uz alimentar pentru a face consum de energie (la fel de puțin sens ca și restul!) Aceasta ar reduce drastic cheltuielile de „sănătate”, ar reduce costul asigurărilor auto fonduri mutuale, bugetul SS și alte aspecte negative legate de alcoolul alimentar.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Stipe
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 224
Înregistrare: 07/01/11, 14:36
Locul de amplasare: oise (60)

de Stipe » 25/01/12, 10:16

Janic a scris: O idee excelentă ar fi eliminarea oricărei producții de vin destinate consumului alimentar pentru a face consum de energie.


Hei, oprește-te! o să ai probleme cu tine ... Pentru a lupta împotriva guvernelor, pot să înțeleg, împotriva lobby-ului petrolier, ok, împotriva Monsanto care poate fi conceput, dar împotriva Beaujolpif !!!

Dacă Eva Joly are ghinionul să propună asta, va auzi din nou că cu siguranță nu cunoaște bine cultura Franței lol

Nu voi fi niciodată de acord să-mi las vinul să fie folosit pentru a muta 2 T de resturi pentru a-mi permite să nu merg 1 km !!!
Dacă îmi iau vinul, sper să fie pentru ceva mai util!

Serios, pălărie pentru această idee originală, cel puțin;)
0 x
„scopul fiecărei vieți este să se termine”!
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

de Janic » 25/01/12, 10:53

Dacă îmi iau vinul, sper să fie pentru ceva mai util!
De exemplu, suc de struguri care ar aduce beneficii copiilor, mai degrabă decât cocacola sau redbull, fără riscul alcoolismului și a tuturor consecințelor sale.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Stipe
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 224
Înregistrare: 07/01/11, 14:36
Locul de amplasare: oise (60)

de Stipe » 25/01/12, 11:18

Știu foarte bine că probabil ai dreptate ... dar nu știu de ce, m-ar face rău .... :strigăt:


: Mrgreen:
0 x
„scopul fiecărei vieți este să se termine”!
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

de Janic » 25/01/12, 11:53

Știu foarte bine că probabil ai dreptate ... dar nu știu de ce, m-ar face rău ....
Singura soluție este să vă înecați durerea în ... suc de struguri! : Cheesy: : Cheesy:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 166