Trucuri de bricolaj: îmbunătățiți un exercițiu cu premiul I!

Lucrări referitoare la apă sanitară sau sanitară (caldă, rece, curată sau folosită). Gestionarea, accesul și utilizarea apei la domiciliu: foraj, pompare, puțuri, rețea de distribuție, tratare, salubrizare, recuperare a apei de ploaie. Procese de recuperare, filtrare, depoluare, depozitare. Repararea pompelor de apă. Gestionați, utilizați și economisiți apă, desalinizare și desalinizare, poluare și apă ...
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28726
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 22/06/12, 09:19

Macro: nu este vorba de contrafacere, ci de reflecții care „Mergi dincolo de gândurile tale”.

remarci xenofobe => nu pot fi justificate deoarece unele grupuri ar practica contrafacerea.

Ei trebuie pedepsiți pentru acțiunile lor, nu pentru originile lor.

De asemenea, nu știu unde s-ar duce o dezbatere bazată pe insulte, pentru a evita să răspund la întrebările de fond. Deci, așa cum stau lucrurile, nu ne putem explica calm, îmi imaginez.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6528
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1643




de Macro » 22/06/12, 09:57

Personal sunt supărat pe contrafăcute Hermes Chanel Adidas Nike Lacoste și altele pentru că (în ochii mei) aceste produse nefolositoare și scumpe sunt „imagini” mizerabile ale luxului...

Vă vorbesc despre contrafacere și despre fabricarea de echipamente, piese de schimb și materiale de foarte proastă calitate, chiar periculoase de utilizat.

Aș fi putut vorbi și despre parapante contrafăcute, frânghii și echipament de alpinism..Asta-i echipament sportiv...Ne putem descurca fără el..

Și știu bine că nu micuța chinezească smulsă de pe câmpurile de orez care le adună 14 ore pe zi este cea care este responsabilă,
Dar hei cine le cumpără în cealaltă parte a lumii... De aceea nu am cumpărat niciunul rău weekendul trecut...

Caut unul mult mai fiabil ca acesta... Cu doua viteze mecanice si motor hidraulic cu unsoare de cot.
Același îl avem la lucru din 1968, ea a înșurubat km de jgheaburi
Singura problemă este că dornul nu vă permite să deșurubați
Imagine
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6528
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1643




de Macro » 22/06/12, 10:33

Ei bine, Obamot și-a editat deja mesajul cu privire la contrafacerile Hermé făcute de angajații lor francezi...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28726
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 22/06/12, 11:05

L-am eliminat pentru a nu vă oferi posibilitatea de a vă abate din nou.

Ceea ce nu ai ezitat să faci o singură secundă! : Mrgreen:

În loc să evitați „problema” de fiecare dată, ar trebui să vă faceți timp să vă gândiți la ea. Prin urmare, reiterez:

remarci xenofobe => nu pot fi justificate deoarece unele grupuri ar practica contrafacerea => orice este contrafăcut!

Eu zic asta, nu-mi pasă, dar excesele cu pricina au ceva autodistructiv care este neapărat foarte nesănătos. Este adevărat, nu-i așa, văzând cât se poatese amestecă" interior...!

Și, bineînțeles, nu, că nu-ți dai drumul cu coaja! : Mrgreen: : Cheesy: : Mrgreen: mai multe aici:
https://www.econologie.com/forums/post235975.html#235975

Nu mai raspund la acest thread.

PS: și mulțumesc pentru poza drăguță de găurit.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6528
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1643




de Macro » 22/06/12, 11:36

Obamot a scris:L-am eliminat pentru a nu vă oferi posibilitatea de a vă abate din nou.

Bineînțeles că nu, nu-ți face griji! : Mrgreen: : Cheesy: : Mrgreen:


Nu-mi pasă deloc de contrafacerile din acest gen de haine și accesorii de modă...Dar atunci habar nu ai în ce măsură...

80% din timpul petrecut îmbrăcat sunt în salopetă chiar și în afara slujbei mele ... restul timpului este în haine atâta timp cât să devină funcțional fără marcaj special (nu trebuie să fiu prea semn publicitar care plătește mai mult pentru a promova o marcă) și mai ales că nu trece o singură zi fără ca eu să port cutii de prăjit, cauciucuri, moloz, umplutură sau pământ. Nu am pantaloni care să nu fie patați de HV ...

Chiar și costumul cumpărat sub constrângere acum doi ani pentru nunta fratelui meu mai mic avea dreptul la el..

Ai vedea în ce stare se află „dulapul” meu (care spunea că nu port rochie, rahat o să mă faci să arăt ca un homofob), atelierul meu, vehiculele mele....

Nu mă cunoști și greșești enorm cu mine ...

Acestea fiind spuse, cred că ești foarte bun să-i faci pe cei care te enervează să pară proști în ochii celorlalți...Prin (de exemplu) provocându-i, târându-i spre un HS, scoțându-ți rapid bilele, citând parțial. . .

Dacă, totuși, voi continua să răspund la un subiect la care participați, va trebui să mă obișnuiesc să vă citez complet înainte de a răspunde...

Pirat...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...

Reveniți la „Gestionarea apei, instalații sanitare și igienizare. Pompare, găurire, filtrare, puțuri, recuperare ... "

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 126