Re-Boost-le forums: subiecte, share-uri, convivialitate ...

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79120
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 12/02/14, 18:18

Did67 a scris:Nu știu dacă este fezabil, dar ar fi necesar să „clasificăm”: o secțiune „spusă doar la televizor”, o secțiune „Pentru cei care nu cred ce spune știința”, o secțiune „Și dacă ne-am schimba compania ", etc etc etc ... Și fiecare s-ar abona la una sau mai multe secțiuni ...


Sunt bănuți forums pentru fiecare dintre aceste puncte, nu?

https://www.econologie.com/forums/actualites ... -vf49.html

https://www.econologie.com/forums/moteurs-ou ... -vf40.html

https://www.econologie.com/forums/societe-et ... -vf81.html

...

Oricum din punctul meu de vedere, cred că răul este mai profund ... mulțumesc criza, mulțumesc facebook, mulțumesc trolilor, mulțumesc „concurenților” care au continuat să facă atacuri în acești ani .. mai mult sau mai puțin vizibil (pentru dvs.) ...

Și aici este redacția din forums (vizibil numai vizitatorilor):

Bine ați venit la asta forum privind încălzirea, construcția termică, izolația, combustibilii regenerabili sau fosili și nucleare, DIY și acasă, mobilitatea și transporturile noi, societatea, economia și finanțarea durabilă. Înregistrează-te aici


Cu legăturile către sub forums respectiv ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264




de chatelot16 » 12/02/14, 18:43

Am scris fără a merge la pagina principală curentă: văd că a fost îmbunătățită, dar reacția pe care am raportat-o ​​trebuie să vină de la cineva care știa vechi

așa că critica mea față de o primire excesiv de ezoterică nu mai este relevantă

următorul său mesaj de pe usinages.com care se plânge de abuzul wikipedia trebuie să însemne că a citit dedeleco ...

dedeleco a fost interzis, ne privăm de puținele sale intervenții interesante, dar lăsăm multiplele mesaje ale sale să se repună ... și sunt conștient că curățarea mesajelor de prisos este o sarcină supraomenească

bine, în sfârșit, nu trebuie să ne rupem capul, nu putem să ne mulțumim cu toți ... cei care nu sunt capabili să sorteze și să înțeleagă pot merge și să vadă în altă parte

ce forum este, atâta timp cât durează
0 x
Aumicron
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 387
Înregistrare: 16/09/09, 16:43
Locul de amplasare: Bordeaux




de Aumicron » 13/02/14, 08:28

chatelot16, Did67, voi care sunteți încă interesat de îmbunătățirea acestui lucru forum, ce părere aveți de noua prezentare cu doar 5 intervenții pe pagină?
0 x
Să ne certăm să facem.
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 13/02/14, 09:23

Nu-mi place foarte mult, face și mai dificilă găsirea unei intervenții vechi.
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264




de chatelot16 » 13/02/14, 13:14

Nu-mi place nici mie, sunt 40 de pagini pentru un subiect de genul acesta, dar totuși nu este atât de lung

face toate indicațiile scrise greșit vezi pagina 3

altă remarcă: pe anumite forum vedem numerele mesajelor, astfel încât să putem spune „vezi mesajul nr. 25” și rămâne clar chiar dacă există o modificare a numărului de mesaje pe pagină
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 13/02/14, 14:25

+1 cu tine, Chatelot la ultima sugestie (N ° mesaj)
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 13/02/14, 22:39

Cel mai bine ar fi să puteți găsi direct acest număr (super index) tastându-l într-o zonă de căutare, fără a fi necesar să introduceți citirea mesajelor / paginilor X. :P
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Mike12721
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 12
Înregistrare: 10/10/13, 14:35

Anunțul care ascunde o parte a ecranului




de Mike12721 » 14/02/14, 16:47

Dragă Christophe,


Nu știu dacă există posibilitatea ca anunțul să nu mai ascundă o parte a ecranului.

Citesc deseori articolele de pe éconologie.com fără să mă înregistrez. Vreau mai întâi să învăț înainte să reacționez.

Pe laptopul meu cu ecran 16: 9 asta nu este nicio problemă, anunțul este lăsat amabil lângă care urmează să fie văzut pe ecran.

Doar pe computerul meu cu ecranul 4/3, anunțul rescrie o parte a ecranului din stânga, așa că nu pot vedea, de exemplu, noile mesaje de sub anunț.

Cu Safari ca browser nu am această problemă, dar nici anunțul nu îl am.

Cred că reclamele sunt necesare pentru veniturile dvs.
Prin urmare, este păcat că trebuie să încercăm să le evităm, astfel încât să putem vedea ce este afișat pe ecran.


vă mulțumesc,


Michel
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Re-stimulează-le forums: subiecte, share-uri, convivialitate ...




de Obamot » 26/11/20, 23:22

bonjour,

Doar eu sau pictograma pentru linkuri pe anumite postări a dispărut?
(care afectează transparența și stabilirea adevărului faptelor în cazul unei dispute)

D7E277A9-20F4-43BB-BD0D-7EEE1F2831FB.jpeg
D7E277A9-20F4-43BB-BD0D-7EEE1F2831FB.jpeg (151.39 Kio) Consulté 3758 fois
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79120
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: Re-stimulează-le forums: subiecte, share-uri, convivialitate ...




de Christophe » 26/11/20, 23:46

Obamot a scris:bonjour,

Doar eu sau pictograma pentru linkuri pe anumite postări a dispărut?
(care afectează transparența și stabilirea adevărului faptelor în cazul unei dispute)



Da, l-am șters ieri ... și nu, nu dăunează nimic, deoarece a duplicat linkul din titlul fiecărei postări ...

Dovada : bistro / hai să le re-impulsionămforums-shared-topics-convivialite-t12505-190.html # p421292
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 251