Ce ar trebui să faci cu dedeleco?

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3




de Alain G » 18/11/12, 15:27

K! : Cheesy:
0 x
Dacă faceți un pas înapoi, uneori puteți consolida prietenia.
Critica este un lucru bun dacă se adaugă unor complimente.
Alain
moinsdewatt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5111
Înregistrare: 28/09/09, 17:35
Locul de amplasare: Isere
x 554




de moinsdewatt » 18/11/12, 20:38

gegyx a scris:Ah? Dedeleco a fost concediat?
(Dar este sfârșitul lumii sale!)

**

Am crezut că este mai urgent să am grijă de lessdewatt ...

:strigăt:


Ei bine, am crezut că ești în Donf pe munții Vialle.
Pierzi timpul ......
0 x
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264




de chatelot16 » 20/11/12, 22:26

Ahmed a scris:Sunteți foarte priceput la limbi: nu cu mult timp în urmă l-ați dovedit vorbind „dedéscientisme”, un dialect oricât de greu accesibil cu structura sa aproximativă și semantica sa redundantă!


nu vom ieși
https://www.econologie.com/forums/les-patron ... 11854.html
0 x
Avatar de l'Utilisateur
tomgey
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 163
Înregistrare: 13/10/10, 23:06
Locul de amplasare: Nord
x 2




de tomgey » 21/11/12, 19:46

Christophe a scris:I-am schimbat și locația : Mrgreen:

Vă rugăm să ștergeți, modificați, semnăturile dvs. anti dedeleco.

Îmi pare rău să renunț, dar această decizie este definitivă ... nu mai deranjează să vină să te plângi prin e-mail ...


Făcut! (Nu observ noutățile decât acum!)
Îmi spuneam că a fost liniște în ultima vreme. În cele din urmă vom putea discuta cu prudență ...
0 x
Dacă nu funcționează, obțineți un ciocan mare ...
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1689
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 113




de oli 80 » 22/12/12, 14:09

Buna ziua, am impresia ca patrice24 si dedeleco sunt aceeasi persoana, spun acelasi tip de lucruri si cuvintele lor sunt similare ne putem schimba porecla, dar cu aceeasi atitudine suntem rapid demascati :şoc: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 22/12/12, 14:23

În orice caz, nu există nicio corelație cu data înregistrării, Patrice24 înregistrat în luna februarie a acestui an. Mă îndoiesc că la vremea respectivă DD plănuise să fie concediat cinci luni mai târziu ... Deci, mai bine să nu mergem la vânătoare de vrăjitoare. Mai mult, în anumite privințe DD lipsește în forum, dar pozițiile sale păreau să devină insuportabile pentru mulți, în neînțelegerea generală.

În plus, el a practicat o formă de impostură, făcând să creadă că are anumite cunoștințe despre subiecte pe care abia le stăpânea și pe care erorile sale grosolane au ajuns să le arate. Faptul că am descoperit căldurile - în loc să-l liniștim - l-a determinat doar să-i considere cu încăpățânare pe ceilalți ca pe o provocare permanentă și i-a creat o situație de respingere și o problemă. forum și mai presus de toate că devenise de neviat. Fără să se apere, el însuși a tăiat ramura pe care stătea. El a devenit propriul său dușman, așa îl văd.

Și nu din lipsă de a fi luat timp să încerce, mult timp, să-l facă să înțeleagă prin atâtea ocoliri, fără să vrea vreodată să se hotărască să devină mai rezonabil ... Nu, de fiecare dată când a plecat cu încăpățânare forum câteva zile și a început din nou.

Oricum, după cum spuneți, este greu de conceput să adaptați discursul care a fost al lui și să rămâneți incognito! Mai ales cu „mărcile” care erau ale sale. : Lol:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685




de Did67 » 22/12/12, 15:44

Mi se pare că Christophe blochează adresele IP, așa că se observă porecle diferite din aceeași casetă ADSL sau din același computer! În orice caz, are posibilitatea de a verifica că ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264




de chatelot16 » 22/12/12, 15:59

majoritatea anunțurilor nu au un IP fix: pentru fiecare conexiune avem un IP diferit

nu este nevoie să căutați IP-uri pentru a înțelege când cineva revine imediat cu aceeași problemă

Sper că dedeleco poate reveni cu o altă poreclă și că nu poate fi recunoscut! de aceea să nu repetăm ​​aceeași problemă
0 x
jean.caissepas
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 660
Înregistrare: 01/12/09, 00:20
Locul de amplasare: R.alpes
x 423




de jean.caissepas » 23/12/12, 03:49

chatelot16 a scris:majoritatea anunțurilor nu au un IP fix: fiecare conexiune avem un IP diferit ...


O altă explicație tehnică: schimbarea ISP.

Fiecare ISP are un interval fix de adrese IP (sau nu) pe care îl poate furniza abonaților săi, iar aceste intervale sunt diferite de la un ISP la altul.

Setul de adrese IPV4 reprezintă aproximativ 4 miliarde de posibilități (2 ^ 32) și toate acestea sunt deja achiziționate.

În IPV6, aceasta va reprezenta 2 ^ 128 posibilități pentru a „conecta totul”
A + și Noyeu Joël!
0 x
Obiceiurile trecutului trebuie să se schimbe,
pentru că viitorul nu trebuie să moară.
Avatar de l'Utilisateur
1360
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 447
Înregistrare: 26/07/13, 07:30
Locul de amplasare: Elveția
x 36




de 1360 » 07/06/15, 08:14

El este încă în viață !!!

L-am găsit (întâmplător) pe altul forum, dar fii sigur, în afară de poreclă, nimic de schimbat!

http://www.forumconstruire.com/construi ... 53#4032553

: Lol:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 169