Prezentare nouă

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
Mathew
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 40
Înregistrare: 05/05/11, 12:04
Locul de amplasare: Västeras, Suedia

Prezentare nouă




de Mathew » 14/11/12, 15:50

Bună ziua toudzétous!
Numele meu este Mathieu și am scris deja câteva mesaje aici (farfurie solară din carton și ce să fac ...) fără să-mi fi luat timp să mă prezint.

La 33 de ani, sunt încă student, dar îți voi spune despre cariera mea, va fi mai ușor.
2001: Inginerie termică și energetică DUT de la IUT de Longwy, 54
Apoi 3 ani ca tehnician termic la SOCOTEC
Apoi 4 ani ca supraveghetor de șantier în industria țiglelor și cărămizilor. Șantiere în Europa, SUA, India, Maghreb.

2009-2012: Diplomă de la Cork Institute of Technology in Renewable Energies. Licență în 4 ani, fără echivalent în Franța.
2012-2013: Master în optimizarea energetică a clădirilor la Universitatea MDH din Västeras, Suedia. Maestru într-un an, din nou fără echivalent în Franța.

Am ales să studiez în străinătate, deoarece în țara EDF, Total și Areva mi-am spus că abordarea energiilor regenerabile va fi specială. Și am vrut să adaug câteva linii interesante pe CV :P

Ce-mi place: windsurfing și excursii cu camioane VW. Sunt, de asemenea, modo pe un site, buspirit.

Voi încerca să particip puțin mai mult la asta forum decât înainte.

Ne vedem curând la alte subiecte! 8)
0 x
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3




de Alain G » 14/11/12, 16:47

Bine ați venit la Éconologie Mathew!
0 x
Dacă faceți un pas înapoi, uneori puteți consolida prietenia.
Critica este un lucru bun dacă se adaugă unor complimente.
Alain
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 14/11/12, 16:52

Välkommen a lovit la „suedezul nostru” :D frumos curs!

Există, de asemenea, o secțiune în limba engleză, dacă sunteți multilingv, se bucure de ea:
https://www.econologie.com/forums/econology- ... -vf82.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79368
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11062




de Christophe » 14/11/12, 17:10

Frumos CV, sunt aproape gelos pe el! : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 14/11/12, 19:16

Ar trebui să trimiteți un prim-ministru căpitanului Maloche. Într-un fel, este un concurent (este un inginer de încălzire), dar nu știi niciodată, cunoaște oamenii.
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
moinsdewatt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5111
Înregistrare: 28/09/09, 17:35
Locul de amplasare: Isere
x 554

Re: Prezentare membru nou




de moinsdewatt » 14/11/12, 19:54

Buna Mathew,

Sper că vă veți da părerea cu privire la ideile pentru cei mai puțin „exotici” dintre mulți forumEurs de aici care urmăresc subiecții nebuni ai fuziunii reci (Rossi), generatori de overunitari și alte prostii.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16180
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5263




de Remundo » 14/11/12, 20:25

Bună ziua Termician 8)
0 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
Mathew
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 40
Înregistrare: 05/05/11, 12:04
Locul de amplasare: Västeras, Suedia




de Mathew » 15/11/12, 00:02

Mulțumesc tuturor, este frumos 8)

Lessdewatt:
1 / Nu cunosc fuziunea la rece, voi avea grijă să nu dau o părere.
2 / Generator surunitar: în afară de superphoénix, nu văd. Dar iată-ne în cazanul de concurență și riscurile, uh, cum să-l spun ... : Evil:
3 / Altfel, am o mișcare perpetuă: prinsul de fund. Există mai multe metode posibile, căutați puțin. : Mrgreen:

Elefant: încă nu am concurs pentru mine, încă nu caut un loc de muncă. Dar orice contact din mijloc este bine de luat, desigur.
Multumesc pentru sfat : Wink:

Obamot: secțiunea în limba engleză, de ce nu? Dar site-ul este mare și bine furnizat, voi avea deja multe lucruri de citit în franceză.

Remundo, Christophe, Alain G: Imagine
0 x
roly
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 112
Înregistrare: 22/02/13, 11:50
x 1




de roly » 23/02/13, 20:34

cădere pentru că ........ a poreclei mele pentru că pantofii au tusit ....... ca să ghiciți :D
în sectorul medical
nu cerem vârsta femeilor, dar am crescut copii
Tendințele ecologice există de mult, dar se înrăutățește odată cu înaintarea în vârstă!
suntem foarte răi amatori, deoarece facem din ce în ce mai mult singuri, la nivel local și că avem o puternică tendință de a refolosi obiecte de zi cu zi, inclusiv pentru o altă utilizare. Practic, idolul meu este Gaston Lagaffe! există cel puțin unul care va înțelege cine sunt altundeva :D
0 x
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3




de Alain G » 23/02/13, 20:43

Bine ai venit culbuto!
: Mrgreen:
0 x
Dacă faceți un pas înapoi, uneori puteți consolida prietenia.

Critica este un lucru bun dacă se adaugă unor complimente.

Alain

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Google [Bot] și oaspeții 126