Cum să îmi conectez bateriile solare?

Energia solară termică în toate formele sale: încălzire solară, apă caldă, alegerea unui colector solar, concentrare solare, cuptoare și mașini de gătit solare, stocare tampon termic solar, bazin solar, aer condiționat și rece solar ..
Ajutor, consiliere, dispozitive de fixare și exemple de realizări ...
stefano
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 68
Înregistrare: 15/04/13, 10:34
x 1




de stefano » 13/10/13, 21:55

Buna Matx,

Nu am răspunsul direct la întrebarea dvs., dar cred că solicitarea unui sfat de la producător sau importator vă va oferi o primă abordare. Desigur, acesta va încerca să vă vândă altul? Dar apropo, probabil că sunt încă în garanție, piesele dvs., nu? 1 an și jumătate este scurt ...

În ceea ce privește egalizarea: cât timp ați făcut-o?

O altă reflecție (fără legătură directă) îmi vine în timp ce mă uit mai atent la fotografia pe care o postezi pentru a deschide acest fir. Deși este un detaliu prea mic în imagine, secțiunea cablurilor care vin de la Flexmax mi se pare absolut subdimensionată. Ce ai folosit? si ce lungime?

În sfârșit, îmi vine o altă întrebare, deoarece crezi că ai „tras” puțin prea mult pe baterii ... ai doar un monitor de baterie în circuit? Aceasta este absolut prioritatea! Mai ales că este o achiziție ridicolă în comparație cu restul ...

O seara buna!
0 x
rândunicii
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 77
Înregistrare: 25/01/09, 00:11




de rândunicii » 14/10/13, 22:27

salut stephano
este exact aceeași impresie pe care am avut-o uitându-mă la fotografia referitoare la secțiunea cablurilor.
"A vista de nase", pare 35mm2 ????

rândunicii
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la «Solar thermal: Colectoare solare CESI, încălzire, apă caldă menajeră, cuptoare și mașini de gătit solară»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 118