Simulator de traseu: autonomia bicicletelor electrice

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
pumnal pitt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2081
Înregistrare: 10/01/08, 14:16
Locul de amplasare: Isere
x 68




de pumnal pitt » 09/11/12, 17:01

motor necunoscut pe dunand. niciodată nu au aflat ce au pus.
dar apropo, bafang (8FUN) nu sunt nici ei răi.
0 x
Imagine
faceți clic pe semnătura mea
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 09/11/12, 20:19

Note Bobfuck:

Am oprit echipamentul de proastă calitate în urma multor experiențe neplăcute cu celebrul Triban din D4 ...


Ah, da, am jumătate din pinioanele roții libere D4, care învârte firul gol, încurcat (tipic chinezesc nepotrivit pentru cineva care împinge prea mult pe pedale) !!!

Și totuși pedalez cu el, este suficient să-mi reamintesc în permanență că o astfel de viteză ar trebui evitată ca ciuma, pe un deal, sub pedeapsa de a alerga gol !!
Distractie !!!
0 x
BobFuck
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 534
Înregistrare: 04/10/12, 16:12
x 2




de BobFuck » 09/11/12, 23:14

Motorul bafang are roți dințate plastic.

> Am jumătate din angrenajele roții libere ale lui D4, care transformă firul gol

Zgârcit, o bandă costă 10 € : Mrgreen:

Ulterior, dacă faceți ciclism montan cu butuc spate cu roată liberă (nu unul cu casetă), nu ar trebui să fiți surprinși să vă pierdeți roata din spate într-un moment nepotrivit .....
0 x
e-veloution
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 13
Înregistrare: 28/09/12, 19:26
Locul de amplasare: Grenoble




de e-veloution » 10/11/12, 11:25

Nu trebuie să vă faceți griji prea mult cu privire la unelte, deoarece acestea durează deja destul de mult timp și sunt foarte ușor de schimbat. Pentru denivelări mari, folosesc motorul cod Bafang BPM 16. În legal (36V250W), urc pante cu 20% la 8km / h și la 48V600W cu 30km / h (vezi video) :)

Pentru tipul dvs. de profil, vă recomand 2 opțiuni:
-sportul mai economic: baterie de 10 Ah, controler 250W36V, motor casetă Bafang BPM (30km / h).
-pragmaticul mai rapid: baterie de 20 Ah, controler 600W36V, motor fără angrenaje pe nouă continente (35 km / h)

A doua opțiune pare scumpă, dar în practică pentru 2 km zilnic, este mai bine să ai un vehicul care să avanseze altfel te plictisești repede și iei mașina înapoi ...

Un eBike clasic vă poate oferi deja un mod de transport interesant. De ce să nu încerci o închiriere?
0 x
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 10/11/12, 11:46

BobFuck a scris:
> Am jumătate din angrenajele roții libere ale lui D4, care transformă firul gol

Zgârcit, o bandă costă 10 € : Mrgreen:

Ulterior, dacă faceți ciclism montan cu butuc spate cu roată liberă (nu unul cu casetă), nu ar trebui să fiți surprinși să vă pierdeți roata din spate într-un moment nepotrivit .....


Fac asta de mult timp și nu mi-am pierdut deloc roata !!

Pentru a face mișcare, nu este nevoie să cheltuiți mulți bani ca unii!
0 x
BobFuck
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 534
Înregistrare: 04/10/12, 16:12
x 2




de BobFuck » 10/11/12, 14:18

e-velorution a scris:De ce să nu încerci o închiriere?


Dacă cunoașteți o companie de închiriere în Lyon, eu sunt chiriaș.
0 x
e-veloution
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 13
Înregistrare: 28/09/12, 19:26
Locul de amplasare: Grenoble




de e-veloution » 10/11/12, 16:58

Nu prea știu Lyonul ... Dar închirierea unei biciclete electrice pentru o săptămână ar trebui să vă ofere o idee bună despre posibilități. Un pedelec comercial aduce deja un plus serios în comparație cu bicicleta pe un traseu accidentat.

Apoi, dacă simțiți potențialul, dar doriți mai multă viteză și / sau putere (ceea ce cred că este necesar în cazul dvs. pentru ca mașina să devină cu adevărat o excepție), va trebui să vă puneți întrebarea kitului fără restricții.

Este mai bine pentru societatea noastră să se supună unei legi care nu este adecvată contextului său sau să adopte un mod de transport mai responsabil? Pentru mine este neascultare civilă ...
0 x
BobFuck
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 534
Înregistrare: 04/10/12, 16:12
x 2




de BobFuck » 10/11/12, 21:37

> Pentru mine este neascultare civilă ...

Și pentru mine este evident, plus că viteza este perfect stupidă:

1) O bicicletă poate coborî deja la viteze de curse. Personal, nu depășesc 60 km / h și numai în condiții de siguranță, dar știu băieți care coborâu trecători la 90 km / h pe biciclete în stilul Tour de France cu roți din carbon cu 12 spițe, tăind coturi orbe ...

2) Puteți ucide foarte bine un copil sau un pieton introducându-l la 20 km / h (s-a întâmplat recent), folosind viteza corespunzătoare care se numește ... conducere ...

3) În oraș 35 km / h este mai puțin periculos decât 25 pe străzile mici, deoarece nu creează blocaje ...

Dar hei, respect legea, așa că nu voi folosi un kit de 1 kW! Nici dorința de a avea probleme în cazul unui accident.

Voi întreba despre încercarea modelelor electrice.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 112