Înțelegeți diferența de preț la robinetele termostatice?

Încălzire, izolare, ventilare, VMC, racire ... confort termic scurt. Izolație, energia din lemn, pompe de căldură, ci și electricitate, gaz sau petrol, VMC ... Ajutor în alegerea și implementarea, rezolvarea problemelor, optimizare, sfaturi și trucuri ...
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12307
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2968

Re: Înțelegeți diferența de preț la robinetele termostatice?




de Ahmed » 17/01/19, 18:09

Da, da, am văzut totul! 8)
Știu bine aceste lucruri pentru că folosesc o mulțime de materiale care sunt destul de diferite în ceea ce privește originea și calitatea lor. Consider că variațiile costurilor de fabricație sunt cam mari ... cel puțin pentru articolele simple. M-am supărat adesea gândindu-mă că un instrument neglijent ar fi putut fi cu ușurință mult mai eficient cu foarte puțină îngrijire suplimentară ...
Într-un domeniu pe care îl practic destul de puțin, stațiile de sudură (electrod sau semiautomat), cunosc principalele sfaturi care permit scăderea costului componentelor, ceea ce, odată acumulate, permite producătorului mari economii! Omologul este o reputație destul de proastă a stațiilor electronice considerate mai puțin fiabile și mai puțin durabile decât transformatoarele vechi; Cu toate acestea, trebuie să specific că acest lucru nu este valabil pentru pozițiile de marcă, cum ar fi cele pe care le folosesc (kemppi, ca să nu numim marca, dar există și alții de aceeași calitate). Pentru cei care au puțin noroc, aceste dispozitive ieftine pot fi luate în considerare (cel puțin pentru stațiile de electrozi, mai puțin complexe decât cele semi), cu condiția să nu fie prea exigente în ciclul de funcționare (se încălzește rapid! ) care poate să nu fie principala preocupare a unui utilizator ocazional.
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.

Înapoi la "Încălzire, izolare, ventilație, VMC, răcire ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Google Adsense [Bot] și oaspeții 532