Re-Boost-le forums: subiecte, share-uri, convivialitate ...

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Peter
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 586
Înregistrare: 15/09/05, 02:20
x 312

Re: Re-stimulează-le forums: subiecte, share-uri, convivialitate ...




de Peter » 27/11/20, 00:07

Această pictogramă a fost foarte utilă pentru a cunoaște mesajele necitite (pictogramă albă pentru mesajele citite și galbenă pentru mesajele necitite)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Re-stimulează-le forums: subiecte, share-uri, convivialitate ...




de Obamot » 27/11/20, 01:02

GROZAV!
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79127
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10975

Re: Re-stimulează-le forums: subiecte, share-uri, convivialitate ...




de Christophe » 27/11/20, 10:56

Petrus a scris:Această pictogramă a fost foarte utilă pentru a cunoaște mesajele necitite (pictogramă albă pentru mesajele citite și galbenă pentru mesajele necitite)


Cu siguranță, dar a fost atât de mic și, prin urmare, aproape ilizibil, încât cred că puțini membri au folosit această funcție ...

Și mai presus de toate, există întotdeauna funcția:

Primul mesaj necitit

În partea din stânga sus a fiecărui subiect ... încă nu a fost consultat (rețineți că funcția va fi ștearsă după ce ați făcut clic pe acesta sau ați vizitat pagina mesajului în cauză ... logic ...)

Screenshot_2020-11-27 Demisia doctorului Raoult, susținător al clorochinei, de la Consiliul științific Covid19.png
Screenshot_2020-11-27 Demisia doctorului Raoult, susținător al clorochinei, de la Consiliul științific Covid19.png (6.18 KB) Vizualizat de 2265 de ori


Și, de asemenea, există pagina de toate mesajele necitite
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Re-stimulează-le forums: subiecte, share-uri, convivialitate ...




de Exnihiloest » 27/11/20, 22:41

Christophe a scris:...
Evident, există și concurență din rețelele de socializare, în cele din urmă, în special din facebook, care așa cum am spus ani de zile „vampirizează” utilizatorii de internet care sunt aproape doar pe FB și abandonează astfel restul web ...

Iată câteva fapte ... atunci, având în vedere mai mult „cartuș”, vă împărtășesc această preocupare, întrebarea se rezumă într-un singur [b] „Ce putem face pentru a relua activitatea pe forum? "...

Răspund de parcă ar fi încă relevant, ceea ce nu știu. Există un motiv care trebuie făcut: forums discuție, sunt lucruri vechi, sunt învechite. Nu poți spera să ai succes mergând împotriva acestui fenomen. Puțini dintre tineri forum. Astăzi publică pe Twitter, la o ciupire pe Facebook, sau uneori comentează articole. A devenit regulă să-i dai părerea lui cookie-cutter despre orice.
Luați în considerare pe cei care comercializează aici ca pe o specie pe cale de dispariție, o „elită” care își oferă ultimul stand. :)
Dacă doriți oameni, trebuie să schimbați forma, dar cu siguranță va fi în detrimentul bogăției schimburilor (ceea ce spune multe pentru că chiar și pe un forum, și chiar dacă este mai bogat decât tweet-urile, nu crește întotdeauna foarte sus).

Oameni care nu practică forum ca colaboratori, evitați-i adesea și ca cititori. Văd că ai pus mult material pe COVID, dar nu este pe un forum că acești oameni vor căuta informații fiabile. Mai bine acest material în articole cu, pe lângă posibilitatea de a lăsa un comentariu, o referință ușoară la forum pentru a discuta (de exemplu, cu crearea automată a subiectului dacă nu este încă sau chiar fără a fi nevoie să vă creați un cont - știu că este riscant), s-ar putea să atragă sânge nou.
Cred că articolele pot atrage oamenii către forum, nu invers, mai ales dacă oamenii știu cine le-a scris acolo (ei îi pot spune ce cred ei în bine sau în rău) și atunci cei doi lucrează în sinergie. Amha, acestea sunt articolele care trebuie să fie vizibile pe Google, nu proza ​​colaboratorilor noștri.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Re-stimulează-le forums: subiecte, share-uri, convivialitate ...




de Obamot » 28/11/20, 00:22

Exnihiloest a scris:s-ar putea să atragă sânge nou.


Dacă ați înțeles ce vrea primarul, atunci vedeți cu adevărat extra-lucid : Mrgreen:
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 345