Re-Boost-le forums: subiecte, share-uri, convivialitate ...

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 29/07/13, 20:08

Problema aici este că, de multe ori, rușinea nu este evidentă.

Zuckerberg face parte dintr-o societate secret (illuminati, oameni care vor să trăiască foarte ascunși) - și, în mod paradoxal, dezvăluie cele mai intime date ale celor care se află pe Farce-Book - încălcându-și viața privată și dreptul care păstrează această sferă (pe care așa-numita societate secretă ar trebui să o a fi garant în altă parte ... dacă este obedance FM sau ce știu eu)! Da, urmărește paradoxul!

O gafă acolo, pentru că trecem rapid de la demagogie la sectă și de la sectă la excludere, apoi de la excludere la demagogie și așa mai departe ...

Toate aceste bune intenții nu vor servi în niciun scop, atât timp cât aceiași care avansează cu blind-urile, vor juca îndreptarea greșită și, în același timp, vor continua să joace boasters (în acest forum sau în orice alt loc al lumii, va fi același lucru), luându-se pentru ceea ce nu sunt, doar pentru a fi văzuți. Și, probabil, aveți iluzia unui beneficiu secundar prin necesitatea recunoașterii majorității, atunci când aceasta din urmă poate fi greșită. Aceasta este și demagogie. Deci sunt și împotriva „cotației pozitive” : Mrgreen:

a scris:De asemenea, cred că 80% din facebook c este un rahat ...ca tot restul societății. Nimeni să nu facă această iluzie.

Spune asta ar trebui să-i plaseze de facto pe cei care profită de asta? „Bună“ partea gardului !?
: Roll: : Arrowd: : Roll:

a scris:
Pasaj moderat


: Arrowd: : Roll: : Arrowd:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
1360
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 447
Înregistrare: 26/07/13, 07:30
Locul de amplasare: Elveția
x 36




de 1360 » 30/07/13, 20:52

cuc

Uh, văd un buton „donați” în mijlocul paginii. Este nou sau sunt eu care nu am observat niciodată?

Le forum merge atât de rău ???
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 30/07/13, 21:08

Da 13, este nou de ieri ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 07/08/13, 17:54

Am "purificat" partea de sus a forum pentru vizitatori, astfel încât acestea să aibă acces mai rapid la conținut fără a muta roata, deoarece se pare că ar avea un impact asupra SEO ...

Mai mult trebuie să aștepți dacă are impact ... :? :?

Pentru membri, în mod normal, nici o modificare sau unele detalii ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 07/08/13, 19:55

În ceea ce privește traficul Google pe care îl taie (pentru Alain G și ceilalți care sunt interesați de el), alte site-uri au fost afectate cu mult înainte de econologie (cu mai mult de un an înainte), exemple:

http://www.abondance.com/actualites/201 ... dants.html

Imagine
0 x
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3




de Alain G » 07/08/13, 20:35

Salut Christophe!


Acest articol este de la 17 August 2011 și impactul nu a fost încă resimțit pe site-ul dvs., dar încă mă îndoiesc că Google a sărit în jos forum!


Încă un câștig global al poziției 30 000 în creștere de la 27 iulie și pare să țină!
:D
0 x
Dacă faceți un pas înapoi, uneori puteți consolida prietenia.
Critica este un lucru bun dacă se adaugă unor complimente.
Alain
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 07/08/13, 23:53

Alain G a scris:Acest articol este de la 17 August 2011 și impactul nu a fost încă resimțit pe site-ul dvs., dar încă mă îndoiesc că Google a sărit în jos forum!


Da: există actualizări regulate de la google și econology a fost afectată în special de cea din 21 noiembrie 2012 ... nu toate site-urile sunt „clasificate” în același mod, în funcție de actualizări. Din nou caseta neagră Google ...

Iată-ne la versiunea 27 ieme a PANDA ...

Istorie: http://www.webrankinfo.com/dossiers/tec ... ogle-panda
0 x
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3




de Alain G » 08/08/13, 06:07

Google a devenit foarte marginal în căutare, deși am folosit întotdeauna Yahoo ca motor de căutare cu ajutorul uneori (mai rar) al Google pentru a perfecționa rezultatele fără o performanță mult mai bună sau foarte rar, astăzi văd scurgerea Google și am prezis-o pentru că, încercând să înghită prea multe informații despre utilizatorii lor, au pus degetul direct în ochi și pentru a urmări Panda și rahatul foarte nereușit și mai rău din Google Chrome. încearcă să facă pe toată lumea să se asimileze de bunăvoie sau forțat, dorind mereu să facă prea mult, fără să știe unde să se oprească, deschid larg ușa către Yahoo, care ia piața și este numai bun pentru competitivitate.


Orice site care caută prea multe informații despre utilizatorii lor nu-i pasă de ciumă și îi evit la cel mai înalt punct, este valabil pentru Facebook Twitter și Google, chiar și Yahoo joacă acest mic joc, dar mult mai puțin agresiv decât ceilalți.

Oricum un utilizator anonim (despre care avem mai puține informații) este mult mai solicitant decât unul dintre care știm totul despre viața lui!

Nu, Lache nu se îmbunătățește, dar există încă o cale de a merge în această lume aprigă de woueb!
8)
Pentru mai mult!
0 x
Dacă faceți un pas înapoi, uneori puteți consolida prietenia.

Critica este un lucru bun dacă se adaugă unor complimente.

Alain
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3




de Alain G » 08/08/13, 06:17

Din ceea ce pot concluziona din Panda, se pare că obiectivul este de a reduce concurența puternică a site-urilor cu prea multe link-uri către alte site-uri și prea des găsite în partea de sus a rezultatelor căutării, ocolind site-ul original, dar eu cred că este o mare greșeală să fi făcut acest lucru pentru utilizatori, dar cu siguranță a fost făcută pentru a spori Google în clasament, văzând că Facbook ajunge la viteză mare cu cea mai puternică creștere din ultimele luni.

Ei încearcă să-i oprească fără succes și vor jelni această parte în umila mea părere!
8)
0 x
Dacă faceți un pas înapoi, uneori puteți consolida prietenia.

Critica este un lucru bun dacă se adaugă unor complimente.

Alain
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 08/08/13, 18:31

Alain G a scris:pentru a încuraja Google în clasament


Uh clasamentul ce ?? :şoc: :?:
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 244