Trucuri de bricolaj: îmbunătățiți un exercițiu cu premiul I!

Lucrări referitoare la apă sanitară sau sanitară (caldă, rece, curată sau folosită). Gestionarea, accesul și utilizarea apei la domiciliu: foraj, pompare, puțuri, rețea de distribuție, tratare, salubrizare, recuperare a apei de ploaie. Procese de recuperare, filtrare, depoluare, depozitare. Repararea pompelor de apă. Gestionați, utilizați și economisiți apă, desalinizare și desalinizare, poluare și apă ...
Avatar de l'Utilisateur
plasmanu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2847
Înregistrare: 21/11/04, 06:05
Locul de amplasare: Viaductul 07170 Lavilledieu
x 180




de plasmanu » 21/06/12, 20:49

Apropo: nodul de pe extensie pentru a nu coborî pe scară : Mrgreen:
Imagine

Foarte foarte util cu mașina de tuns electrică, cu excepția cazului în care aveți ochii la spate : Mrgreen:
0 x
„Să nu vezi răul, să nu aud răul, să nu vorbești răul” 3 maimuțe mici Mizaru
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 21/06/12, 23:01

Macro a scris:Ben oricum

... în orice caz: nimic deloc! Dacă nu ați contestat puținele mărci la originea acestui lucru, este bine să-mi admiteți ipoteza (pe care o pot dovedi). Deci, ne confruntăm cu efectul bumerang al monstrului cu mai multe capete, al cărui tip de companie menționată sunt progenitori!

Marketingul este acolo pentru a ridica piesele și a ne face să înghițim următoarea pastilă planificată pentru vechime ...

Macro a scris:dacă vine de la cei restricționați și-au schimbat standardele obișnuite de producție...

1) simplul fapt că folosești termenul „restricționat” arată conotarea rasistă a observațiilor tale. Acestea sunt pedepsite penal. Asta mai ales că este complet fals, deoarece...

2) după cum a menționat în special Did67:

Did67 a scris:
Obamot a scris:
ȘI NU PENTRU CĂ AR PRODuce RĂU:


Într-adevăr, amintiți-vă că totul Apple este fabricat în China, inclusiv cele mai bune cărți electronice. Nu e cel mai rahat lucru. Nici mai ieftin!

Ei produc într-adevăr conform specificațiilor: burghiul la 5 euro fără control, este produs de kilogram, burghiul unei astfel de mărci de magazin cu un minim de verificări pentru un raport bun calitate / preț și un brand atât de faimos ( cine va controla totul) ...


Deci Macro: ai face bine să faci un fel de reflecție sinceră asupra motivațiilor reale care deseori vă ghidează cuvintele... :| Pentru că întâmplător, poate deriva spre greață (cult xenofobiei, apoi fascism...) și se poate transmite descendenților.
0 x
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3




de Alain G » 22/06/12, 02:19

Wow!


Obamot a fost jignit de Macro și te înțeleg bine din moment ce îți cunosc excesul (parțial)

Sigur că este puțin deplasat, dar este ca atunci când ne plângem de Yanks care de fapt este menit să fie o plângere împotriva politicilor lor și nu a oamenilor care sunt în general extrem de drăguți!


Fa pasul personal! : Roll:
0 x
Dacă faceți un pas înapoi, uneori puteți consolida prietenia.
Critica este un lucru bun dacă se adaugă unor complimente.
Alain
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 22/06/12, 02:44

Dragă Alain G,

Da, absolut, sunt minunați și amabili! Și mi-a plăcut foarte mult muzica americană [toate stilurile], ei sunt maeștri în domeniu și ei înșiși sunt în principiu foarte eclectici. Suflet prin rock, pop și chiar country sau chiar muzică latină și bineînțeles clasică. Există foarte puțin de aruncat, indiferent de stil. Dar, de la apariția gangsta rap și P2P, mi-e greu să mă interesez de ei ...

A fost foarte revelator despre spontaneitatea oamenilor care trăiesc în aceste regiuni și despre sănătatea relativ bună a modului lor de viață, până la 80 "și 90", și ar trebui să indice că erau, în principiu, mai deschise decât alte...! A fost datorită „panoului publicitar?”, Politicienilor de atunci sau oamenilor? Un răspuns simplu nu ar fi posibil! Pe de altă parte, în mod paradoxal se știe că au puțin interes pentru restul lumii (dar nu aș vrea să generalizez prea mult: un indiciu este răspunsul lor la întrebări despre geografie ...)

Deci nu. Nu sunt jignit de Macro, pentru că mă simt atât foarte aproape de el, cât și în contradicții în anumite puncte. Acesta este motivul pentru care l-aș invita să vorbească despre asta.

Între timp, dă-mi rețeta ta de psihomorfologie : Lol:
0 x
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3




de Alain G » 22/06/12, 03:28

Pentru yanki, de fapt, sunt locuri unde nu m-aș duce unde oamenii sunt puțin proști : Hopa: de aceea am folosit „general” și acolo intră în joc morfopsihologia unde îi abordez pe cei în care am încredere prin sapele lor!


Pssst! Sincer să fiu, habar n-aveam de definiția cuvântului „psihomorfologie” și am făcut o căutare cu mențiunea „psihomorfologie wiki” (spune-le lui Dédé nu) pentru a afla că de fapt este „morfopsihologie” și în mare. înseamnă asta: „Principiul unei metode bazate pe ideea că chipul dezvăluie caracterul sau psihologia unei persoane”.

Deci reteta cu care ne nastem si modificam pe parcurs cu experienta si experienta traita!

Hei, nu dacă acesta este răspunsul pentru sensul întrebării dvs. altfel redefinit! : Cheesy:
0 x
Dacă faceți un pas înapoi, uneori puteți consolida prietenia.

Critica este un lucru bun dacă se adaugă unor complimente.

Alain
Avatar de l'Utilisateur
plasmanu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2847
Înregistrare: 21/11/04, 06:05
Locul de amplasare: Viaductul 07170 Lavilledieu
x 180




de plasmanu » 22/06/12, 06:23

Este mai mult subiectul primul exercițiu de preț pentru a îmbunătăți dar pentru cazul chinezesc, în cazul meu:
Să comandăm
în SUA (ring de dans),
în Canada (regulator),
în Anglia (pod cu diode, LCD de schimb),
în Austria (GTI),
în Irlanda (piese pentru iPhone)
În Polonia (pistol de lipit)
în Franța (catargul turbinei eoliene)
...
lista este foarte lungă
Totul este făcut în RPC.

Chiar și în furnizarea de bijuterii / ceasuri (nu este atât de vechi: 1998/2005)
Eticheta este mică, lipită și ușor accesibilă pentru îndepărtare.

Recent a fost publicat un raport despre scandalul marginilor de pe protezele dentare.
Clasament după calitate: în partea de sus (în partea de sus a listei) : Arrow: chinezii.
0 x
„Să nu vezi răul, să nu aud răul, să nu vorbești răul” 3 maimuțe mici Mizaru
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 22/06/12, 06:58

Nu este atât de surprinzător, așa cum doriți să ne evidențiați Plasmanu.

Acest lucru este deja mai mult în șirurile modus operandi lor: "satisfacerea nevoilor clientuluiVine înainte de rest.

În caz contrar: chiar dacă îi costă să devină obsolescența planificată, dacă un producător le cere, o vor face. În plus, nu cred că acest lucru li se cere în mod deschis, ci implicit (ceea ce înseamnă că, din moment ce nu s-au născut în ultima vreme, uneori îl observă, deoarece acestea nu sunt lucruri pe care sponsorii le striga de pe acoperișuri ...!

De exemplu, am cumpărat o mașină de șlefuit de 1200 W când eram acolo, o copie chineză aproape identică a unei mărci importante (Makita) și destinată pieței asiatice => Vietnam, Lao, Cambodgia etc - și am a putut vedea „îmbunătățiri” în comparație cu modelul original. Părțile din plastic care se puteau fart ușor (în jurul tensiunii panglicii), au fost într-adevăr înlocuite cu piese metalice ...

Era ușor de văzut, deoarece taraba avea ambele modele pe raft! : Mrgreen:

Alain G: care a fost din nou întrebarea? ( : Mrgreen: ) ...>
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Greg T
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 39
Înregistrare: 03/06/12, 19:18
Locul de amplasare: Jehay, provincia Liège, Belgia




de Greg T » 22/06/12, 08:24

Christophe a scris:O, nu, mulțumesc, o predăm!

Dar Greg va face trucul! : Cheesy:


Să-ți spun ... vrei să vin să-ți dau cu fundul ??? Nu, dar oooh : Evil: : Evil: : Evil: : Cheesy:
0 x
(Fost cunoscut sub numele de Gregconstruct) Pentru că fiecare gest contează ... Îți servesc puțin 10 ???
Avatar de l'Utilisateur
Greg T
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 39
Înregistrare: 03/06/12, 19:18
Locul de amplasare: Jehay, provincia Liège, Belgia




de Greg T » 22/06/12, 08:32

Obamot a scris:
Greg T a scris:Este un pic ca ceasurile elvețiene, unde este marcat ca fabricat în Elveția și că, de fapt, trebuie înțeles că este asamblat în Elveția ...

Oooh frumoasa idee primită! Da, este posibil să fi existat unele abuzuri ... dar ...

Pentru a pune acest lucru:
- cel puțin 60% din prețul de cost ar trebui acum produs în Elveția.
- din punct de vedere al resurselor: pentru produse „din natură”, proveniența lor ar trebui să fie de cel puțin 80% din Elveția! („Materii prime disponibile în Elveția și care intră în compoziția produsului”) Unele excepții admise și hotărâte de legislativ.

Nu cred că în lume există standarde atât de restrictive în nicio țară?

Sursa: Économie-Suisse 22 martie 2010. Aprobat în 2009 de Consiliul Federal, proiect de revizuire legislativă Swissness.


Da, este o concepție greșită, îmi este rușine, domnule. Aceasta se limitează efectiv la câteva cazuri rare. Dacă îmi amintesc bine, Elveția este singura țară care are etichetele diferențiate „fabricate în Elveția” sau „asamblate în Elveția”. Observasem acest lucru când locuiam acolo și nu cred că l-am văzut pe alte ambalaje.

Pentru standarde foarte restrictive, cred că este și o chestiune de cultură. În opinia mea, nici frații nu ar trebui să fie răi în gen.
Altfel, mai știu mai multe standarde draconiene !! Sunt beri trapiste ... : Cheesy:
0 x
(Fost cunoscut sub numele de Gregconstruct) Pentru că fiecare gest contează ... Îți servesc puțin 10 ???
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6526
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1641




de Macro » 22/06/12, 08:44

Obamot a scris:


Macro a scris:dacă vine de la cei restricționați și-au schimbat standardele obișnuite de producție...



Cititul meu pe noptieră este San Antonio ....

Galben, niakoué brăzdat .....
Noirpiot, alb ca zăpada, negrouillon ... Pe fiecare pagină ...

Ei fabrică ceea ce li se cere în conformitate cu specificațiile. De asemenea, fabrică și fără specificații, mii de tone de produse contrafăcute de la care este împrumutat doar designul, dar nu și performanța .... Produsele contrafăcute în mod periculos (întrerupătoarele false, mașinile false) chiar mai rău EIP fals (cabluri de siguranță și hamuri pentru lucrul la înălțime) sunt în continuă creștere, constructorii înșiși fac echipe de anchetatori pentru a găsi atelierele de producție interioare de pe loc pentru că autoritățile locale nu fac nimic și trebuie să răspundă la problemele de aici .....

Căutați în fiecare dintre postările mele ceva care să vă scuipe bilele ... Du-te și dă-i drumul ... când va fi doar Christophe care să-ți răspundă, poți încerca să devii calif în loc de calif ....
și redenumiți-l forum obamologie dacă ți se potrivește ...

Evident, nu trebuie să lucrați foarte mult cu echipamentul dvs. electric portabil pentru a fi pe deplin mulțumiți ...
Și nu susțin fabricarea prepelițelor la celălalt capăt al lumii pentru a ni le vinde aici la un preț ridicat, de aceea am plecat fără șurubelniță în weekendul trecut ... aș învăța a face fără acele lucruri pe care le cumpărăm pentru a fi instrumente și care sunt în calitate de fabricație doar echivalentul jucăriilor.


Go va deschide o postare: Ce să faci cu macro? și m-aș ocupa direct de christophe despre condițiile mele de plecare ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...

Reveniți la „Gestionarea apei, instalații sanitare și igienizare. Pompare, găurire, filtrare, puțuri, recuperare ... "

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 205