AI: Google analizează și descrie automat imaginile

echipamente electronice și de calculator hi-tech și Internet. O mai bună utilizare a energiei electrice, de ajutor cu munca și caietul de sarcini, selectarea echipamentelor. Prezentari program și planuri. Valuri și poluarea electromagnetică.
Pasăre_rară
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 6
Înregistrare: 21/01/15, 16:52




de Pasăre_rară » 23/01/15, 07:19

Bonjour!

Nu m-am aventurat niciodată fără Darknet.

Google este spionul care iubește pe toată lumea, sub masca unor aplicații în general destul de practice: backupuri Google, hărți, Gmail ... le oferim cu plăcere acces la datele noastre.
Experimentați cu laptopul: https://maps.google.com/locationhistory/b/0
Istoricul Google vă înregistrează pozițiile timp de o lună, fără ca dvs. să știți neapărat. În afară de faptul că este utilizat pentru amnezici, nu văd nici un folos în păstrarea acestor informații. Știi, ești urmărit.

Este clar că Google încearcă să controleze totul și având în vedere resursele pe care le pun în cercetare și dezvoltare, vor fi acolo aproape în câțiva ani.
Se zvonește că s-ar lansa în curând rețeaua lor de telecomunicații, mai ieftin și mai eficient, desigur. Sunt peste tot !
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 23/01/15, 09:07

Rare_Bird a scris:Bonjour!

Nu m-am aventurat niciodată fără Darknet.

Google este spionul cui ii place toata lumea,

Verbul entuber ar fi mai corect! Sincer nu cred că le place pe nimeni, nu visează!

Rare_Bird a scris:sub masca unor aplicații în general destul de practice: backupuri Google, hărți, Gmail ... suntem bucuroși să le oferim acces la datele noastre.

Nu, dar nu merge bine acolo sus ??

Rare_Bird a scris:Experimentați-l cu laptopul dvs.

Ce urmează! M-am străduit să nu-mi dau niciodată numele sau orice detalii de contact și cu atât mai puțin telefonul mobil acestor câini infideli! (Un mod de a vorbi eh, dar acolo ...) Și ar trebui să le dăm numărul său "să facă un experiment", distractiv ...! Imagine

Și ei se străduiesc să jefuiască datele noastre private, făcându-vă să credeți la fiecare pas că nu vă puteți continua înregistrarea fără să vă dați telefonul mobil pentru a te identifica, deși sunt capcane pure pentru a identifica pe toată lumea, trecând peste legile țărilor noastre respective! Sunt, de asemenea, foarte surprins că nimeni nu s-a răzvrătit împotriva ei! La rândul meu, nu am nimic de ascuns, dar îl fac o chestiune de principiu.

Dar oferindu-mi informațiile private - orice ar fi acești escroci N $ A - prin FaceMerde, You-je-t'en-Tube și Goo-Geule, niciodată!

Nu o faceți până nu trebuie, este mai bine pentru restul lumii, nu ne luați pentru șuncă!

Rare_Bird a scris:Istoricul Google vă înregistrează pozițiile timp de o lună, fără ca dvs. să știți neapărat. În afară de faptul că este utilizat pentru amnezici, nu văd nici un folos în păstrarea acestor informații. Știi, ești urmărit.

Din tot felul de motive, inclusiv de marketing, dar mai ales pentru că americanii au dezvoltat ceea ce se va dovedi într-o bună zi mai rău decât Big Bro (suntem deja în mijlocul acestuia) din paranoia pură și hegemonia dominației mondiale.

Rare_Bird a scris:Este clar că Google încearcă să controleze totul și având în vedere resursele pe care le pun în cercetare și dezvoltare, vor fi acolo aproape în câțiva ani.

Sunt deja acolo verificând diferite surse de informații, dar dacă le oferim din propria noastră voință ... de ce nu numărul contului nostru bancar cât timp suntem acolo (și nu îndrăznesc să spun mai multe, deoarece Voi deveni chibzuit) : Lol:

Rare_Bird a scris:Zvonurile spun că vor lansa în curând rețeaua lor de telecomunicații mai ieftină și mai eficientă, desigur. Sunt peste tot !

Desigur, acolo va fi greu să nu vă identificați, deoarece este obligatoriu. Dar mă îndoiesc că vor primi concesii pentru a face acest lucru, mult prea periculos ...

În orice caz, de partea mea este niet.
0 x
NicoleSainte
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 10
Înregistrare: 26/02/15, 03:32

Wow




de NicoleSainte » 26/02/15, 03:47

Este frumos acest progres, dar nu cred că va fi vreodată la fel de precis ca shazam pentru muzică ^^
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79386
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11067




de Christophe » 26/02/15, 09:30

Deloc Nicole ... ferește-te întotdeauna de evoluția AI!

Luați exemplul dronelor: acum pot (după 15-20 de ani de cercetare) pilotează-se într-un mod mult mai precis decât va face vreodată un om!

Evident, le lipsește încă analiza în caz de neprevăzut și de învățare despre un creier uman ... dar o știre publicată ieri merge în această direcție: Google DQN, algoritmul care te învață să joci jocuri video!
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79386
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11067

Re: IA: Google analizează și descrie imaginile în mod automat




de Christophe » 08/12/17, 21:23

Un exemplu de algoritm de recunoaștere a imaginilor de către google:

AI-intelligence-artificial-google-NASNet-DeepMind.jpg
IA-artificial-intelligence-google-NASNet-DeepMind.jpg (81.77 KiB) Vizualizat de 3897 ori
0 x
Avatar de l'Utilisateur
sen-no-sen
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6856
Înregistrare: 11/06/09, 13:08
Locul de amplasare: Beaujolais de mare.
x 749

Re: IA: Google analizează și descrie imaginile în mod automat




de sen-no-sen » 08/12/17, 21:40

Din fericire, tehnologiile sale au doar probleme civile și pacifiste! : Lol:
0 x
„Ingineria înseamnă uneori să știi când să te oprești” Charles De Gaulle.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79386
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11067

Re: IA: Google analizează și descrie imaginile în mod automat




de Christophe » 09/12/17, 11:59

Nu știu dacă ar trebui să râd sau să plâng la remarca ta ... : Cheesy:

Vorbeam deja despre asta în 2012: știință și tehnologie / roboți ucigași-stil-terminator-în curând-t12166.html

După ce am distins-o pe Sarah Connor de o altă blondă dintr-o mulțime în mișcare, nu știu dacă suntem deja acolo (dar dacă nu suntem acolo va fi în curând) ... pentru că distingerea formelor umanoide ale unui zmeu este încă destul de ușor ... a distinge un zmeu de o banană este deja mai dificil ...

ps: amuzant, numele „Connor” este în dicționarul de corectare a ortografiei ... la fel ca Trump Bush Obama Macron Chirac Giscard Mitterrand ... : Cheesy:
0 x
paysan.bio
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 333
Înregistrare: 07/03/17, 08:50
x 197

Re: IA: Google analizează și descrie imaginile în mod automat




de paysan.bio » 09/12/17, 12:18

Am auzit un reportaj despre France Info la momentul emisiunii despre arme noi la Paris.
au explicat că dronele americane de distrugere nu vizează oamenii, ci telefoanele lor mobile.
a priori, nu există încă în Franța, dar îmi spun că nu va dura mult.
atunci când credem că, în momentul coop 21, ecologiștii erau în arest la domiciliu ca teroriști ...
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la «Electricitate, electronică și calculatoare: Hi-Tech, internet, DIY, iluminat, materiale și știri»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 103