Sănătate și boli

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Avatar de l'Utilisateur
nonoLeRobot
Domnul Kyot'Home
Domnul Kyot'Home
posturi: 790
Înregistrare: 19/01/05, 23:55
Locul de amplasare: Beaune 21 / Paris
x 13




de nonoLeRobot » 05/12/05, 17:55

Ei bine, aici se vorbește despre diferența dintre medie și speranța de viață (în cutie cu albastru).

http://hcsp.ensp.fr/hcspi/docspdf/adsp/ ... 212829.pdf

În orice caz, vârsta medie la deces este de 66 și 73 de ani în 1994, ceea ce depășește 50 de ani pentru belgieni, iar friti încă nu ar explica diferența: p.

Pb de utilizare a mediei este că depinde de distribuția în funcție de vârstă a populației. Dacă suntem o populație tânără, media va fi mai mică (mai multe decese tinere, în mod necesar, mai mulți tineri), iar pentru o populație mai în vârstă va fi mai mare (mai multe decese în vârstă, deoarece mai mulți oameni în vârstă).

Altfel cred că Rafarin a spus „ai încredere în mine” ;-) dar nu pentru a avea încredere în nimeni, trebuie să faci o treabă monstru pentru a ajunge să ai aceleași concluzii.
0 x
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 25/12/05, 15:32

Bună, Nadia 82788

este bine să știi mai multe limbi, aici, în Quebec, multe sunt (billingue), engleză-franceză) în timp ce așteaptă să fie asimilate, dar în restul Canadei, bilingvistul este o farsă, toți francofonii împrăștiați în afara Canadei în afara Quebecului vor fi asimilați 20 de ani, la următoarea generație. Luptăm energic pentru a ne păstra limba franceză și mai ales mijloacele de învățare în limba noastră maternă.

Așadar, vă rugăm să faceți un efort să scrieți în franceză,
dacă puteți citi postările de pe forum ar trebui să puteți scrie în franceză, sunt convins că nu sunt 10% dintre cititori
cine înțelege ... eu mai întâi.

Dacă am plasat această postare în Humor, ia-o pe asta (mișto), voi merge pe un forum Engleză și mi s-a spus direct ...

André
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6992
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2914




de gegyx » 25/12/05, 18:53

Pentru webmaster, vă rog!
Alegere proastă în această zi de Crăciun!
Nu este al treilea membru de sex feminin al site-ului. (15 mesaje nevalide și automate în această zi ...)
Sfatul meu: dă-ne acest ilico-presto Nadia membrii, precum și toate mesajele sale.
Nu este nevoie să vă certați inutil, este doar acolo pentru a polua și a face oamenii să facă clic pe site-ul cazinoului său ...
Virtual și crud, este o mașină, un ghoul cibernetic asta trebuie interzis.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064




de Christophe » 25/12/05, 19:55

gegyx a scris:Pentru webmaster, vă rog!
Alegere proastă în această zi de Crăciun!
Nu este al treilea membru de sex feminin al site-ului. (15 mesaje nevalide și automate în această zi ...)
Sfatul meu: dă-ne acest ilico-presto Nadia membrii, precum și toate mesajele sale.
Nu este nevoie să vă certați inutil, este doar acolo pentru a polua și a face oamenii să facă clic pe site-ul cazinoului său ...
Virtual și crud, este o mașină, un ghoul cibernetic asta trebuie interzis.


Încetată ... ei bine, sper ... îmi fac griji că s-ar putea să fi scris ca oaspete atunci când „în mod normal” nu este posibil ....
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491




de Janic » 14/09/15, 13:33

în această seară pe France 2 la ora 23 pm "anchetă de numerar - piața sănătății"
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491




de Janic » 15/09/15, 11:09

Sondaj bun, destinat unui public larg cu puține cunoștințe sau care se va simți preocupat de propriile experiențe dezamăgitoare sau dureroase. Arată cât de complexă este natura umană în alegerile sale, mai ales când sunt în joc sume fenomenale și, prin urmare, interese personale pentru laboratoare, pentru „oamenii de știință” emoționanți ai naivității, prefăcuți sau reali, care au căzut în nori cu privire la fapte bine stabilite; cum ar fi: „luați dumneavoastră acest medicament pentru prevenire, pentru toți locuitorii unei țări, deci Franța, și pe care îl promovați?” »Răspunde« Nu, dar mă gândesc serios la asta », este o adevărată glumă, la fel ca alegerea!
cel mai interesant fiind refuzul ministrului sănătății de a răspunde la întrebările jurnalistului.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Robob și oaspeții 191