Economisiți bani în timp ce serviți natura

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

de Obamot » 25/01/12, 12:39

Imposibil de făcut fără vin dacă doriți un oțet de Modena și taninuri bune! Și za lez enzymesbes in my zalad g'y diens blus gue doubt ... Bas douch! Garzon, copilul choz [OO]

: Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
bleusideral
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 299
Înregistrare: 14/02/09, 15:35
Locul de amplasare: Nîmes
x 4

de bleusideral » 25/01/12, 14:01

Tocmai am citit răspunsurile la această postare care merge și într-o direcție proastă.
Unii au înțeles, alții nu ....
Vorbesc despre bioetanol, (publicitatea este altceva și ar trebui interzisă în mod sistematic pe subiectul discuției) a apărut încă la știri în această dimineață, deloc verde
În afară de defecțiunile cunoscute ale motorului și / sau (da sau nu) recunoscute până în prezent, operatorii au fost bine disprețuiți, în plus, fabricarea implicând utilizarea îngrășămintelor și a energiilor fosile necesare pentru producerea și tratarea acestuia înainte de a ajunge la pompe, le-am uitat ???? viitorul nu poate fi cu bio-combustibil etanol industrializat ...
în plus, ne rupem capul, chiar dacă putem merge foarte bine cu un amestec de hvb-go, care este un foarte bun „economizor”, la 40 sau chiar 50% fără modificări vara, 20 iarna pe bun diesel vechi, si chiar un tdi ..... : Lol:
0 x
Un gest econologic plus un gest econologic și este planeta care se va simți mai bine!
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839

de Flytox » 25/01/12, 19:56

Janic a scris: O idee excelentă ar fi eliminarea oricărei producții de vin destinate consumului alimentar pentru a face consum de energie.


Nu te-ai gândit la revolta buretelui ???
Imaginați-vă zeci de mii de bureți care strigau pe stradă .... ce ați face cu ei ???? : Mrgreen:
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

de Obamot » 25/01/12, 23:03

... Ce să fac cu „urlând"? ... spontan? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42

de Capt_Maloche » 25/01/12, 23:54

Bună băieți,

Ce este acest anunț prost?
Am citit în diagonală, mi se pare că este un subiect frumos


Haide, mă închid

ZOOOUUU!
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 231