[Un alt] Umor

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: [Singur subiect] Umor




de Exnihiloest » 03/05/21, 17:08

Vă mulțumim pentru feedback-ul celor care au răspuns!

Janic a scris:excelent! Îmi place acest mare efort!

Frumos răspuns, Janic, mulțumesc. Ați putut să vedeți că, din retrospectivă, apreciez, un semn pentru mine că putem continua să discutăm fără animozitate, în ciuda diferențelor noastre fundamentale. N-am să spun același lucru despre GoGadou și ekelcon, blocați în postura lor obișnuită și scufundându-se, aproape le-am răspuns în locul lor să-i apăr de mine pentru că răspunsurile lor au fost atât de jalnice. : Lol:

Obamot a scris:Exilenilot: Ai uitat „Pedro-Légo” și „Kiki the baranleur” În afară de asta, există ceva adevăr : Cheesy:
Ești puțin rău cu Guytounet, Christ OFF o ia mai mult cu el decât cu mine ( : Mrgreen: )

Nivelul de grosolănie a rămas, cred, la nivelul celui căruia i se adresează, nu am vrut să fac ceva gratis, motiv pentru care m-am limitat la cei cu care am interacționat cel mai mult, prin urmare cunosc mai bine. Bineînțeles că nu sunt infailibil. Alții într-un episod nou, poate altă dată...
Între Christ Off și GoGadou văd adesea complicitate. Dacă există certuri între ei, nu mi se pare că depășesc ceea ce vedem în problemele Laurel și Hardy.
0 x
eclectron
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2922
Înregistrare: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: [Singur subiect] Umor




de eclectron » 03/05/21, 17:22

Exnihiloest a scris: N-am să spun același lucru despre GoGadou și ekelcon, blocați în postura lor obișnuită și scufundându-se.

Îmi pare rău că am perceput lucrurile mai puternic decât media și, prin urmare, am reacționat mai dur: nu am nicio simpatie față de personajul pe care îl afișezi și nici cu ideologia mortală pe care încerci să o promovezi.
Nu mă faci să râd și nici măcar să zâmbesc, ești atât de inconsecventă și deci periculoasă. Din fericire nu ai putere : Mrgreen:
Nu totul funcționează prin consens.
0 x
nu contează.
Vom încerca cele 3 postări pe zi max
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: [Singur subiect] Umor




de Exnihiloest » 03/05/21, 18:08

eclectron a scris:...
Îmi pare rău că am perceput lucrurile mai puternic decât media și, prin urmare, am reacționat mai dur: nu am nicio simpatie față de personajul pe care îl afișezi și nici cu ideologia mortală pe care încerci să o promovezi.
Nu mă faci să râd și nici măcar să zâmbesc,

Ah ce crud esti, cred ca nu o sa dorm bine in seara asta!

ești atât de inconsecvent și deci periculos. Din fericire nu ai putere : Mrgreen:

Am o pasiune pentru cuvinte, chiar dacă ating puțini oameni. Văd că nu te vei schimba din moment ce nu te recunoști în oglindă. Dar dacă pot rămâne periculos împotriva ideologiei la care sperați, bazată pe un pretins monopol al umanității și moralității și pe o tendință de a dori să dicteze altora modul lor de a gândi în intoleranță și dispreț față de ideile lor, sunt încântat.

Imagine
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14931
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4346

Re: [Singur subiect] Umor




de GuyGadeboisTheBack » 03/05/21, 19:49

Exnihiloest a scris:Frumos răspuns, Janic, mulțumesc. Ați putut să vedeți că, din retrospectivă, apreciez, un semn pentru mine că putem continua să discutăm fără animozitate, în ciuda diferențelor noastre fundamentale. N-am să spun același lucru despre GoGadou și ekelcon, blocați în postura lor obișnuită și scufundându-se, aproape le-am răspuns în locul lor să-i apăr de mine pentru că răspunsurile lor au fost atât de jalnice.
Nivelul de grosolănie a rămas, cred, la nivelul celui căruia i se adresează, nu am vrut să fac ceva gratis, motiv pentru care m-am limitat la cei cu care am interacționat cel mai mult, prin urmare cunosc mai bine. Bineînțeles că nu sunt infailibil. Alții într-un episod nou, poate altă dată...
Între Christ Off și GoGadou văd adesea complicitate. Dacă există certuri între ei, nu mi se pare că depășesc ceea ce vedem în problemele Laurel și Hardy.

HAHAHAHAHAH!!!! În sfârșit niște umor ADEVĂRAT, îl vezi oricând vrei!!! Excelent, imi place. : Cheesy:
0 x
eclectron
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2922
Înregistrare: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: [Singur subiect] Umor




de eclectron » 03/05/21, 19:54

Exnihiloest a scris:[în intoleranță și dispreț față de ideile lor

Trebuie să știi să identifici un dăunător și să-l tratezi ca atare, adică fără nicio mulțumire.
Nu-mi lași nici un indiciu că ai putea fi răscumpărat de umanitate și nu din lipsă de a fi încercat să faci schimburi obiectiv, ci dimpotrivă în afară de a te proclama mai presus de ceilalți...
Traumele tale sunt prea mari, probabil că vârsta ta este prea înaintată pentru a te pune la îndoială, vei ajunge așa cum ești, trebuie să te hotărăști.

Te las la fanteziile tale despre mine, chiar admitand ca aceasta este imaginea pe care ti-o dau (ti), esti foarte departe de intentiile mele personale.
Îți afișezi doar fanteziile rezultate din traumele tale (teama de totalitarism irațional, aversiunea față de constrângerile iraționale, orbirea față de determinismele capitalismului etc.)
Continuați să vă mâncați carnea de vită hrănită cu OMG-uri care defrișează Amazonul, continuați să vă ardeți combustibilul de bucurie, profitați de investițiile pe bursă, continuați să vă flatați egoul etc... nu eu sunt cel care vă deranjează ați preveni.
Natura poate? dacă trăiești suficient pentru a-ți vedea emisiunea : Mrgreen:
1 x
nu contează.
Vom încerca cele 3 postări pe zi max
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: [Singur subiect] Umor




de ABC2019 » 04/05/21, 06:55

eclectron a scris:
Exnihiloest a scris:[în intoleranță și dispreț față de ideile lor

Trebuie să știi să identifici un dăunător și să-l tratezi ca atare, adică fără nicio mulțumire.


absolut, iar cel mai bun lucru este să-l numiți „șobolan” sau „subomen” (Untermensch în germană). În felul acesta nu avem nicio reținere înainte de a-l neutraliza sau, cum spunem în germană, de a-l anihila („vernichten”).

Întotdeauna e umor, vreau să spun! : Lol:
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: [Singur subiect] Umor




de ABC2019 » 04/05/21, 06:57

eclectron a scris:Continuați să vă mâncați carnea de vită hrănită cu OMG-uri care defrișează Amazonul, continuați să vă ardeți combustibilul de bucurie, profitați de investițiile pe bursă, continuați să vă flatați egoul etc... nu eu sunt cel care vă deranjează ați preveni.

Exact ! iar tu, continuă să postezi asta pe internet, care emite 1,5 miliarde de tone de CO2 pe an, dar este pentru o cauză bună!
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: [Singur subiect] Umor




de Obamot » 04/05/21, 07:35

Cred că prin închiderea contului dvs. „pentru o cauză bună”, asta ar economisi mulți bani.
Plus că e amuzant, suntem cu umor : Cheesy:
2 x
eclectron
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2922
Înregistrare: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: [Singur subiect] Umor




de eclectron » 04/05/21, 07:40

ABC2019 a scris:
eclectron a scris:
Exnihiloest a scris:[în intoleranță și dispreț față de ideile lor

Trebuie să știi să identifici un dăunător și să-l tratezi ca atare, adică fără nicio mulțumire.


absolut, iar cel mai bun lucru este să-l numiți „șobolan” sau „subomen” (Untermensch în germană). În felul acesta nu avem nicio reținere înainte de a-l neutraliza sau, cum spunem în germană, de a-l anihila („vernichten”).

tehnica sperietoarelor și trunchierea cuvintelor,
Este dificil să vă justificați pozițiile; este nevoie de puțină necinste intelectuală pentru a realiza acest lucru.

Ai uitat... "nu eu sunt cel care te-ar opri"
0 x
nu contează.
Vom încerca cele 3 postări pe zi max
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: [Singur subiect] Umor




de Obamot » 04/05/21, 13:28

A55CEDFD-F313-4695-8A7D-18BE8495F74C.jpeg
1 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 200