Generarea gratuită de energie electrică

Inovații, idei sau brevete pentru dezvoltare durabilă. Scăderea consumului de energie, reducerea poluării, îmbunătățirea randamentelor sau proceselor ... Mituri sau realitate despre invențiile din trecut sau viitor: invențiile lui Tesla, Newman, Perendev, Galey, Bearden, fuziunea la rece ...
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 13/02/13, 22:15

Este un subiect vechi despre Econologie :-)
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 16/02/13, 15:59

Vechi!
Nu mai trebuie să vă obosiți în Belgia, pentru că în Walonnie am găsit trucul de a avea 500 kw gratis!
Tot ce aveți nevoie este un ministru foarte bun:
http://www.lesoir.be/191073/article/act ... 3%A8s-2014
0 x
Omul este, prin natura sa, un animal politic (Aristotel)
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6983
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2908




de gegyx » 16/02/13, 16:38

Acești belgieni nu sunt nebuni! :D

Mă tem că va rămâne „neutru” mult timp?

Am văzut acest lucru cu „bonus-malus” al mașinilor noi din Franța.

Cu o majoritate care cumpără mașini mici, sistemul nu mai este în echilibru.
Așa că am eliminat bonusul ... : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 17/02/13, 21:17

lejustemilieu a scris:Vechi!
Nu mai trebuie să vă obosiți în Belgia, pentru că în Walonnie am găsit trucul de a avea 500 kw gratis!
Tot ce aveți nevoie este un ministru foarte bun:
http://www.lesoir.be/191073/article/act ... 3%A8s-2014


Deloc prost! :D

În caz contrar, pentru a avea electricitate gratuită, nu văd altceva decât să mă conectez la iluminatul stradal : Cheesy:

Ar trebui să fie blocat, nu?
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
bidouille23
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1155
Înregistrare: 21/06/09, 01:02
Locul de amplasare: Bretania BZH powaaa
x 2




de bidouille23 » 18/02/13, 01:39

Cunosc oameni care călătoresc (tot timpul), care au deja electricitate gratuită de mult timp :) .... nu prea înțeleg de unde vine în țevi, dar vine ... lol

într-adevăr magic această zână de electricitate :şoc: cu cremene sunt sigur că oricum nu funcționează ...


În caz contrar, nu glumește, de ce să blochezi ??? unde este problema ?? Nu există nicio problemă pe acest subiect, problemele vin de la cei care le aduc cu ei;) ... Pe acest subiect ceea ce observ este voința unora de a-și impune realitatea ca singura posibilă ...

Albina nu poate zbura conform legilor fizicii dacă nu mă înșel, asta e povestea, nu-i așa?
iar răspunsul este că albinei nu îi pasă de legile fizicii și zboară. ;) ...

este nevoie de minți ambițioase pentru a încerca lucruri ambițioase ...

Cred chiar că există investitori care subvenționează, oameni ca regele și care speră cu adevărat că această persoană va subvenționa cu gândirea „neobișnuită”, luând știința într-un mod greșit, va reuși acolo unde se află. blocat pentru că raționamentul lor este înglobat într-o cutie cu margini terminate ...

De ce vreau să sufoc o cale care într-adevăr nu deranjează pe nimeni, sau altfel deranjează pe cineva, dar încă nu am înțeles cine ???

Ar trebui să fiu explicat încă o dată, așa cum sa făcut deja în paginile anterioare ... :)
și spun asta foarte cordial, desigur :)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
highfly-dependent
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 757
Înregistrare: 05/03/08, 12:07
Locul de amplasare: Pyrenees, 43 ani
x 7




de highfly-dependent » 18/02/13, 01:54

bidouille23 a scris:...

Albina nu poate zbura conform legilor fizicii dacă nu mă înșel, asta e povestea, nu-i așa?


Nu.
0 x
„Dumnezeu râde de cei care deplâng efectele cărora le prețuiesc cauzele” BOSSUET
"Pe vede ce noi crede„Dennis MEADOWS
bidouille23
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1155
Înregistrare: 21/06/09, 01:02
Locul de amplasare: Bretania BZH powaaa
x 2




de bidouille23 » 18/02/13, 02:19

lol

edit: bine dacă de fapt a venit din faptul că oamenii de știință nu au avut alte modele decât cel care se aplică avioanelor și păsărilor pentru a calcula ridicarea unei aripi ... :)

re edit: la fel de mult pentru mine este drona :) ...;) ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Gaston
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1910
Înregistrare: 04/10/10, 11:37
x 88




de Gaston » 18/02/13, 10:49

bidouille23 a scris:De ce vreau să sufoc o cale care într-adevăr nu deranjează pe nimeni, sau altfel deranjează pe cineva, dar încă nu am înțeles cine ???
Ceea ce mă deranjează (sau mă deranjează, pentru că am încetat să mă mai amestec) este absența completă a unui „mod nou” în discursul prietenului nostru regele.

Pe scurt, el ne-a spus: „Voi face electricitate gratuită rulând un motor magnetic”, fără a explica cum motorul său va fi diferit de toate testele făcute de alții care nu au funcționat.

Nu este incredibil să spunem că ceea ce nu a funcționat în vremurile anterioare este puțin probabil să funcționeze acum fără introducerea unei idei noi.
0 x
bidouille23
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1155
Înregistrare: 21/06/09, 01:02
Locul de amplasare: Bretania BZH powaaa
x 2




de bidouille23 » 18/02/13, 13:35

curvă,

Gaston a spus că nu am plângeri, este respectabil în punctul cel mai înalt ... Înțeleg tulburarea ...
Și sunt de acord că ceea ce nu a funcționat ficatul înainte poate avea șansa de a face acest lucru fără nicio modificare, chiar și minimă ....

Acest lucru spune de ce dorința de a închide un subiect, undeva dacă privirea la acest subiect permite un alt schimb;), deci fundamental nu este rău departe de ...

Spunând că acest lucru va revoluționa lumea, nici eu nu spun că aș vrea să aibă succes (sunt împărțit în ideea de a putea avea energie la un preț foarte mic, nu spun gratuit pentru că magneții nu sunt nu gratuit și energia pe care o conține a fost necesară aducerea lor, atât pentru fabricarea metalului, cât și pentru „încărcarea” lor), prin urmare, liberul nu știu unde este :).

Chiar și energia spartă nu este gratuită, cineva o produce, o plătește și mulți plătesc prețul pentru aceasta, o mulțime de ficat (sănătate, poluare, poluare etc etc).
Energia mai puțin costisitoare este mai degrabă un termen puțin mai potrivit poate fi ...

Dar pentru a reveni la acest lucru, ceea ce deranjează, nu este să știi să poți „înțelege” și tu :) dacă este necesar să o fac, înțeleg pe deplin infuria situației și, pe de altă parte, faptul de a nu ști care sunt bazele gândirii împinge să cred că nu poate ieși nimic bun. .

Acesta fiind cazul, nu cred că Regele este un fizician, nici un tehnician de laborator și nici un om de știință, așa că întregul proces este oarecum haotic, ceea ce nu este surprinzător.
că nu găsești nici rigoarea pe care te-ai așteptat-o ​​nu este surprinzător, ci doar spațiul libertății pentru a permite exprimarea într-un balon de posibilități ...

Aici cred că am găsit ceea ce am vrut să spun că asta este:

Dă-i un balon de libertate fără a-ți pune îndoielile și certitudinile ...
le forum este, găsesc, unul dintre spațiile posibile care se pretează perfect lucrului.

Și nu se va sparge rău, nu vă va fi frică (orice;); nu vă va costa nimic și nu vă va lua nimic din contră, în orice ceva este bine de învățat (pe oricare sau pe alții .... ) ...

Iată-mă, vă las terenul liber pentru voi;)
0 x
moinsdewatt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5111
Înregistrare: 28/09/09, 17:35
Locul de amplasare: Isere
x 554




de moinsdewatt » 18/02/13, 19:53

bidouille23 a scris:Albina nu poate zbura conform legilor fizicii dacă nu mă înșel, asta e povestea nu? ....


?
Ei bine nu.
Fizica nu interzice albinei să zboare.
Despre ce vorbesti?
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Inovații, invenții, brevete și idei pentru dezvoltare durabilă”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 59