Putem realiza o telecomandă parentală pentru quad 12v

Mașini, autobuze, biciclete, avioane electrice: toate mijloacele de transport electric care există. Conversie, motoare și acționări electrice pentru transport ...
liloute93
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 02/11/14, 23:23

Putem realiza o telecomandă parentală pentru quad 12v




de liloute93 » 02/11/14, 23:30

bonjour,

Întrebarea mea poate părea ciudată, dar am vrut să știu dacă a fost posibil să fac o telecomandă parentală pentru un quad electric cu o baterie de 12V.

Știu că există deja quad-uri care sunt echipate cu această opțiune, dar dacă nu a fost acolo, este posibil să le faci una chiar sau există în comerț.

Cer acest lucru pentru a controla viteza fiului meu când acesta este pe el sau pentru a opri quad-ul dacă există pericol și de la distanță.

Vă mulțumim pentru răspunsurile dvs.

CDT
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 03/11/14, 11:43

Cu siguranță este foarte posibil, dar cu siguranță nu la prețul „jucărie”. Dacă doriți să lucrați la viteză, ar fi mai bine să „prindeți” acționând asupra potențiometrului de comandă.

Pe de altă parte, dacă nu aveți o mașină de curse (care se întreabă de ce o lăsați în mâinile fiului vostru), nu este mai bine să educați?

1) scavenge acest aparat și cumpărați-l o bicicletă

ou

2) există o gamă întreagă de protecție

sau

3) trebuie să știi să-ți asumi riscuri pentru a-ți cunoaște limitele: am trecut peste ghidon de cel puțin 3 ori când eram copil (și curios, nu când eram prost)
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Maximus Leo
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2183
Înregistrare: 07/11/06, 13:18
x 124




de Maximus Leo » 03/11/14, 12:19

liloute93 a scris:... Întrebarea mea poate părea ciudată, dar am vrut să știu dacă a fost posibil să fac o telecomandă parentală pentru un quad electric cu o baterie de 12V ...


Vezi la Velleman:

http://www.velleman.eu

Este necesar în seturi / module de la telecomanda cu infraroșu, care are o rază de câțiva metri, până la telecomanda GSM prin intermediul telefonului mobil, a cărei autonomie este nelimitată.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6458
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610




de Macro » 03/11/14, 13:56

Quad electric de jucărie cu o baterie de 12V ... Timpul în care găsiți și instalați o telecomandă, copilul dvs. va stăpâni mașina ... Trucul este să-l învățați să-l folosească într-o zonă sigură (în afara traficului, nu la marginea „o râpă, un iaz, piscină, râu)

A durat 15mn pentru ca al meu (care era 2an1 / 2 la acea vreme) să reușească să se potrivească pe amplificatorul său electric fără roți ... 3 săptămâni mai târziu era pe un Yamaha de 50PW (bine, a trebuit să scot amortizoare din spate pentru a coborî mașina cu 7cm) ... Cel mai complicat lucru a fost să găsească o cască și pantofi adevărați pentru mărimea lui ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79115
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 03/11/14, 22:32

Pentru a-l tăia, ar trebui să fie bine: https://www.econologie.com/shop/interrup ... p-240.html

Este un releu radio controlat de la distanță.

Vă puteți imagina un ansamblu cu al doilea releu pentru al încetini ... prin scăderea tensiunii de alimentare a motorului.

Despre Léo a vorbit exact despre un produs Velleman
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Transport electric: autoturisme, biciclete, transport public, avioane ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 186