Știri pozitive despre econologie, zi de zi

Cărți, emisiuni de televiziune, filme, reviste sau muzică pentru a partaja, consilier pentru a descoperi ... Discutați cu evenimente curente legate în mod direct sau indirect, la econologic, mediu, energie, societate, consum (legi noi sau standarde) ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79364
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 16/03/12, 12:39

:D

Ei bine, în una sau alta, nu contează ... dar nu aceleași informații în ambele ...

Deși dacă este cu adevărat pozitivă ... : Idee:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
fostul Oceano
moderator
moderator
posturi: 1571
Înregistrare: 04/06/05, 23:10
Locul de amplasare: Lorraine - Franța
x 1




de fostul Oceano » 17/03/12, 23:16

Ei bine, ce face deja un vehicul care nu va consuma combustibil :şoc:
0 x
[Mod MODO = ON]
Zieute, dar nu credeți mai puțin ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, nicio motocicleta electrica inca...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79364
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 18/03/12, 07:49

ex-oceanic a scris:Ei bine, ce face deja un vehicul care nu va consuma combustibil :şoc:


Nu ar fi vreun subiect? :?:
0 x
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 29/04/12, 08:02

bonjour,
Când am găsit aceste informații, m-am uitat la dată,
Am crezut că este 1 aprilie ..
Mai bine să nu fii homosexual în Japonia.
:şoc:
http://www.rtbf.be/info/monde/detail_ta ... id=7755549
0 x
Omul este, prin natura sa, un animal politic (Aristotel)
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Nicio urmă a trecutului așa-numitului bin Laden




de Obamot » 29/04/12, 10:53

Ah acești economiști! Tipul nu trebuie să știe „nunti albe". Acestea nu vor plăti impozite ...
Ar face mai bine să introducă alocațiile familiale! Sunt japonezi și nici foarte pricepuți : Cheesy:

Aici, o „veste bună” (ei bine, depinde pentru cine ...).
Arabia Saudită a primit pe supraviețuitorii presupusei familii a așa-numitului Ben L @ den, după ce presupusele văduve au executat 45 de zile de închisoare pentru „ședere ilegală” înainte de a fi condamnate la deportare.
Arabia Saudită a declarat într-un comunicat:
- „nu există informații sau dovezi cu privire la implicarea lor în acte criminale sau ilegale [...] acum este„ inadecvat ”să menționăm în vreun fel detalii despre viața privată a familiei Ben L @ den in Arabia Saudita "[...]
Sursa: ...>

Pakistanul a distrus casa în care stătea această familie. Nu mai există nicio urmă a trecutului presupusului Ben L @ den. „Scena crimei” a executării sale sumare a dispărut, nu va mai fi niciodată posibil să se demonstreze sau să invalideze faptul de a ști dacă a fost sau nu vorba despre „real»Osama Ben L @ den. Mutați-vă "nu mai este nimic de văzut!
0 x
Maximus Leo
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2183
Înregistrare: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: Nicio urmă a trecutului așa-numitului Bin Laden




de Maximus Leo » 29/04/12, 13:17

lejustemilieu a scris:bonjour,
Când am găsit aceste informații, m-am uitat la dată,
Am crezut că este 1 aprilie ..
Mai bine să nu fii homosexual în Japonia.
:şoc:
http://www.rtbf.be/info/monde/detail_ta ... id=7755549

Nu este o lege nouă, este un articol într-un tabloid. Tabloidele încă nu guvernează. Cu cât sunt mai multe prostii, cu atât se vinde mai mult, este așa în Japonia și în alte părți.

Istoricii japonezi cred că samuraii erau predominant homosexuali, la fel și pentru gheișe.

Obamot a scris:Ah acești economiști! Tipul nu trebuie să știe „nunti albe". Acestea nu vor plăti impozite ...
Ar face mai bine să introducă alocațiile familiale! Sunt japonezi și nici foarte pricepuți

În Japonia, alocațiile familiale sunt de 20000 de yeni pe copil, chiar dacă există doar unul. Ajutorul școlar trebuie adăugat.

Cheltuielile sociale pe cap de locuitor sunt cu 50% mai mari decât în ​​Franța.

Un link util: http://www.cleiss.fr/docs/regimes/regime_japon.html
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 29/04/12, 14:56

... ca, ca din 2010.

Mulțumesc, nu știam.

Înainte, erau doar în jur de 3000 EUR (300 ¥ proporțional din salariu) care erau plătiți pentru costurile de livrare, dar trebuia să întrebați primăria la naștere, totuși, pentru că nu nu au fost acoperite de asigurări sociale.
0 x
Maximus Leo
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2183
Înregistrare: 07/11/06, 13:18
x 124




de Maximus Leo » 29/04/12, 16:02

Mergeți tu în Japonia, așa cum am făcut-o și eu în mai multe rânduri, și tu însuți vei descoperi că japonezii nu trebuie să fie compătimați, foarte departe de asta.

http://www.vivrelejapon.com/voyage-japon/

TVA în Japonia este de 5%. Trecând TVA la 19,6%, la fel ca la noi, ar lua mult mai mult cu o mână, ceea ce le-ar permite să dea mult mai mult cu cealaltă.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 29/04/12, 20:28

Da, acești japonezi sunt foarte drăguți și este adevărat că nu trebuie să fie compătimați ... Tocmai m-am întors din Asia acolo, dar nu mai merg, păcat. Totul este mult prea scump acum. Acum prefer China și Asia de Sud-Est. Și așa trebuie să pleci era Tokyo (pentru ceea ce trebuia să fac acolo), de acum aș fi prea frică de iradiere cu doze mici ...
0 x
LavPro
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 12
Înregistrare: 16/02/12, 17:42




de LavPro » 04/07/12, 19:15

Christophe a scris:Re Lejuste!

Pe scurt, mult mai greu de găsit, având în vedere pesimismul ambiental al mediilor!



Bucuria și fericirea care oferă un conținut redus pentru mass-media, nu stârnește nici dezbateri, nici buzz. Va trebui să ne obișnuim, în același timp a fost întotdeauna așa.

Chiar și în perioada glorioasă a anilor 30 lol :D
0 x

Înapoi la «Media și știri: emisiuni TV, rapoarte, cărți, știri ...»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 114