Panou solar termic premium în Belgia

Cărți, emisiuni de televiziune, filme, reviste sau muzică pentru a partaja, consilier pentru a descoperi ... Discutați cu evenimente curente legate în mod direct sau indirect, la econologic, mediu, energie, societate, consum (legi noi sau standarde) ...
thierry3030
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 26/06/14, 16:34

Panou solar termic premium în Belgia




de thierry3030 » 26/06/14, 16:43

Bonjour à tous,
Vorbesc cu utilizatorii de internet belgieni. De mult mi-am dorit să pot încălzește-mi apa sanitară într-un mod regenerabil. În prezent am un cazan vechi pe care aș vrea să îl înlocuiesc. Așadar, chiar dacă fac o muncă, aș dori să trec la producția de energii regenerabile. Dacă în Belgia, panou solar a suferit turbulențe, caut feedback despre solar termic. În plus, am văzut că recent a fost mărită o primă pentru o instalație.
Informații, Intox, ce părere aveți despre încălzirea apei sanitare datorită sistemului solar

multumesc tuturor
0 x
nebuloasă
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 21/07/14, 21:20




de nebuloasă » 22/07/14, 22:09

Da, există un bonus care există, dar se pare că trebuie să treci printr-un instalator certificat
http://energie.wallonie.be/fr/la-prime- ... 7&IDC=6302
Ai vrut să o faci singur?
Dacă aveți timp, poate că va exista un stand în Valériane unde puteți cere explicații?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Cuicui
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3547
Înregistrare: 26/04/05, 10:14
x 6

Re: Premium pentru panourile solare termice din Belgia




de Cuicui » 22/07/14, 23:19

thierry3030 a scris: Caut feedback despre energia termică solară
De 32 de ani senzorii termici auto-construiți ne oferă apă fierbinte. Vara, excesul încălzește o mică piscină interioară.
Ce ai vrea sa stii?
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la «Media și știri: emisiuni TV, rapoarte, cărți, știri ...»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 233