Îmbunătățiți eficiența alternatoarelor

Inovații, idei sau brevete pentru dezvoltare durabilă. Scăderea consumului de energie, reducerea poluării, îmbunătățirea randamentelor sau proceselor ... Mituri sau realitate despre invențiile din trecut sau viitor: invențiile lui Tesla, Newman, Perendev, Galey, Bearden, fuziunea la rece ...
onunitairedream
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 31
Înregistrare: 11/11/12, 10:23




de onunitairedream » 28/11/13, 12:26

[quote="jonule"]http://fr.wikipedia.org/wiki/Th%C3%A9or%C3%A8me_de_Noether_%28physique%29
"" "" ah ok: ia în considerare ceea ce este neglijabil și ce nu este să ajungi la o formulă tangibilă ...
acest lucru depinde în mod evident de context: ceea ce este în general neglijabil este foarte mic în comparație cu cantitatea luată în considerare și totuși există: este deci o chestiune de scară.

ceea ce este, de asemenea, amuzant este că lucrurile foarte mici au uneori mult mai multe puteri decât lucrurile mari atunci când nu sunt luate în considerare, evident că mă gândesc la puterea hidrogenului și a acestuia legăturile conținute în apă, de exemplu, și capacitatea anumitor materiale de a putea primi elemente în spațiile lor moleculare, în timp ce acestea nu erau destinate a priori pentru asta ... "" ""


XXXXXXXX

......... într-adevăr, și în același mod în care se modifică o moleculă pentru a-și schimba proprietățile și potențialele, este posibil să se scoată un sistem din izotropia sa știind cum să denunțe ... printr-o modificare de „structură de acțiune” ..... de invarianță, deci de simetrie și deci în cele din urmă de echivalență .... și folosiți această diferență de fluctuație „în timp” / pe o revoluție , ca mijloc de dezechilibru al unei cinetici care ar trebui să fie omogenă / stabilă și echilibrată către o asimetrie precisă, acest comportament dând o mișcare de unul către punctul slab.

O imagine: o aripă de avion orientată spre fluxul de aer:

Aripă proastă: sub aripa egală în curbă ca în partea de sus = fără înălțime a planului

Aripă bună (modificarea structurii propunerii / acțiunii)
/ dedesubtul aripii> depresiune superioară> cota aeronavei.

.
0 x
PIEDALU
x 17




de PIEDALU » 28/11/13, 19:16

Bonjour à tous

Bine văzut onunitairedream, ai recunoștința mea.
Ți-am răspuns personal.

Într-adevăr, sunt fericit să văd interesul pentru supraunitate, însă niciunul dintre comentarii nu mi-a îndeplinit încă așteptările.
0 x
moinsdewatt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5111
Înregistrare: 28/09/09, 17:35
Locul de amplasare: Isere
x 554




de moinsdewatt » 30/11/13, 13:42

jonule a scris:....
pe de altă parte, putem da să decolăm de la un randament de 10 până la 30% pentru a ne apropia de un randament apropiat de 75 până la 90% fără a-l depăși, cu mijloace bine distribuite, adică acțiune / reacție de exemplu pe măsură ce citați. ............


Motoarele electrice au deja o eficiență de peste 80%.
Afla.

: Lol:
0 x
moinsdewatt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5111
Înregistrare: 28/09/09, 17:35
Locul de amplasare: Isere
x 554




de moinsdewatt » 30/11/13, 13:45

Moderat de Flytox
0 x
moinsdewatt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5111
Înregistrare: 28/09/09, 17:35
Locul de amplasare: Isere
x 554




de moinsdewatt » 30/11/13, 13:47

piedalu a scris: .....

Revenind la ideea mea, încercând să fiu relativ de înțeles, voi compara cu un simplu montaj și voi trage câteva concluzii.

comparație
Luați o scripete liberă pe o axă cu două greutăți egale suspendate de fiecare parte. Pot ridica una dintre cele două greutăți cu ceva mai multă energie decât pierderile de frecare. Deci, în această perioadă de timp în care una dintre greutăți este ridicată, eu primesc supraunitate ....


Ei bine, nu.
Când una dintre greutăți urcă, cealaltă coboară. Nu ai câștigat nimic.
... Moderat de flytox
0 x
moinsdewatt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5111
Înregistrare: 28/09/09, 17:35
Locul de amplasare: Isere
x 554




de moinsdewatt » 30/11/13, 13:48

a scris:
piedalu a scris: .....

Revenind la ideea mea, încercând să fiu relativ de înțeles, voi compara cu un simplu montaj și voi trage câteva concluzii.

comparație
Luați o scripete liberă pe o axă cu două greutăți egale suspendate de fiecare parte. Pot ridica una dintre cele două greutăți cu ceva mai multă energie decât pierderile de frecare. Deci, în această perioadă de timp în care una dintre greutăți este ridicată, eu primesc supraunitate ....


Ei bine, nu.
Când una dintre greutăți urcă, cealaltă coboară. Nu ați câștigat nimic în energie.
Evident, nu înțelegeți nimic despre echilibrele energetice.
0 x
PIEDALU
x 17




de PIEDALU » 01/12/13, 01:15

Bonjour à tous

Efectiv lessdewatt în ansamblu da.
Am uitat să specific ținând cont doar de greutatea care urcă. Pentru mine este evident că, dacă cineva arată spre lună, mă uit la lună, nu la deget.
Desigur, știu dinainte că nu veți fi de acord.
Transformatoarele au randamente de 99%. Da, am uitat să specific returnările clasice, acțiune folosită pentru reacție. Unele mașini sunt chiar 100% sau chiar 101% sau 102% supraunitate. Da, nu mai am link-uri de ghidat, așa că este ușor să scriu asta, știu, știu.
Știu, de asemenea, dacă știu totul de ce postez. Un da ​​am uitat să specific postarea pe forums.
Ei bine, continuu să încerc în cercuri cu răspunsurile mele pe care cu siguranță nu le considerați ca răspunsuri.
Acolo suntem cu toții în același punct. De asemenea, nu am niciun răspuns în ceea ce privește fondul sau nefondatul teoriei mele. Sau specificat altfel, sau raționamentul meu ar putea fi defect. Vorbesc despre raționament în documentul meu atașat.
Știu, de ce uite, a fost foarte clar în primul mesaj al lessdewatts „nu acest subiect nu ne interesează în mod special”
La acest prim mesaj am fost cel care s-a uitat la deget în loc să privească luna. Știu, deci nu trebuie să scriu că este evident să privești luna.
Știu că acest mesaj nu a adus nimic, se învârte în cercuri, este nelimitat ...

Salutări
0 x
onunitairedream
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 31
Înregistrare: 11/11/12, 10:23




de onunitairedream » 01/12/13, 09:09

Moderat de Flytox
0 x
moinsdewatt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5111
Înregistrare: 28/09/09, 17:35
Locul de amplasare: Isere
x 554




de moinsdewatt » 01/12/13, 12:51

piedalu a scris:
Transformatoarele au randamente de 99%. Da, am uitat să specific returnările clasice, acțiune folosită pentru reacție. Unele mașini sunt chiar 100% sau chiar 101% sau 102% supraunitate. Da, nu mai am link-uri de ghidat, așa că este ușor să scriu asta, știu, știu.


Nu. Transformatoarele nu pot avea o eficiență mai mare de 100%

Nu mai aveți un link? Ce ciudat. : Cheesy:
Acest lucru se datorează faptului că nu îl veți putea găsi decât cu escrocii.
0 x
moinsdewatt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5111
Înregistrare: 28/09/09, 17:35
Locul de amplasare: Isere
x 554




de moinsdewatt » 01/12/13, 12:53

piedalu a scris:.....
Știu că acest mesaj nu a adus nimic, se învârte în cercuri, este nelimitat ...



Supraviețuire în discuție ...(Flytox moderat), da. :?
0 x

Reveniți la „Inovații, invenții, brevete și idei pentru dezvoltare durabilă”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 93