Perlèche (tăieturi la buzele printre altele)

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
bidouille23
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1155
Înregistrare: 21/06/09, 01:02
Locul de amplasare: Bretania BZH powaaa
x 2

Perlèche (tăieturi la buzele printre altele)




de bidouille23 » 10/02/13, 13:24

bonjour,

Așa că a trecut o lună acum că nu mai am o perlă.

Perla din ceea ce am păstrat;), este o ciupercă, care este de fapt o drojdie pe care toată lumea o are și este numită, Candida Albicans

Prin urmare, una dintre formele de infecție cu candida albicans este perlita, care are ca rezultat una sau mai multe tăieturi într-unul sau ambele colțuri ale buzelor, sau buzele crapate permanent.

de fapt candida albicans l-au găsit peste tot în interiorul și în exteriorul și oriunde este, dacă sunt prea multe, provoacă probleme.

Se dezvoltă (oare?) Într-un mediu acid, cald și umed, vă las imaginat sau există locuri de genul acesta, mai ales la femei (nu răcoroase) ...

Prin urmare, povestea este de a corecta pH-ul mediului și de a aplica un anti-fungice.

În vasul meu am făcut fiesta și am avut o cavitate, cele două puse împreună au dat un mediu acid acid, favorabil la începutul unei perle foarte mici.

Dacă l-aș fi tratat imediat, nu aș fi avut griji, dar nu m-am luat în lucrare (complet inclus în ea pentru chestiunea respectivă) nu m-am ocupat de mine ... nu de bine ...

prin urmare, nu mai este o perlă pe care am avut-o, ci o super-perlă pe un ci al gurii, încă fericită, dar încă trei lacrimi în colțul stâng al gurii, se înțeapă tare când deschidem gura sau mâncăm produse tangy ca lamaia ...

Deci inventarul este făcut, trebuie să acționăm:

să o facă și apoi să poată merge la dentist :) :

anti aciditate a mediului oral în cazul meu:
Periajul dinților, normal și, mai ales, gâlceala cu alimente cu sodă de copt. * Scade mediul sever (dozați o linguriță de bica pentru un fundal de vierme de apă, este special ca gust, dar s-au obișnuit Este pentru o cauză bună :) )


Apoi curățarea feței cu săpun natural

uscare curată

fabricarea unei creme care trebuie aplicată de două ori pe zi, cel puțin ...

În cazul meu am pus pătrat un tifon cu cremă pentru a acoperi (chiar am avut nevoie să înceapă să răspândească a priori micuța fiară ...) dimineața, și înainte de culcare ...
bo cu un gând pe obraz în stradă este original, dar nu contează mai bine dacă suntem priviți ciudat, dar pentru a fi vindecați, acest lucru a spus că există uneori unii oameni doresc doar să spune-le „dar nu fi dezgustat ai putea avea același lucru și poți fi deja avut fără să știi ...” pe scurt ....)

Cremă :

Ca anti-fungice: ulei esențial de lavandă reală

Ca antibiotic anti-fungic și natural: extract de semințe de grapefruit (funcționează în interior și în exterior;))

Ke toate într-o substanță grasă, adică ulei de măsline, de exemplu.

pentru o lingură, aplicați 10-15 picături de lavandă HE
, 10 - 15 picături de extract de semințe de grapefruit (uite în funcție de mărci concentrația de flavonoide ... citro_plus este cea mai concentrată;))

Am ales mai mult decât uleiul care nu îngheață, monoi, așa că orice suport gras este bun, pentru că este de a evita că arde prea mult cu HE de lavandă.

Acest lucru a spus atunci când înțepă este că este bine ... lol

Așa că cu acea perlă nu a făcut lucrul deștept, iar pentru a o termina, misterul ingredient este tinlinlinul ...

MIERE :)

sau mierea este un antiseptic, poate fi folosită și pe arsuri și tăieri directe (miere presată la rece, desigur și albină;))

în cazul meu, o mică atingere de cremă, urmată de un strat mare de miere, sau doar un strat mare de miere pe un gaz toate lipite pentru noapte.

Din momentul în care am adăugat mierea, cicatricea de la o zi la alta a fost evidentă ...

Iată, așadar, perla buzei capului;) ...

Pentru femei, au găsit că este și mult mai scăzută în ceea ce privește sexul, așa că da, nu trebuie să fie deloc plăcut, din același motiv, aproape aceeași pedeapsă, aproape ...

din ce am citit, o femeie a explicat că a făcut tampoane cu compusul ulei așa cum am explicat mai sus (dar uleiul de măsline este perfect pentru că este absorbit de bumbac).

Acestea fiind spuse, trebuie, de asemenea, mai ales tratată cauza care este un dezechilibru al ph.
Nu-mi amintesc exact cum a corectat problema, așa că nu-mi spun rău ... dar par să-mi amintesc că a fost iaurt ... pur și simplu pentru că face ca mediul intestinal să nu favorizeze dezvoltarea drojdiei incriminate ...



Pe de altă parte, odată ce ciupercile au dispărut, ea ar fi ciorbăit și cu iaurt, dar nu prin mâncare, în aplicare locală.

asta pot spune și, din moment ce mai mult pentru că este semnat, și mai mult perlă ...
0 x

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 307