[Un alt] Umor

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: [Singur subiect] Umor




de ABC2019 » 22/03/20, 21:13

GuyGadebois a scris:
ABC2019 a scris:
GuyGadebois a scris:„De Jupiter, spectacolul în care vorbitorii râd mai mult decât ascultătorii”.

de ce asculți dacă nu râzi este timpul pierdut, iar al tău este cu siguranță atât de prețios! eu mă fac adesea să râd.

De ce ascult uneori? Pentru că la începutul spectacolului m-a făcut să râd și vreau să știu să vorbesc cu deplină cunoaștere a faptelor. În afară de microfonul de pe trotuar, nu am zâmbit niciodată la acest val de prostii care vizează întotdeauna aceleași ambulanțe. Ziua în care au lovit împreună „dreapta” și „stânga” împreună (cum ar fi Hara Kiri și Charlie Hebdo la vremea lor), asta mă va interesa. În timp ce așteaptă ca ea și echipa ei să se lase și mai ales cântecul castrat care nu poate cânta la chitară în mod corespunzător și nici nu poate compune o melodie demnă de acest nume.

pe cine crezi că nu lovesc?

Și ție îți place Janic, ai un ușor sindrom Tourette, spune asta ..
1 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: [Singur subiect] Umor




de GuyGadebois » 22/03/20, 21:18

ABC2019 a scris:Și ție îți place Janic, ai un ușor sindrom Tourette, spune asta ..

Desigur, la Charline, nu auzim niciodată „cuvinte rele” nu, greu ... Numai că ceea ce le permitem unora, îi dăm vina pe alții. În caz contrar, ating doar în dreapta, pretinzând permanent că este stânga care gândește corect, afirmând-o tare și clar, descalificând orice altceva. Doar o grămadă de idioți, răni sentențioase și moraliste, dătători de lecții (cu salarii indecente) care se cred în siguranță.
La Charline râdem pentru a indica că este „umor, că trebuie să râdem acolo și acum” ca la Cantelou, anunțăm pe cine imită dacă nu, nu-l recunoaștem.
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: [Singur subiect] Umor




de ABC2019 » 22/03/20, 21:53

GuyGadebois a scris:
ABC2019 a scris:Și ție îți place Janic, ai un ușor sindrom Tourette, spune asta ..

Desigur, la Charline, nu auzim niciodată „cuvinte rele” nu, greu ... Numai că ceea ce le permitem unora, îi dăm vina pe alții. În caz contrar, ating doar în dreapta, pretinzând permanent că este stânga care gândește corect, afirmând-o tare și clar, descalificând orice altceva. Doar o grămadă de idioți, răni sentențioase și moraliste, dătători de lecții (cu salarii indecente) care se cred în siguranță.
La Charline râdem pentru a indica că este „umor, că trebuie să râdem acolo și acum” ca la Cantelou, anunțăm pe cine imită dacă nu, nu-l recunoaștem.

fiecare își face propriul lucru, tu l-ai inventat forum și îți distribuie și punctele tale bune și punctele tale rele, nu ai venit să dai lecții.
1 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: [Singur subiect] Umor




de GuyGadebois » 22/03/20, 23:50

ABC2019 a scris:fiecare își face propriul lucru, tu l-ai inventat forum și îți distribuie și punctele tale bune și punctele tale rele, nu ai venit să dai lecții.

Nu-mi fac treaba mea ... nu sunt plătit foarte mult pentru asta.
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79362
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: [Singur subiect] Umor




de Christophe » 23/03/20, 02:04

Nu mai râdeți aici ?? :strigăt: :şoc: :şoc:
1 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: [Singur subiect] Umor




de ABC2019 » 23/03/20, 19:38

GuyGadebois a scris:
ABC2019 a scris:fiecare își face propriul lucru, tu l-ai inventat forum și îți distribuie și punctele tale bune și punctele tale rele, nu ai venit să dai lecții.

Nu-mi fac treaba mea ... nu sunt plătit foarte mult pentru asta.

gelos !! : Mrgreen:
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: [Singur subiect] Umor




de GuyGadebois » 23/03/20, 20:48

ABC2019 a scris:gelos !! : Mrgreen:

Foarte amuzant. : Roll:
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: [Singur subiect] Umor




de Janic » 23/03/20, 20:52

Nu-mi fac treaba mea ... nu sunt plătit foarte mult pentru asta.
gelos !! : Mrgreen:
în cele din urmă, el recunoaște că este bine plătit pentru asta! : Evil:
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
thibr
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 723
Înregistrare: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: [Singur subiect] Umor




de thibr » 23/03/20, 21:16


: Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Gildas
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 880
Înregistrare: 05/03/10, 23:59
x 173

Re: [Singur subiect] Umor




de Gildas » 25/03/20, 00:33

0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 290