Eroare 12 pe cazanul cu granule Cedra 20 Deville

Și dacă ar fi repararea, mai degrabă decât a aruncat și schimba? Redescoperă plăcerea de a le reparații. Cum de a diagnostica o problemă sau găsi piese de schimb? Reparați în sine este o modalitate de a economisi bani, în general!
bobono
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 355
Înregistrare: 08/09/07, 16:58
Locul de amplasare: Bretagne
x 1

Eroarea 12 la cazanul cu peleți




de bobono » 19/03/13, 13:18

Am primit doar răspunsul la 80 € + transport hum pentru o durată de viață scurtă. O să trec și o înlocuiesc cu un conector de încălzire pentru motor diesel în 12 volți și așez un termostat care reduce rezistența când arzătorul funcționează.
0 x
ankh59
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 4
Înregistrare: 11/03/13, 20:43




de ankh59 » 24/03/13, 13:22

bine atunci ma intorc la tine, la inceputul orasului imi spune sa scad temperaturile de la 55 la 45, ceea ce fac modificand alti parametri, este plecarea pe care o pune in eroare 12, apelez inapoi deville cine ma spune fie o problemă de rezistență, fie cablul de contact deteriorat
Refac setările de la început și acolo există eroarea 12 în momentul stabilizării.
Am recitit manualul care vorbește despre temperatura fumului și setările de aer primar și de aer secundar, dar de 2 mm în jurul hummului, nu este evident
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Defalcare, depanare și reparații: reparați-vă? "

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 102