Reîncărcați un toner pentru imprimanta laser și resetați chip HP

echipamente electronice și de calculator hi-tech și Internet. O mai bună utilizare a energiei electrice, de ajutor cu munca și caietul de sarcini, selectarea echipamentelor. Prezentari program și planuri. Valuri și poluarea electromagnetică.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Reîncărcați un toner pentru imprimanta laser și resetați chip HP




de Christophe » 21/10/15, 13:47

Mesaj de la subiect: https://www.econologie.com/forums/traces-hor ... 14225.html

Este posibil să reumpleți tonerul imprimantei laser cu condiția să avem pulbere dintr-un toner „redus”, aceasta necesită o resetare a cipului, iată metoda de urmat prin intermediul a 2 linkuri:

Superform a scris:
Christophe a scris:Ah da nu Superform con ... cu condiția ca:

a) acest lucru este posibil fără a încurca totul, ați făcut-o deja?
b) „cipul HP” al tonerului vechi (care consideră deci tonerul gol) acceptă acest tip de manipulare ...

Pe scurt, nu știu dacă merită să-ți asumi riscul ...



da, da, dar nu pe HP. O fac pe fratele meu, cu toner recuperat. Brother are o modalitate simplă de a continua să tipăriți chiar și toner gol, iar tonerul uzat este, de asemenea, toner Brother care rămâne atunci când imprimantele clienților sunt epuizate.

Puține informații, apropo, la fratele există un tip de toner per imprimantă, dar dacă rămânem în același interval, singurele diferențe dintre toner se introduc pe partea inferioară. Scoatem tastele și funcționează.

pentru a reumple tonerul:
http://www.dailymotion.com/video/x12iri ... idges_tech
pentru resetarea tonerului:
http://www.freshinkjets.net/hp/color-to ... -2840.html
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 21/10/15, 14:22

Este bine dacă aveți deja un HP și atunci este mai bine să nu aveți un laser color ... Se consumă mult toner atunci când tipăriți doar pagini B / N și nu există nicio modalitate de a evita acest lucru.
Rezultat Am renunțat la 2605dtn și am pierdut investiția în licența PostScript !!! :| :strigăt:

Pacat ca a fost probabil cel mai bun laser din lume cu Canon
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042




de Christophe » 21/10/15, 14:56

Exemplul este pentru HP, dar Superform spune că au făcut-o pentru un Brother, așa că cred că prin căutare putem găsi echivalentul pentru toate mărcile.

Condiția este ca tonerul să nu fie blocat (nu este cazul HP, este înșurubat)

Pentru culorile da, Obamot, am observat acest lucru și pe HP2840: culorile sunt goale chiar dacă tipărim documente „alb-negru”... adică fără culori, stil de facturare, administrativ ... ciudat atunci ... să crezi că HP face negru cu culori?

Dar, după ce am configurat managerul de imprimantă pentru a imprima în „tonuri de gri”, nu am mai consumat excesiv de culoare (cel puțin pe modelul meu)
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la «Electricitate, electronică și calculatoare: Hi-Tech, internet, DIY, iluminat, materiale și știri»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 186