Trucuri de bricolaj: îmbunătățiți un exercițiu cu premiul I!

Lucrări referitoare la apă sanitară sau sanitară (caldă, rece, curată sau folosită). Gestionarea, accesul și utilizarea apei la domiciliu: foraj, pompare, puțuri, rețea de distribuție, tratare, salubrizare, recuperare a apei de ploaie. Procese de recuperare, filtrare, depoluare, depozitare. Repararea pompelor de apă. Gestionați, utilizați și economisiți apă, desalinizare și desalinizare, poluare și apă ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79373
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11063




de Christophe » 20/06/12, 20:44

O, nu, mulțumesc, o predăm!

Dar Greg va face trucul! : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 20/06/12, 21:10

Greg T a scris:Este un pic ca ceasurile elvețiene, unde este marcat ca fabricat în Elveția și că, de fapt, trebuie înțeles că este asamblat în Elveția ...

Oooh frumoasa idee primită! Da, este posibil să fi existat unele abuzuri ... dar ...

Pentru a pune acest lucru:
- cel puțin 60% din prețul de cost ar trebui acum produs în Elveția.
- din punct de vedere al resurselor: pentru produse „din natură”, proveniența lor ar trebui să fie de cel puțin 80% din Elveția! („Materii prime disponibile în Elveția și care intră în compoziția produsului”) Unele excepții admise și hotărâte de legislativ.

Nu cred că în lume există standarde atât de restrictive în nicio țară?

Sursa: Économie-Suisse 22 martie 2010. Aprobat în 2009 de Consiliul Federal, proiect de revizuire legislativă Swissness.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6528
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1643




de Macro » 21/06/12, 08:29

Ei bine, vă pot garanta că pe ambalajele din carton era topcraft fabricat în RDA Tuv ... în timp ce rda ca nu mai exista de la lulurre ... Și că pe mașină este fabricat în China ...

HS

Glisorul mai slab care a fumat în primele minute de funcționare cu taxă conectat în direct

HS

Ce rămâne din șurubelnița mea Bosch ...

HS
Dernière édition alin Macro 21 / 06 / 12, 08: 39, editate 1 ori.
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6528
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1643




de Macro » 21/06/12, 08:33

Nu am noroc cu gazda site-ului eu ...

El nu vrea formatul JPEG 4KB ... Trebuie să convertesc în .jpg ....

Fără dec, sunt fotografii făcute cu o cameră care părăsește fabrica ... Ceva pro reconstruit în state ... : Evil: : Evil: : Evil: : Evil:
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 21/06/12, 09:11

Ai reeditat, dar tot nu merge!

Un lucru pro reconstruit în state ...

Ar fi trebuit să iei un dispozitiv chinezesc. : Mrgreen: : Cheesy:

(... ok plec)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6528
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1643




de Macro » 21/06/12, 09:31

Obamot a scris:Ai reeditat, dar tot nu merge!

Un lucru pro reconstruit în state ...

Ar fi trebuit să iei un dispozitiv chinezesc. : Mrgreen: : Cheesy:

(... ok plec)


Să spunem că atunci când dorim aprobarea Ex ... Ei bine, în industria petrochimică avem în mod ciudat mai multă încredere în dulceața-amară sau în verișorii noștri din nordul aceluiași continent decât în ​​lucrurile chinezești ...

Am avut încă un exemplu clar cu mașinile rotative ale companiei mele ieri ...

Două motoare chineze de curent continuu la 15 000 € fiecare care nu fac oase vechi ... Într-o fabrică locală ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 21/06/12, 12:37

Nici nu trebuie să vă spunem că cumpărați chineză ...! : Cheesy:

Prima piață de export pentru ei ... dulce-amărui!

Vorbiți despre un model de exemplaritate așa cum este prezentat :D Hei, trezește-te Macro!

Ca de obicei, pentru a afla ce se întâmplă, trebuie să vă întoarceți la cauze! Și acolo vedeți, cred că ar fi noi occidentalii implicați! Pentru ei suntem o mână de Dumnezeu, în timp ce pentru companiile occidentale, acestea reprezintă profituri suculente datorită marjei pe care o eliberează, având în vedere costul scăzut al muncii lor ȘI NU DE CE AR PRODUCEA RĂU. Pentru că dacă așa ar fi, nici Airbus, nici producătorii europeni de mașini și alți industriași nu ar merge și se vor stabili acolo ... Ei produc ceea ce li se spune să producă și cum să-l producă. Bara de puncte. Aceasta este, de asemenea, o întrebare pe care i-am pus-o când am fost acolo, întrebându-i ce simte să fii uneori forțat să produc prostii: mi-au spus că sunt dezgustați. , pentru că nu este în viziunea lor asupra lumii!

Dintre cei care încalcă regulile probității, bine suntem cu siguranță cei mai răi. Când zgâriem puțin lacul, de fapt suntem fără credință sau lege. Au o tradiție veche de secole de a-i respecta pe ceilalți și chiar pe adversarii lor!

Toate aceste tâmpenii pentru a evita să spunem că noi suntem primarii responsabili, așa că este puțin sfâșietor când întâlnești unii care încearcă să-i învinovățească, este ceva care nu este admisibil. Nu putem uita că suntem inventatorii obsolescenței planificate, cu companii precum: Agfa, Bakélite, BASF, Berliet, Citroên, Delco, Dupont de Nemours, Eumig, Grundig, HP, IBM, în partea de sus a listei, Kärcher, Mobylette, Oliveti, Osram, Philips, Renault, Revox, Tefal / Teflon, VéloSolex, Vélux, Vespa, Xérox și multe altele (statistici de defalcare în sprijin, chiar dacă nu uit companiile europene care au fost sau sunt încă de încredere). Alături de chinezi sunt îngeri ...

Cred că oricare dintre aceste mărci va aduce înapoi câteva amintiri : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6528
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1643




de Macro » 21/06/12, 15:10

Ei bine, în orice caz, dacă provine din frâi, și-au schimbat standardele obișnuite de fabricație ...
http://www.youtube.com/watch?v=BxXfT6Sn ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=tmC7bAxH ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=L7oSUboO5aQ
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685




de Did67 » 21/06/12, 19:09

Obamot a scris:
ȘI NU PENTRU CĂ AR PRODuce RĂU:


Într-adevăr, nu uitați că tot Apple este fabricat în China, inclusiv cele mai bune cărți. Nu este un lucru nenorocit. Sau mai puțin costisitoare!

Ei produc într-adevăr conform specificațiilor: burghiul la 5 euro fără control, este produs de kilogram, burghiul unei astfel de mărci de magazin cu un minim de verificări pentru un raport bun calitate / preț și un brand atât de faimos ( cine va controla totul) ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14141
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 21/06/12, 19:55

De asemenea, această nenorocită de cheie pentru strângerea mandrinei, care este întotdeauna acolo unde nu ar trebui să fie (tip în partea de jos a scalei când sunteți în partea de sus) : Mrgreen: Tot ce trebuie este un colier pentru a o atașa de cablul de alimentare și devine o prietenă fidelă ..... niciodată căzută sau pierdută !!!

Imagine
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

Reveniți la „Gestionarea apei, instalații sanitare și igienizare. Pompare, găurire, filtrare, puțuri, recuperare ... "

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 108